• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    MVEK
    MVEK --- ---
    MC_KALAPU: Tak to štěstí jsem naštěstí neměl, možná proto někteří právě v noci jeli tak pomalu, že cítili, že toho mají dost (takže z opatrnosti).
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    MC_KALAPU: Tak prave proto musej jezdit, ze jo, po svejch by nedosli...
    MC_KALAPU
    MC_KALAPU --- ---
    MVEK: Jen bych k tomu dodal jeden pomerne zasadni nesvar, ze v noci jezdi mlady lidi docela v hojnym poctu sundany tak, ze nemuzou ani chodit
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    ADMIX: to si tam takhle bezne borci maintainuji karu v levym pruhu? :D
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Cas na vymenu gumy!

    GORG
    GORG --- ---
    British motorists in Calais to be allowed to drive on left | Daily Mail Online
    http://www.dailymail.co.uk/news/article-4659896/British-motorists-Calais-allowed-drive-left.html

    genialni
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    SPM: Co si tak čtu vyhlášku, tak zákon na to jaksi nemyslí, nebo o falšování značek nemůžu nic najít. Myslí jenom na poškozování již stávajícího dopravního značení. Za lajny na silnici by mohl být max přečin poškození cizí věci...
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    PATISLAV: Žádnou právní platnost to nemá, spíš bych to bral jako varování - což je asi hlavní funkce těch tabulek. Ale to neznamená, že když někomu zablokuješ vjezd, tak že tě majitel nenechá po právu odtáhnout.
    SPM
    SPM --- ---
    PNXNTDD: jak vidíš, tak se ti nestane ani ten přestupek... z téhle zkušenosti bych řekl, že když si toho někdo všimne a bude fakt hrozně snaživě prudit po úřadech, tak ti tu značku sundají a zlikvidují, ale hledánim viníka se už nikdo namáhat nebude...
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    PATISLAV: paradoxne ve vjezdu a vyjezdu parkovat muzes i kdyz je tam jinak zakaz stani nebo zastaveni, jen nesmis znemoznit vyjezd
    ale radsi si precti zakon :)
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    ZVIRATKO:
    PNXNTDD:

    Jak je to vlastně s vjezdy a vrátky všech druhů a všemi těmi podomácku nalepenými zákazy zastavení? Kdy to člověk má povinnost respektovat a kdy už je to jenom na mé slušnosti to respektovat?
    MVEK
    MVEK --- ---
    Kdyby někoho zajímalo, jak se řídí v Portugalsku - mám jen pár dní zkušenosti (asi 500 km) v okolí Lisabonu a ve městě s autem z půjčovny. Nicméně oproti tomu, co jsem mohl vidět (jen jako pasažér) v Itálii, se v Portugalsku řídí krásně. Nelpí tak na pravidlech (i když na případné pokuty od půjčovny teprve čekám), ale netroubí zběsile jako v Itálii. Vlastně jsem byl obdarován troubením jen v podobných případech jako u nás (možná ještě méně často), když jsem se očividně nemohl rozhodnout mezi pruhy apod. v zběsilém hledání cesty apod. Jednou tedy nepochopitelně pro čekání na nějakém dvoubarevném semaforu v uličkách města při červené.

    Někteří Portugalci jezdí rychle všude, někteří jezdí naopak třeba 80 po dálnici (jinak je tam 120) a nikdo netroubí.

    Jako hlídat se je třeba víc, ale mé nervování z prvního řízení v zahraničí s cizím autem, bylo v tomto smyslu přehnané.
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    PNXNTDD: Vlastně na dodatkové tabulce by ani spz být nemusela... klidně název fiktivní firmy třeba...
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    SPM: Ad k tomu že "si někdo na veřejnou ulici kydne svojí značku prakticky nikoho nezajímá" už delší dobu přemýšlím, že si před domem ze srandy zřídím svoje soukromý ilegální parkovací místo. Jako že si nechám vyrobit tu klasickou modrou ofiko P značku s dodatkovou tabulkou pro moji spz, nalajnuju si tam ty bílý čáry a značku tam převlečenej za TS normálně na hovado navrtám a přišroubuju. Jako asi to neudělám, ale strašně by mě zajímalo, jakou by to mělo trvanlivost, jestli tohle někdo vůbec kontroluje. Tak nějak si myslím, že by to i prošlo... a zadarmo. Kdyby se na to došlo, tak by to byl maximálně přestupek.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    SPM: to je na vesnici tak nejak normalni. Ja kdyz bydlel v Roztokach jsem si dovolil zaparkovat auto primo naproti baraku kde jsem bydlel (a kde vetsinou parkoval soused). Hned jsem tam mel papirek at parkuju jinde, ze tam parkuje on. To nepochopis...
    SPM
    SPM --- ---
    DYNK: já bych se tomu moc nesmál... co jsem předtím bydlel v Praze - slepá ulice, v ní akorát dva činžáky á 16 bytů. V ulici zaparkovaný povětšinou akorát auta lidí z těch bytů - ostatně tam ani nebyl žádný důvod, proč by tam někdo cizí toužil parkovat, jenom párkrát do roka při nějaké akci na místní ZŠ tam stály auta. No, jednoho krásného dne se na pouliční lampě na začátku té ulice objevil zákaz vjezdu s dodatkovou tabulí "soukromá cesta". Což byla samozřejmě ptákovina jak stehno, protože to je normální ulice na pozemku města. Pak se o pár dnů později na nástěnce objevil štos papírků (asi zamýšlen na rozdávání :-D) s nápisem něco jako "Parkujete na soukromém pozemku, vaše vozidlo může být odtaženo." Následovalo to tím, že se jednoho dne ten lísteček objevil za stěračem auta přítelkyně - někdy po té, když už tohle auto měla min. 3 měsíce a denně tam stálo. To jí naštvalo, takže začala pátrat po značce - tady jenom taková drobná vsuvka - to že si někdo na veřejnou ulici kydne svojí značku prakticky nikoho nezajímá. Policajti, městapo, atd. ji poslali do háje, že jim je to úplně jedno. Pak se nějakym telefonátem dostala až na nějakého ředitele odboru dopravy čehosi, kterého to jako prvního zajímalo, vytáhnul plán, řikal jaký značky tam mají být a poté co se odsouhlasilo, že je to kravina, tak asi za dva týdny od nich někdo přijel a značku demontoval. No, my jsme se odstěhovali a prý už tam ta zákazová značka je zase znova :-D
    DYNK
    DYNK --- ---
    THE_MIRACLE: Pochopil jsem spravne, ze ten clovek vola mestaky na parkujici auto, ktery je podezrely predevsim tim, ze ho ten oznamovatel nezna? :D
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    PHAILO: myslíš takovej dobrovolnej hasič :-). Akorát ti jsou svým nadšením neškodní.

    Nicméně Praha 6 ZZPS rozšiřuje.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    THE_MIRACLE: Zjevně sní o kariéře u Městapa a asi neprošel přes normální výběrové řízení. Tak se snaží vystavět kariéru aspoň jako PSVB.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Tedy, že jsou někteří lidé udavačský šmejdi jsem už pochopil, ale že mají potřebu se tím ještě chlubit na netu, to je tedy fakt síla. Ještě urguje o odpověď. Fakt kretén...

    https://www.praha6.cz/otazky/list.php?ID=45 - Ivan Balouš
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    IVANEM: Jak taková značka vůbec vypadá ? Něco takovýho slyším prvně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam