• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    DRIXIS
    DRIXIS --- ---
    Začínám si myslet že být Sedmičkou je prokletí :-/
    JESSECUSTER
    JESSECUSTER --- ---
    Zdravím, pro zajímavost sem hodím výsledek testu...
    1. 6
    2. 6
    3. 4
    4. 8
    5. 6
    6. 8
    7. 5
    8. 6
    9. 10
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Je to přirozený proces vývoje. V určitém okamžiku člověk nachází a obsahuje něco z každého typu.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    To je zvlastni, si pripadam, jak kdybych podnikla okruzni poznavaci jizdu a vratila se na zacatek k devitce :-). Posledni uvahy o tom byly, ze si vlastne ted nepripadam jako jednicka, ale sedma.. takove to tekani od jedne prijemnosti k druhe a pritom jako bych s prominutim (a nic zleho proti sedmam) sedela na pytli sracek, ktery nevidim. A najednou se to preklaplo zpatky do deviny a uzivani si pasivnich agresi a to az tak moc, ze jsem malem odprokrastinovala dovolenou...

    pekny den vsem ;-)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    QUANTI: ano ano, mooc chceme devitku.. Medvidku: dodas? :-))
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    a na devítku už se koukám nedostalo :(
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    OTZ: otázky sem, otázky tam... test ve mně pouze vzbudil zvědavost (na spoustu otázek jsem neuměla relevantně odpovědět, tak jsem dala pas-blint :)
    ale časem, studiem a moudrou osobou jsem se propracovala k vědění svého typu. a stálo to poznávání za to :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    OTZ: ty otazky me trochu "vystrasili"..sam sebe se takhle neptam..proto takovahle odpoved, nemohl jsem plne soustredit (v praci). ted bych si dovolil odpovedet lepe a najednou, resp. popsat, jak pristupuji k pravde: overuji. nebot pravda je realita a ta se neustale meni a jako takovou ji beru. jako projev neustaleho cyklu promeny, ktera se ridi podle urcitych zakonitosti a pravidel. a prave ty je treba overovat experimenty. v zasade bych na kazdou z tvych otazek mohl odpovedet obe moznosti a nejen ty. protoze (obecne) nakonec jedno vede k druhemu pres to vsechno mezi tim a tam kde to konci zacina dalsi:) jako vlakna, silocary, pole, site, vrstvy, rozmery..mnohocetnost - nakonec pozorovane se prizpusobuje ocekavani pozorovatele.
    OTZ
    OTZ --- ---
    OXYMORON: Chci byt pripraven, touzim po poznani, a nechci selhat. Minula selhani jsou pro me palciva stale, nechci je proto uz nikdy opakovat nebo selhat jinak. Hlavne nechci selhat pri vychove ditete, ktere doufam budu nekdy mit:)
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    POPEY: Působíš odhodlaně - a současně jako člověk, který ví, co chce. Pokud najdeš něco instantního, co by odpovídalo tvým představám, dej mi prosím vědět.

    Kdyby tu bylo auditko o fyzice, potom bys jistě neargumentoval tím, že musíš znát nějaké zákony, vzorce a podobně. Tady z nějakého důvodu ale předpokládáš, že s eneagramem lze pracovat bez toho, aby ses něčím musel zabývat. Ale nedivím se tomu, může za to ten blbej test. Odpusť - ale problém není v tomhle auditku, ani nástěnce - ale v očekáváních, se kterými jsi sem přišel.

    Měl jsem štěstí, že výuku eneagramu mi sjednal můj zaměstnavatel. Šlo o několik tří až pětidenních kurzů, výuku vedla Eva Velechovská a Emanuel z VEVY. Bylo to od rána do večera v 30-ti lidech. Cílem nebylo poznat svůj typ a ztotožnit se sním. Ale ten debilní test s tím začíná. A budí plané naděje, že to bude podobné jako seřízení sbíhavosti kol: změřím-seřídím.
    POPEY
    POPEY --- ---
    CHIMERA:
    vim kdo jsem a kde jsem
    o tom ze vse ma cas uz jsem taky neco pochopil

    jen sem brouzdal auditkama a vyplnil si test to je cely
    a jen sem si naivne myslel me nekdo uceny usetri cteni hodin knih na to abych si prelozil tabulku cisel co me vysla v testu kterej je v zahlavi.

    obecne sem zvidavej takze kdyz me nekdo posle test iq eq cq a ja nevim co tak si to rad vyplnim

    a pak sem rad za vysledek nad kterym se pousmeju nebo poucim nebo pochopim

    apropo Metallian asi byl stejne naivni kdyz sem taky pastnul vysledky

    to bych spis pozmenil trochu to auditko a napsal tady na uvod vic o tom jak to je

    tak je tam novy eneagramovy test
    a clovek se pak nic nedozvi


    kdyz uvedu priklad treba z autitka aura
    tak tam pisne nekdo
    hele vidim kolem cloveka to a to

    a par lidi ti hodi interpretaci

    tak sem se tesil ze me nekdo rekne ses cislo 7 protoze se to treba nejak pocita ci co
    a ja si to pak nekde dohledam
    a o pritelkyni to samy

    takhle jsem se dozvedel odpovedi ktery sou jak z klubu poznani, hledani cesty

    :-))

    coz se da takto interpretovat v podstate vsechno

    uz nechci nudit ostatni abych tu nezabiral misto

    ale pozmente pak trochu info o tomhle auditku at to je vic slozumitelny pro novacky a pitomce meho typu :-)

    maktub
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    POPEY: sebepoznání :-)
    já taky nechápala nic... všecko to chtělo čas.
    a v pravou chvíli i ten člověk, kterej ti řekne, jaký jsi vlastně typ... jen ten čas a zralost... všecko na světě má svůj správný čas. nic neuspěcháš :-)
    enneagram je o hledání.
    není to práce na den :-)
    POPEY
    POPEY --- ---
    OXYMORON:

    ted to chapu ze tohle auditko je o tom ze si k tomu nastuduju mega veci

    ja si nainvne myslel ze ste tu fanousci odbornici a pak ste radi za kazdej material kterej pak muzete rozebrat
    a ja jako ten material sem zase rad ze to nemusim studovat kdyz nekdo kdo tomu rozumi me to da v balicku

    proste sem to auditko u nekoho zahlid a rek sem si to je zajimavy
    ale ted z tech rad nerad to vidim tak ze musim studovat abych se neco dozvedel
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    POPEY: Zkus do toho investovat trochu času a prosím věř, že test je až to poslední. Ale chápu, že žijeme v době, kdy je třeba všechno měřit, vážit, prostě kvantifikovat.
    POPEY
    POPEY --- ---
    OXYMORON
    BAGHICEK
    dekuju Vam obema
    ale precetl sem si to dvakrat to co ste mi napsali
    a sem zmatenej jak polarni kralik
    ja to nechapu tu interpretaci tzn. ze si k tomu budu asi muset nastudovat celou teorii k tomu

    coz se mi puvodne nechtelo
    myslel sem si ze si udelam ten test
    pastnu vysledky a rozeberete me a ja si z toho vezmu co me kopne dal

    jestli sem to teda spravne pochopil tak nejsem teda zadny cislo?
    ze to mam napric pres vsechny
    coz je imho v neklidu, chtel bych vedet jakej sem typ jednoznacne

    tak nevite link na nejakej konkretnejsi test
    treba kdyz se rozhoduje mezi typama kterym se blizim
    ale ted zase nevim jestli neplacam nesmysly protoze ty teorii eneagramu nechapu
    ale vim ze se me to libi a rad bych to poznal

    a to s pritelkyni mi prosim pastni do posty

    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    POPEY: OK - dopustím se tedy úvahy dle mého nejlepšího vědomí. Pokud jsem tě dobře pochopil, tak jsi věnoval 20 minut naklikání toho testu a teď bys rád, aby to tu někdo vyhodnotil a mohl jsi se - jak uvádíš - o sobě něco dozvědět.
    Nevím, zda jsi měl čas si přečíst úvod testu - tam se totiž píše, že skóre vyšší než pět indikuje, že by jsi mohl být tím konkrétním typem (autor použil kouzelnou formulaci poměrně pravděpodobné)

    U tebe vyšlo číslo vyšší než pět v osmi typech. To nemá nic společného se subjektivitou - není možné být současně bílý, modrý, červený, zelený, černý ...atd. současně. Člověk nemusí vidět sám sebe objektivně, ani když odpovídá - jak uvádíš - podle pravdy.
    Opět něco nevím, tentokrát to, zda sis nastudoval charakteristiky jednotlivých eneagramových typů. Potom bys věděl, u jakých typů jsi dosáhl nejvyššího skóre a mohl začít uvažovat o křídlech, bodech útěchy a zmaru. Jo zní to blbě, ale tu terminologii jsem nevymyslel já. Mohl bys začít hledat souvislosti.

    Nejvyšší skóre jsi dosáhl v typech 1,4 a 8. Typy 1 a 8 jsou typy břicha - čtyřka typ srdce. Ta čtyřka tam překvapuje - není možné být sebevědomé břicho a současně melancholická, introvertní a rozervaná čtyřka. Mohl bys být jednička (právě) padající do čtyřky - ale v takovém případě bys nemohl mít (ve stejnou dobu) stejně vysoké skóre v osmičce.

    Podobně by bylo možné uvažovat i o dalších kombinacích.

    Přihlédnu-li k tomu, že jsi měl jednoznačnou představu o tom, co by se mělo po pastnutí tvého příspěvku odehrávat a opakovaně jsi projevil nespokojenost s tím, že celá věc neproběhla tak, jak jsi předpokládal, potom je velmi pravděpodobné (téměř jisté), že jsi opravdu typ břicha. Jak uvádí BAGHICEK: - tedy trojka. Ale protože se nevzdáváš, nemávl jsi nad tím rukou a snažíš se dosáhnout nějakého výsledku, vidím tě jako osmičku. A proč ne jako jedničku ? Protože ta by si po takové zkušenosti všechno nastudovala sama a poté mi přehledem a potěšením natrhla prdel :-)

    Hele - ber to spíš jako (zábavný) povídání. S informacemi, které mám, víc nedokážu. Zkus si o enegramu něco přečíst a po čase si ten test udělej znovu.
    Co mne vedlo k tomu, abych se tě zeptal, jak vám to s přítelkyní funguje, ti rád (pokud budeš mít zájem) vysvětlím v poště.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    POPEY: tak podle projevu by si mohl byt trojka, ale to jen tak na muj prvni dojem, na druhy dojem na to aby jsi byl trojka se tu v tom klubu drzis uz docela hodne prispevku :-)
    POPEY
    POPEY --- ---
    OXYMORON:
    OK

    ja tomu nerozumim takze nevim co znamena vysoky a nizky cislo

    stravil sem u toho dvacet minut tak sem chtel interpretaci
    protoze sem se chtel neco o sobe dozvedet
    a to ze je clovek subjektivni je preci normalni
    ale kdyz tam odpovidas podle pravdy a nelzes si tak ti to preci muze rict hodne veci o sobe

    sem si naivne myslel ze v tom auditku jsou tady lidi, ktery me vysvetlej co co znamena,
    kde maknout atd.
    tak jediny co sem se dozvedel, ze se me zeptas jak to mam s pritelkyni :-)



    tak prosim na nastenku teda nejaky test ktery lze povazovat za dobrej
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    POPEY: Bylo by to čarování. Ten test nepovažuji za dobrou cestu k hledání eneagramového typu, většina jeho obsahu je založena na předpokladu, že člověk vidí sám sebe objektivně. Vysoké skóre tvého výsledku - téměř ve všech typech - to docela hezky dokazuje.

    Odpusť, že jsem nesplnil tvoje očekávání. Z tak vysokých čísel napříč všemi typy nelze usuzovat na nic.
    POPEY
    POPEY --- ---
    OXYMORON:


    s mou pritelkyni si rozumime
    je pro mne kazdodenim slunickem a sem za ni stastnej :-)
    az si nekdy rikam jak si ji ja mohu zaslouzit


    co kdybys me radsi nebo kdokoli jinej vysvetlil co ty cisla znamenaj.
    sem si myslel ze ten klub je na to
    a pak to muzem probirat

    ted by mne zajimala interpretace
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam