• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    SQUATBOSS
    SQUATBOSS --- ---
    J3RRYNA: Bez urážky, mě k tomu nikdo nevedl, můj otec hipík, ačkoliv vyučenej automechanik mě vždycky říkal, že auta smrděj ať chodím pěšky nebo jezdím na kole, takže jsem vždycky jen čuměl když kluci, kteří se o auta zajímali už od základky jezdili jakoby se s tím autem narodili. Co se týče toho smyku, kde to mám trénovat a jak?
    J3RRYNA
    J3RRYNA --- ---
    SQUATBOSS: Nejsem profesionální řidič. Jsem vlastně docela mizernej řidič. Ovšem na rozdíl od zbytku řidičského odpadu na silnicích to o sobě nejen vím, ale něco jsem se s tím dokonce rozhodl i dělat. A to je celé, prostě neustále pracuju na zdokonalování svých řidičských schopností...

    A ke zvládnutí krizovky typu prasklá zadní pneumatiky vskutku stačí seznámit se s autem za hranicemi adheze a následně pracovat na schopnostech zvládnout jízdu smykem tak, aby byl člověk schopen takový smyk nejen (případně, logicky to souvisí s procesem učení) zahájit, ale především instantně kontrolovat, případně ve vhodný moment ukončit...

    Neznamená to, že se nemůže nic stát, ovšem ve srovnání s člověkem, který v životě smyk ani nezažil, nebo třeba zažil, ale zachránilo ho víc auto, než on sám svými řidičskými dovednostmi, je ta možnost nehody dále minimalizována. A to je to o co nám všem slušným řidičům jde především, ne? Minimalizovat riziko vzniku nehody ;)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    SQUATBOSS: Nekdo tady proste musi bejt ten nejlepsi ridic pod sluncem, zbytek klubu jsou normalni az nadprumerni ridici, takze se netreba desit :D
    SQUATBOSS
    SQUATBOSS --- ---
    Ty vole, já mám k těmhle situacím fakt respekt, jezdit furt připosranej asi taky není dobrý ..

    J3RRYNA: slogan tohodle klubu: ,,Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře." ale jasně, že zkušenej řidič tolik nezpanikaří jako nějaká 18tka s novým řidičákem, ale i když jsem na tom dost podobně jako ta 18tka, příjde mi, že trochu machruješ, jsi profesionální řidič? Aby se ti to s tím prstem v nose nevymystilo :-D
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    HERR_FLICK: Tak bez vratit ridicak, ty spino, takovy veci se resi s prstem v nose! Ja ho pujdu vratit taky, gumu jsem jednou prorazil o patnik mimo radu v zuzeni, sice jsem to udrzel ve svym pruhu a nevjel pod ten kamion napravo, ale s prstem v nose to teda nebylo :(
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    J3RRYNA: Rozumim!
    J3RRYNA
    J3RRYNA --- ---
    HERR_FLICK: přední guma je vždycky průser...
    J3RRYNA
    J3RRYNA --- ---
    ADMIX: Taky už mi párkrát praskla guma na zadním autě. A v různých autech toho mám naježděno dost na to, abych mohl kvalifikovaně posoudit, ve kterém typu a koncepci vozidla bych si takovou situaci, pokud bych měl možnost si vybrat, řešil raději ;) Dodávku se zadní prasklou gumou bych řešil s prstem v nose. Takže asi tak ;)
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    me treba rupla znicehonic letni pneu continental 4 roky stara 5mm vzorek na dalnici na boleslav v lehkym aute na zadnim kole (nastesti)
    bejt to na prednim tak asi zpusobim hromadnou nehodu
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    SQUATBOSS: Aha, no jak padlo v predchozim prispevku, muze to bejt zmetek, muze bejt poskozena z vymolu, muze bejt stara (unava materialu), tech moznosti je spousta.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    J3RRYNA: Kde presne v tom videu cernejch ovci je ten zaznam z onboard kamery? Samozrejme predpokladam, zes ho videl, kdyz srovnavas dve totalne odlisny situace.
    SQUATBOSS
    SQUATBOSS --- ---
    Mě se to právě jednou stalo, jel jsem do dlouhý zatáčky ne víc jak 60 a najednou, ani nevim jak letím z meze do rybníku, naštěstí mě zastavil strom, jedinej okolo. I tak malá rychlost dokáže svoje, byl jsem v šoku, takže ani nevzpomínám jestli bylo nějaký bum prásk.. Otázka jak tomu předejít? Byla to stará fiesta a ty pneu asi nic moc, ale co ten van ve videu, je to na rovině, žádný díry nevidím a z ničeho nic...
    ADMIX: Sorry, jestli to zní hloupě, je to vážně míněná otázka i když si za ní můžeš domýšlet. :-)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    SQUATBOSS: To je vazne minena otazka, nebo narazka na neco co mi uniklo? :D
    J3RRYNA
    J3RRYNA --- ---
    SQUATBOSS: Zmetek z výroby, bublinka/boule po trefení výmolu, případně jiné poškození. Prostě se to stane.
    SQUATBOSS
    SQUATBOSS --- ---
    ADMIX: Jak se to stane, že prostě praskne guma?
    J3RRYNA
    J3RRYNA --- ---
    BTW, jak to dopadá, když neumíte řídit a praskne Vám zadní pneumatika ve velké, těžké dodávce s dlouhým rozvorem, navíc naložené, ve které máte na všechno hromadu času: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10417697909-cerne-ovce-na-silnici/212452801080615-cerne-ovce/

    a pro srovnání, jak to dopadá, když jedete v kousavém, malém, lehkém, přemotorovaném sporťáku s nesmyslným rozložením hmotnosti a ještě k tomu kurevsky rychle, přičemž cosi v paži máte: https://www.youtube.com/watch?v=yG96u_qm9Ls

    Berte to jako takovej slap in the face všem, kteří mi tu mínusovali mé "debilní kecy ohledně nutnosti umět zvládnout za volantem cokoliv" :)
    J3RRYNA
    J3RRYNA --- ---
    HERR_FLICK: Pokud se Ti nechce srát s napráskáním (třeba i neexistujícího) cizince dočasně ubytovaného na poštou dosažitelné (je vskutku důležité, aby byl kontaktní) adrese s tím, že tenhle cizinec, říkejme mu třeba Helmut, se následně přizná, v důsledku čehož je uznán vinným z přestupku, ergo magorstrátní paraziti to pak již nemohou obrátit zpět na provozovatele, tak to raději zaplať ;)

    P.S.: Náklady na poštovné včetně všech případných komplikací i ve variantě, že bys nebohého Helmuta zastupoval (+fun factor :D ) nepřesáhnou á 150kč na poštovném... Pokud máš DS, neváhal bych ani minutu :D
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    btw. kdyz mi prisla pokuta 600 za rychlost (myslim 63 na tom kratkym useku v modranech kde neni 70ka) to neni jak s parkovanim a je dobry to hned zaplatit?
    MVEK
    MVEK --- ---
    SPM: Za to přidání, nebo za projetí na červenou?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    SPM: A proc to delas? :D
    SPM
    SPM --- ---
    já už se nesměju ničemu :-) Na magistrále v centru mi padla na semaforu uranžová, já přidal a už jsem byl o 6 stovek chudší... pak jsem si o měsíc později takhle vyzkoušel, že funguje i ten v druhém směru...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam