• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    SPM: když už to správa služeb uznala jako vrak, tak to je takový vrak, že to nemá okna, kola, vyvrácené dveře.
    SPM
    SPM --- ---
    HHANULKA: jak moc je to velkej šrot? Nebylo by třeba reálný to někde nabídnout na ND za odvoz?
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    HALCYON: Ty firmy se bojí, aby nebyly obviněny z krádeže, proto to nechtějí udělat.
    HALCYON
    HALCYON --- ---
    LOPIK: Tak pokud nepotřebuje potvrzení, tak to může udělat asi kdokoliv. Spíš se imho ptá, jestli to auto může někde legálně vyhodit a ne na ekologickou likvidaci za účelem vyřazení vozidla z evidence...
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    HHANULKA: Odtahovka ti to odtahne asi snad kazda, ale nikdo ti to bez papiru nezlikviduje
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    Poradíte prosím někdo? Potřebuji odtáhnout auto k likvidaci. Nemám k němu ale ani techničák ani jiné papíry. Půjde to? Žádné potvrzení nepotřebuji. Co jsem zatím pročítala podmínky různých firem, tak všude chtějí informace z techničáku. Díky za rady
    JFM
    JFM --- ---
    HANZO: Pokud je to v obytne zone, tak myslim, ze parkovat se smi pouze na mistech k tomu vyhrazenych, cili oznacenych znackou jako parkoviste.
    HANZO
    HANZO --- ---
    IVANEM: podle mě můžeš stát kdekoliv to nezakazuje značka a zbývají tam 3 resp. 6 metrů pro kolemjdoucí auta v jedno či obousmerce
    IVANEM
    IVANEM --- ---
    Máme před barákem parkování v zálivu. Jedno místo podélně se silnicí. Označeno je to jen křížem na zemi, žádná jiná značka tam není. Ale město při zbudování tak dalo tři sloupky a na ně řetízek, aby tam nevstupovali chodci z chodníku.
    Přišli na nás měšťáci, že se tam nesmí parkovat přes noc, že to není parkoviště.
    Když město opravovalo chodník, dostali jsme na vědomí, že bude změna části chodníku na parkovací místo.
    Jak to teda je? Pokud teda mohu, jak dlouho se na takovém místě může stát?
    díky za odpověď
    J3RRYNA
    J3RRYNA --- ---
    THE_MIRACLE: Já to celkem chápu a od tý doby, co kámošovi v mém autě na kapotu naběhl čurák, kterej pak ani neposkytl zdravotní dokumentaci, nicméně moje pojišťovna mu vyplatila 60k a na druhý auto mi kurevsky osolili POVko to budu dělat úplně stejně - život mě naučil, že se vyplatí být zmrd...
    RALI
    RALI --- ---
    SPM: ja prave mluvil o tech napojeni v pruzich pro pomala vozidla.
    SPM
    SPM --- ---
    RALI: ono zase - dálnice (narozdíl od eRek) je mít musí, ale asi to zase neplatí v pruhu pro pomalá vozidla...
    RALI
    RALI --- ---
    SPM: na plzensky maji najezdy nastesti reseny, teda alespon mezi Plzni a Prahou :)
    SPM
    SPM --- ---
    RALI: jo, oni to nějak globálně přemalovali na přerušovaný (poznat se to dá ještě tim, že ta přerušovaná čára je tam malovaná víc nahusto, než u ostatních) - asi nejspíš proto, že na ty s plnou čarou zase kašlali kamioňáci, kteří se tam táhli 70, dojeli tatrovku co jela 40 a nechtěli se táhnout za ní... jinak nechci kecat, ale myslim že v těch předpisech je něco takovýho, že povinnost užít tenhle pruh mají auta, která to do toho stoupání nevytáhnou alespoň na 60km/h, takže s osobákem nemusíš... (ono je i dost o držku, že krom toho, že tam není odstavný pruh, tak tam třeba nejsou ani sjezdy/nájezdy - třeba na D1 jsem takhle vesele vyjel od benzinky a najednou koukám, že jsem vlastně v pruhu...).
    RALI
    RALI --- ---
    SPM: no tak to videos, mas pravdu. A jakej je tedy rozdil mezi triproudou a touhle upravou, krome toho, ze tam tedy nemusi byt odstavnej. Driv u toho pomaleho byla plna cara, takze jak tam clovek zajel, bez poruseni predpisu se nedostal pred koncem do prostredniho. ted je tam jen prerusovana.
    A pokud jsem v danou chvili nejpomalejsi vozidlo, ac jedu 130 mam tam zajet, ci ne?
    SPM
    SPM --- ---
    RALI: no a kde to teda je? Pač na D5 směrem na Prahu za Loděnicema je ta značka, co jsem posílal (koukal jsem na to teď na streetview), což je pruh pro pomalá vozidla. A IMHO na dálnici ten odstavný pruh jinak být musí, když tam jsou jenom standardní pruhy
    RALI
    RALI --- ---
    SPM: byl jsem v tu chvili nejpomalejsi, pominuli ty odstaveny :)
    RALI
    RALI --- ---
    SPM: neni to pruh pro pomala vozidla, je to proste treti pruh, coz 99% lidi nechape a jede prostrednim. Ne neni tam odstavny pruh, tim spis bych cekal radne oznacene nepojizdne vozidlo v normalnim pruhu a to jeste skore ve tme.
    SPM
    SPM --- ---
    SITH: Sarcasm? :-) Mně přijde, že v tom pravym ty kamiony většinou i jezdí... ale objevuju se tam spíš v dobách menšího provozu... Jinak jestli je to tam, kde si myslím, tak je tam tahle značka: http://www.dopravni-znaceni.eu/znacka/J%C3%ADzdn%C3%AD-pruh-pro-pomal%C3%A1-vozidla/IP18c/ takže jezdit v tom pravém 130km/h úplně nejlepší nápad není... Ok, nechat tam zaparkované auto, bez světel, bez trojúhelníku taky rozhodně dobrý nápad není... ale zase odstavný pruh tam není a lidi obvykle na té dálnici dobrovolně nezastavují, takže stát se to může...
    SITH
    SITH --- ---
    SPM: ten pravý pruh ve stoupání u Loděnic není určen pro nikoho. Prostřední je pro kamiony a ten levý pro ostatní auta. Když mi dojde trpělivost, všechny je tam tím pravým podjedu jako pirát s pražskou SPZ. Teda pojdetí, myslím tím plynulou souvislou jízdou pravým pruhem kde nikdo není
    SPM
    SPM --- ---
    RALI: neni tam v těch místech ten pravý pruh pro pomalý vozidla? (a další věc mám pocit že tam, kde se tohle čmáře, neni ani ten odstavný pruh přítomen...)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam