• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    MVEK
    MVEK --- ---
    FORTRESS: Jestli opravdu i ty odcházející, tak je blbé, že to vlastník těžko sám zjistí:-(.
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    Změnu barvy to maj tak nějaký neoriginální HID nebo xenony co se loučej.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    J3RRYNA: tomu docela věřím, protože já bych to teda s rukou v kalhotkách nedával.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Probliknutí by mi nevadilo, vadí mi změna barvy. To prostě považuji za lehce rizikové (leknutí). A klidně jen kvůli nějaké spáře na normální silnici první třídy, nemám na mysli zrovna D1.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Jojo, ja taky na bixenony nedam dopustit :D
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    MVEK: Originál kvalitní xenony jsou udělány tak, že serva je udržují v rovině i na nerovné silnici. A docela dost dobře to funguje. Samozřejmě, pokud jde o tankodrom, nepomůže ani tohle. V každém případě neoriginály z tržnice takhle fungovat asi nebudou..

    Když jedu jednou do roka s někým, kdo nemá xenony/LED, nechápu, jak jsem s tím dřív mohl jezdit.
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    SITH: jo to sedi - ted o vikendu se o tom delala 'reportaz' v nejakejch zpravach :) duraz byl kladen na 'jenom pokuta do 2.000 a bez bodu' :)
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MVEK: Holt naše silnice sou jedno velký vlnobití, s tím se toho moc dělat nedá....
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    Na nerovný silnici mi přijde - když auto za mnou houpne nějakou nerovností že mě problikává. Jestli to poskakuje i mně nevim, ale halogeny už bych nechtěl a špatný ledky taky ne.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Nemám rád xenony... já fakt nevím, jestli je to jen špatnou montáží, ale přijde mi, že tak v polovině případů za poslední rok, kdy víc jezdím za tmy, si na zlomek sekundy myslím, že za mnou je modrý majáček, nebo za mnou dává blinkr. A přitom jen poskakuje po nerovné silnici a svítí xenony.
    Párkrát to ale byl i lehký šok, že je třeba nějak se zachovat, a přitom nic.

    Jakou s tím máte zkušenost vy, co jezdíte víc? Mně to přijde horší než oslňující normální světla, protože to je nepříjemné, ale neruší to.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    J3RRYNA:
    PNXNTDD: jj, ženský jsou největší kokoti. To je fakt :-D.
    PETINY
    PETINY --- ---
    MVEK: to nemusis, zrovna rychlostni omezeni na strakonicke nema s bezpecnosti provozu nic spolecneho, ta padesatka je tam jen ke "zklidneni provozu". Myslim ze na zacatku te akce to bylo dokonce v obou smerech se smyckou pod silnici jako usekovka. Hodne se okolo toho par let psalo i v mediich.
    RALI
    RALI --- ---
    FILIPSZ: blbě :)
    FILIPSZ
    FILIPSZ --- ---
    RALI: jasne, rano, na narvany okresce, jak ho chces predjet?
    MAEQ
    MAEQ --- ---
    DYNK: aha, ok, díky za info
    RALI
    RALI --- ---
    J3RRYNA: tak pokud sve vozidko na snehu v rychlostnich limitech zvladas, neni preci problem nekoho jedouciho 30 predjet/objet prekazku na vozovce. Jen kdyby te nejakej suveren na snehu sundal, pac preci svoje vozidlo zvlada v rychlostnich limitech i na snehu, by si vriskal jak podsvince.
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    to tady jede i bez Andersena? :)
    SITH
    SITH --- ---
    MVEK: jo tak. Tam je to asi kvůli vjezdům z benzínek a vedlejší, každopádně to tam nikdo nedodržuje :D
    MVEK
    MVEK --- ---
    SITH: Nemyslím v té zástavbě až před lochkovskou křižovatkou, kde jsou v opačném směru samé kamery, v tomhle jen jedna.
    Myslím ještě dřív, když se od Barrandovského mostu dostaneš po kusu osmdesátky k úseku radši označenému 50kou, jak je tam zastávka autobusu, pak kousek "pole" a Hornbach a další zastávka, pak je zas chvíli 80 a pak ten konec u toho úseku před lochkovským mostem.
    SITH
    SITH --- ---
    MVEK: na strakonické směrem z prahy ke zbraslavi je u lochkova skutečně 50, respektive tam končí předchozí omezená rychlost na 80 a tím pádem tam začíná 50kmh, která končí až u odbočky na radotín. Jsou tam nahoře kamery, ale myslím si, že jsou vypnuté a nefungují.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Na druhou stranu včera jsem jel po strakonické zase a po cestě ven je před Zbraslaví u Hornbachu úsek padesátkou. Připadal jsem si jako jediný debil (ale v pravém), který tam jede mezi 50 a 60 :-), až jsem kontroloval i navigaci, že jsem nepřehlédl nějakou sedmdesátku, že je fakt až dál (v druhém směru je tam 80 celou dobu).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam