• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    PATISLAV: v rozporu s obecnou představou, pravidlo zipu platí v případě, kdy jeden z pruhů přestane být PRŮBĚŽNÝ, nikoli zanikne.

    Viz zákon o provozu na silničních komunikacích,
    § 12 - Jízda v jízdních pruzích
    (5) ... Při souběžné jízdě umožní řidiči vozidel jedoucích v průběžném pruhu řidičům vozidel do tohoto pruhu přejíždějících z pruhu, který přestal být průběžným, vjet tak, aby se vozidla jedoucí v průběžném pruhu a vozidla do něho přejíždějící mohla řadit střídavě po jednom do jízdního proudu průběžného pruhu. Tam, kde se dva jízdní pruhy sbíhají v jeden, aniž by bylo zřejmé, který z nich je průběžný, nesmí řidič jedoucí v levém jízdním pruhu ohrozit řidiče jedoucího v pravém jízdním pruhu.

    a
    § 2
    Vymezení základních pojmů
    z) průběžný pruh je jízdní pruh probíhající v původním směru (bez odbočení) křižovatkou nebo v místě, kde se mění počet jízdních pruhů,
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    Mám trochu problém s interpretací pravidla zipu na téhle situaci. Každý večer je Radlická ucpaná. Většina aut stojí poslušně v pravém pruhu vyznačeném bílou barvou. Levý žlutý pruh je téměř prázdný, neboť se brzy mění v odbočovací a lze jej využít pouze k odbočení doleva - v podstatě do nikam.

    Samozřejmě žlutý pruh hojně využívají spěchači, kteří jím předjedou celou kolonu a pak se dožadují pravidla zipu v místě označeném červeným kruhem, mnohdy i dříve, čímž odsuzují zbytek kolony k tomu, že se téměř nehýbe, protože na jedno auto zprava připadnou i dvě až tři auta zleva.

    Trochu se to ve mně bije - žádné dopravní pravidlo snad nebrání těm řidičům daný volný pruh využít, přesto je to ale prasárna.

    Mám dvě otázky:
    1) Mají vůbec ta předjížděcí vozidla "nárok" na pravidlo zipu? Myslel jsem, že pravidlo zipu platí pro dva slučující se pruhy (což tyto nejsou, levý je odbočovací), nikoliv pro jakékoliv odbočující auto odkudkoliv. Navíc je jejich pruh prázdný.
    2) Nedělají řidiči v bílém pruhu vlastně chybu, že se rovnoměrně nerozprostřou do obou pruhů?

    Jak to řešit? Samozřejmě se to dá řešit silovou metodou - stoupnout si do levého pruhu a popojíždět souběžně s pravým, ale tím člověk poněkud klesne na jejich úroveň.


    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    KIE: Tohlůe video dokazuje dvě věci - a) většinu SUV říděj buď maminy co ho neuměj ovládat anebo kokoti. b) ty tygří panely u přechodů jsou prvky aktivní nebezpečnosti. Kdyby tam nebyl, ta nehoda by se nestala (tím se toho kreténa nijak nezastávám). Btw. ta ženská na zastávce se celkem podruhý narodila...
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    KIE: z kategorie "mám výkonné SUV-Off, tak se nebudu plazit za busem, ESP to za mně případně dořeší..."
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    VIRTUALVOID: :D :D :D tak to mě zničilo
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    FAT
    FAT --- ---
    JOPS: Dobrej střelec? Tak tomu já říkám unikátní hovado. A to jsem ještě HODNĚ slušnej.
    JOPS
    JOPS --- ---
    tohle je taky dobrej strelec :-D

    VIDEO: Slovák v kabrioletu blokoval sanitku. Razil jsem jí cestu, tvrdí - iDNES.cz
    http://zpravy.idnes.cz/...etry-blokoval-sanitku-fmn-/zahranicni.aspx?c=A160530_145022_zahranicni_san
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Celkem divnej pocit, když zahnete do jednosměrky a proti vám jede auto. No tak jsem si couvl, protože bychom se nevešli a tím jsem si ověřil, že fakt značení nepředělali a nejsem blbej :-). Nicméně sotva jsem ji projel, tak tam odbočovali další dvě auta a ono je to o tom, že Praha 6 zase zavře kvůli pracem ulici, ale objíznou trasu nezajistí...
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    Sorry za trochu ot, ale vrtá mi hlavou proč nezačal na tom Mini Cooperu houkat alarm když se do něj pokoušel ten borec dostat. čas 6:33. Celkově mi ten dokument příjde celkem reálnej, tohle je jediná věc která mi ve mě vzbuzuje pochybnosti.

    Vstupenka do francouzského podsvětí
    https://www.youtube.com/watch?v=CZjXfOE4QIU


    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    "Zpověď profesionálního zloděje aut" aneb uvedení na pravou míru | Levné Alarmy.cz - autoalarmy, centrální zamykání, parkovací senzory, LED světla a další
    https://www.levnealarmy.cz/...dy/zpoved-profesionalniho-zlodeje-aut-aneb-uvedeni-na-pravou-miru.html
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    HAMSTER: ja som si to vzdy vysvetloval tym, ze su taki jebnuti, ze si nevedia preladit radio.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    HERR_FLICK: Asi sem málo nahluchlej, abych potřeboval mít v autě muziku tak moc nahlas.. :-)
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    ZVIRATKO: sluchatka na hlave ovlivnujou rovnovahu? takze se ti pak s autem spatne leze po lane, nebo jaka je logika veci? rovnovahu potrebujes u motorky, u beznyho rizeni auta ne

    jinak nahlavni casto otevreny sluchatka vs naplno pustena zabudovana muzika hraje jasne z hlediska bezpecnosti (co clovek slysi zvenku) ve prospech takovejch sluchatek
    ze v nich clovek vypada jako picus je vec jina

    muzu z vlastni zkusenosti rict, ze casto kdyz sem mel neco fakt nahlas se zavrenejma oknama, tak sem sirenu fakt neslysel
    naopak se spuntama, co nejvic izolujou, protoze je nemusim a ani nechci mit tak nahlas, bezne slysim houkacku mnohem spis

    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    neni to to samy jako muzika nahlas, sluchatka na hlave ovlivnujou rovnovahu, a houkacka je slyset i pres dubstep... :)
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    HERR_FLICK: Zní to logicky, leč realita tomu neodpovídá...
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    HAMSTER: nebezpecny neni to ze maj sluchatka na palici ale ze necumi
    i hluchy lidi muzou bezne jezdit
    navic mit na hlave sluchatka nebo pusteny repro na plny kule vyjde upe nastejno
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    HERR_FLICK: Na nic nereaguju, jen mě to dneska napadlo, když sem pozoroval týpka v Audi A6 s náhlavníma sluchátkama - nejenže vypadal jak Otík, ale zaručeně nemoh zvenku slyšet vůbec nic. A takovejch lidí jezdí spousta, často v novejch a drahejch autech, který maj jak kvalitní audio, tak handsfree. A při jízdě se snadno poznaj - sanitkám uhybaj pozdě a nereagujou na zatroubení. A já nějak nechápu, proč to dělaj? Dyť je to nebezpečný...
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    HAMSTER: asi mi unika pointa tvy otazky, jesli na neco reagujes

    ale hlavne jako handrsfree

    ja treba v s2000 nosim sluchatka na delsich trasach z vic duvodu (bezne s ni jezdim 550km streku na jeden zatah) duneni vejfuku a bordel od plateny strechy pak uz obtezuje, navic na montaz poradny hudby (stock se fakt neda poslouchat) mam uz pres pul roku pripraveny komponenty, ale zatim nebyl cas je namontovat
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    Nevíte někdo, proč teď nosí tolik řidičů za jízdy sluchátka?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam