• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    MVEK: navíc to je takové to "pyčo" "Mělo by se víc učit" ejkejej "ty mladý dneska..."

    Můj názor je, aby byli mnohem tvrdší postihy, mnohem tvrdší policie, každý policejní auto mít kameru, každej radar pamět (to už myslim maj) aby nepouštěli magory za blowjob/1000 CZK, za telefon u ucha bych dělal pokaždý kompletní prohlídku (to je nasere víc než nějaká pokuta) + 3 body (klidně víc) a tak dále a tak dále.

    To že někomu budu cpát o 10 hodin víc bubububu do ucha je uplně na hovno, když ho za první špatnou věc pořádně prásknu přes prsty - to je něco jinýho.
    Případně bych pokuty doplnil krátkodobejma zákazama jízdy - jízda pod vlivem (čehokoliv) - deadend :)
    MVEK
    MVEK --- ---
    HENRICK: To je špatný pohled. Já tu diskuzi docela pročítal, vesměs vyplývalo, že nehodě by nic asi nezabránilo, ale byl to oslí můstek k debatě o situaci celkově, na které asi je co zlepšovat, jen je otázka, čím se fakt má smysl aktivně zabývat.
    MVEK
    MVEK --- ---
    GRANTORINO: Souhlas, mám podobné zkušenosti, často zjistím, že podivně jel telefonující řidič (a rozhodně to není o držení telefonu v ruce, i když zpravidla vidím tohle, handsfree bych si běžně nevšiml, to možná je další část těch divných jízd).

    SPM: Jo, táta říká, že dneska už automobilky fyzické chyby návrhu nebo nepřesnosti konstrukce dohánějí elektronickými vyfikundacemi. Nevím nakolik je to pravda, nevidím do toho tolik, ale občas ten dojem taky mám. Zrovna ESP má asi výhody v různých situacích, tam by to asi lepší podvozek nenapravil, ale principiálně chápu.
    JOPS
    JOPS --- ---
    ADAMIRA: no, asi tak. V clanku je napsano tezka zraneni, ale sedela tam jenom ona a fakt jenom par skrabancu. Myslim, ze za dva dny byla ze spitalu doma, kde ji meli jenom na pozorovani.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    JOPS: ty vole to je neuvěřitelný, debilita asi vytváří nějaky ochraný pole
    WYMA
    WYMA --- ---
    JOPS: zase to nepřeháněj :)
    tuhle pravdu říkají autobusáci, u nich to platí bez debat.

    jinak jak říkáš, každej, kdo se (třeba tady) kasá, jak je skvělej řidič, by se měl v první řadě profackovat.
    JOPS
    JOPS --- ---
    Holka v 21 neumi ridit. Umi tocit volantem a radit rychlost a pouzivat brzdy. Sel jsem jednou s kamaradkou z vlaku a dostali jsme se k tematu auta. A ona mi na suverena rika, ze auto ma v maliku, ze ridit umi. Ja ji rikam hele, jezdim asi o 10 let dele nez ty a netroufam si tvrdit, ze ridit umim a to jsem uz par krizovek uspesne vyresil. A to jsem se po tom jeste za volantem pul hodiny klepal... a ona mi rika, ze s rizenim nema problem.

    O cca 2 mesice pozdeji

    Dozvidam se, ze tato slecna nechutnym zpusobem roztriskala auto v mirne zatacce o strom. Auto uplne na sracky a ona diky bohu jenom par skrabancu. Byla i v poradu v ceske televizi, ktery se jmenoval "Prezili svou smrt" ci tak nejak se to jmenovalo.

    Pravda je takova, ze kdyz clovek leze do auta, tak je jednou nohou v hrobe a druhou v kriminale...

    KOUDY
    KOUDY --- ---
    FORTRESS: ja tam jezdim i vic :))..chce to siroky gumy a nizky auto no :))
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    Já tam zejtra jedu pracovně tak to taky zkusim ve 160 :-D
    BLAF
    BLAF --- ---
    KRUPAN: Jasny, jen si koupim kafe do ruky a jdu na to :)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    FORTRESS: no a nejlip prezije ten, kdo nema zadny autonehody... a to proste neni o aute, ze by bylo nutny omezovat stary auta
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    BLAF: natocis nam to? :)
    MELDA
    MELDA --- ---
    BLAF: Tak opatrne :-)
    BLAF
    BLAF --- ---
    MELDA: Ty jo, ja si to snad pujdu taky projet, abych vedel :)
    MELDA
    MELDA --- ---
    HENRICK: Dle statistik v prumeru zpusobenych dopravnich nehod na 100000 obyvatel.
    HENRICK
    HENRICK --- ---
    MELDA: Nejhorší řidiči podle koho/čeho? Kdybych se řídil tím, co napíšou na idnesu nebo pustěj v krimizprávách, pak snad. To jsou furt potoky krve a piráti, ale realitu vidím jinak.
    MELDA
    MELDA --- ---
    HENRICK: legislativa a ani system udelovani ridicaku se menit nemusi. Pristup a vyuka v autoskolach ano.

    Dost silen pochybuju, ze na dnesnich skolach v ramci nejake vychovy (asi obcanske) jim tam nekdo pousti videa od Besipu a podobne. Jako je jina doba, uspechana doba, vse se co nejvic zrychluje, jak vyuka, tak stroje, pristroje... takze si myslim, ze v tomhle ohledu by nejake to zpomaleni nebylo na skodu.

    jako v rmaci evropy jsme ti nejhorsi ridici...takze to uz o necem vypovida.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    PISKVOR: Dobře, tím jsem chtěl naznačit, že to asi zas tak výjmečná záležitost nebude, nechci na základě toho, že moje okolí to umí, zákonem nařizovat že se každej musí pokusit ojebat STK.

    Ale!
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ADAMIRA: To je jak s Pyrátama: "ale dyť přece všichni mají smártfoun a data! Jááá se ptal všech svých kámošů, tedy to tak mají všichni."
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    KRUPAN: ????? sorry nechápu tvůj vzkaz - to mělo být na mě?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam