• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    PISTA1
    PISTA1 --- ---

    Co tady, blikat či neblikat?

    42 hlasy od 42 respondentů

      MELOP
      MELOP --- ---
      HANZO: Pokud je řeč o odbočce do Resslovy podél ČVUT (pokud), tak se obávám, že si trochu pleteš dojmy a pojmy.
      Přikázaný směr není zatáčka (stejně jako čára není zeď, jak se s oblibou v jistých kruzích tvrdívá), je to stejné, jako o kus zpátky na Národní Třídě - tramvaj taky dává blinkr, pokud "odbočuje" a na to stačí prostý oblouk, nemusí na to mít výhybku.
      Ostatní účastníci silničního provozu nejsou povinní znát trasování každé konkrétní křižovatky ze všech směrů, t.j. jestli je tam přikázaný směr či nikoliv.
      HANZO
      HANZO --- ---
      NE7RA: jo, lidi co blikaji do zatáčky mě serou, ale nikoho nevybrzduju, nejsem debil. Ale klidně se přiznám, že blikam na troubu, co jede pomalu v levým pruhu, když pravej je prazdnej
      NE7RA
      NE7RA --- ---
      HANZO: te rozcilujou podobne veci? jednou se ti zatmi a nekoho vybrzdis :D
      DAVETESS
      DAVETESS --- ---
      Co mě teda nejvíc s...re:
      Křižovatka se světlama o dvou pruzích, kde levej pruh je i odbočovací. Svítí červená. V levym pruhu stojí dva osobáky, nikdo nebliká. V pravym je autobus a náklaďák.
      Přijíždim levym pruhem, pořád svítí červená. Zůstávám teda v levym, páč tam bude asi rychlejší rozjezd.
      Jen co padne zelená, obě auta v levym daj blinkr doleva, kousek se posunou do křižovatky a dávaj předenost protijedoucím. Blokujou teda levej. Pravej pruh se mezi tim zaplnil dalšíma přijíždějícíma zezadu....
      Na pěst.
      Takže ano, dávám blinkr vždycky a hlavně včas, aby ostatní věděli, co mám v plánu.
      TRISSIE
      TRISSIE --- ---
      s těma blinkrama, dáváte blinkr i na vesnici? Takové té klasické, kde vede jedna klikatá hlavní a z ní se různě odpojují vedlejší?
      SPM
      SPM --- ---
      HANZO: Boože a to počítáš nějaký gramy CO2, co se spálí navíc, když tam někomu bliká oranžová žárovička nebo co tě na tom tak strašně žere?
      HANZO
      HANZO --- ---
      MVEK: cože? Do zatáčky, která vede doprava, přičemž rovně jet v těch dvou pravých pruzích prostě nemůžeš, patří blinkr???
      KUHL
      KUHL --- ---
      VYWERN:
      ADMIX: nejdůležitější je dávat vcas(tzn před započetím manévru!). To je chyba která mě štve snad víc než bez blinkru. Např to předjíždění kamionů a "posílání" to tam. Když si jedu 130 pravej a chystám se předjíždět - vlevo buď frajer typu phailo (nebojím se toho) nebo "frajer" dodavka/octavka whatever co jede 140-150. Frajer na to dupne avšichni sou happy. "Frajer" vcas pomalu zpomalí a pak si to zase rozhuli na svejch 140.
      O semaforech nemluvě. Blinkr ve chvíli kdy ODBOCUJU je fakt na hovno. Všichni známé ale spousta nedodržuje..
      SPM
      SPM --- ---
      VYWERN: nezačíná, ten začal už dávno... jenom se nějak víc rozšířil na střední třídu - dřív se řikalo, že se blinky do BMW a Audi od A6 výš nemontují, dneska už je nemají ani škodovky :-)) A když už někdo ten blinkr dává, tak ho typicky dá buď po nebo těsně zároveň při tom manévru, takže už se fakticky namáhat nemusel. A další kategorie jsou zase lidi, co ho pro změnu neumí vypnout - ti jsou taky super, zvlášť když s tim vzápětí projedou další křižovatkou úplně jiným směrem.
      MVEK
      MVEK --- ---
      HANZO: Do jaké zatáčky? Tam to vede rovně podél ostrůvku nebo doprava do Resslovy, takže tam blinkr rozhodně patří.
      ADMIX
      ADMIX --- ---
      HANZO: Pokud si nekde delas seznam debilu, tak ja treba obcas jo, i kdyz mi to pak dojde.
      HANZO
      HANZO --- ---
      VYWERN: prosím tě, taky dáváš blinkr do zatáčky jako řada debilů, například cestou z Karláku do Resslovky?
      JOPS
      JOPS --- ---
      DYNK: to dite prej bylo kolegyne me kamaradky...

      ale vite co by me zajimalo, co mu ta zenska musela provest tak hroznyho, ze udelal to co udelal....

      a nekde jsem cetl, ze ta Oktavka mela kameru, takze asi neni zas tak moc co resit.
      VYWERN
      VYWERN --- ---
      MVEK: ja blinkry davam vsude. Ale co pozoruji, tak tu zacina nesvar, blinkry nedavat. Je to na houby, protoze kdyz se treba ve vlacku objizdi cyklista, tak s blinkrem je to jasne, bez neho to je obcas slusna krizovka a tak bych mohl pokracovat.
      JFM
      JFM --- ---
      MVEK: Já moc nechápu, proč mají někteří řidiči problém dávat blinkry. Vždyť to není vůbec žádná práce nebo zdržení. Myslím si, že to nějak souvisí s povahou, některý lidi prostě jsou zvyklí srát na všechno jaksi obecně.
      MVEK
      MVEK --- ---
      ADMIX: Ano, nejlepší je to mít naučené jako zvyk, pak nikdo nemůže kecat, že ho to zdrží, a naopak spíš pomůže plynulosti, někdy jiným, jindy sobě.

      Můj apel nemířil na běžné řidiče, ale na ty, co z nějakého důvodu ten zvyk nemají.
      ADMIX
      ADMIX --- ---
      MVEK: Ja treba davam blinkry pokazdy kdyz menim smer jizdy, i kdyz nikde v dohledu nikdo neni - takovej blbej zvyk!
      MVEK
      MVEK --- ---
      Drobný apel, který se jistě nikoho odsud netýká, ale kdoví...

      Dávejte blinkry při odbočování i pokud jsou poblíž vás jen chodci.

      Už kolikrát jsem v domnění, že auto jede dál rovně, šel beze změny přes přechod, a musel kvůli mně odbočující bez blinkru stavět. Kdybych jeho blinkr viděl, tak bych zrychlil nebo zpomalil včas, a třeba by jen přibrzdil nebo vůbec.
      PHAILO
      PHAILO --- ---
      FELCARKILLER: To je velmi pravděpodobné. Ostatně pokud se nejednalo o smažku (což by noviny určitě nenechalo bez povšimnutí), nějaký impuls tam být musel. Jakkoli to těžko může ospravedlnit vybržení (pokud k němu tedy skutečně došlo).
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam