• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    PHAILO: No tak to velkej dík. Jak budu mít chvilku času zajdu to pořádně nafotit a ozvu se ;)
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    PHAILO: presne, je jen reserve, ale symbol pro O 1 tam naprosto chybi
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    PNXNTDD: Ani ta značka sama není správně, je neplatná jakožto invalidní. Dalo by se toho najít víc. Když mi pošleš pořádnou fotodokumentaci do pošty, pomůžu ti s tím.
    SITH
    SITH --- ---
    PNXNTDD: to je vzdycky sranda kdyz je v jednom blbym panelaku vic invalidu nez v celem OC Metropole Zlicin
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    A nebo by to mělo v tom případě vypadat ještě takto.

    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    Pravděpodobně je špatně i ta svislá, mělo by na ní být číslo 2x A ne v dodatkové tabulce jenom čislo "2. " a spz vozidla - z té značky vyplývá - že je to jedno místo, na kterém mohou parkovat dvě auta vyznačených spz.
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    MVEK: Dobrej postřeh. Ukládám do složky "Argumenty" :)
    MVEK
    MVEK --- ---
    PNXNTDD: No ano, mně právě vrtá hlavou, jak je tato svislá značka vykládána. Jak bylo tady nebo vedle řečeno:
    1) Je to informace o jednom vyhrazeném místě pro dva invalidy, nebo o dvou místech pro dva invalidy?
    2) I pokud je správně druhá varianta, tak jak je dáno, kde ta místa jsou? Vodorovným značením? Ta jsou špatně. No ale i kdyby nebyla, jak by se toto řešilo za sněhu? Jak pak má řidič vědět, kde smí stát? Musí se podívat na okolní auta, jestli tam stojí dané SPZky, a když ne, tak tam místo nechat:-)?
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    Pokud to neprojde. Dám aspoň žádost na úpravu vodorovného značení toho místo do správné podoby, sklopím uši a pokutu zaplatím.
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    Shit. Stejně to ve správním zkusím udolat tím vším co jsem tu doložil níže a doufat, že ho nadřazenost svislých značek v té záplavě argumentů nenapadne :D
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    Mno... ale teď mě napadlo. Že svislá dopravní značka je nadřazena veodorovným. Kvůli sněhu apod, jak tu někdo psal. hmmm hmm. Sakra.

    jak z toho ven teď. To značení na zemi je ale stejně špatně a sníh na zemi nebyl.



    AMANT
    AMANT --- ---
    na streetview jsem nasel tu znacku jen s jednou RZ (a ma i jiny cislo), ale to misto uz bylo na zemi vyznaceny..to je nejaka gerontoguerilla
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    LOPIK: Díky... budu sem průběžně házet info. Ale může se to táhnout i několik měsíců. Zatím čekám na předvolání do správního.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    PNXNTDD: Aha tak tohodle jsem si nevšimnul.. tak to hodně štěstí..
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    DRAGON: Na značce je tohle. Bohužel je v souladu pouze se správně vyznačeným parkovacím místem číslo 1. Protože je číslo 2 špatně vyznačeno vodorovně, svislá značka pro něj neplatí :)

    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    ZVIRATKO: Jasně máš pravdu. Jelikož je špatně vyznačené vodorovné značení, vlastně neplatí vůbec a je jedno úplně co je na značce protože ta značka platí pouze v souladu s vodorovným.

    Předpokládám, že ve správním řízení bude sedět stejně nekompetentní úředník jako policistka na odtahovém parkovišti, takže se to bude muset stejně potom poslat víš, kde už doufám budou kompetentí osoby, nebo znalci dopravního značení.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PNXNTDD: vyhrazene misto pro koho? budto je to invalida nebo neni. tohle ti myslim projde v pohode, zalezi co je znacene na te ceduli vpravo
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    PNXNTDD: nemuzes, je tam vyhrazeny jen jedno misto IMO
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    Ano hodím. Jak to bylo psáno, můžu maximálně dostat pokutu za stání na vyhrazeném parkovacím místě, ne na invalidech.

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    tak to sem pak hod oskenovany vyjadreni soudu, protoze mne to teda neprijde ze to mas uplne v kapse....
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    LOPIK: Bohužel omyl.

    "Pokud na svislé značce je uveden symbol osoby postižené na zdraví, pak musí být VŽDY doplněna vodorovnou dopravní značkou V 10f, a naopak, vodorovná dopravní značka V 10f musí být vždy doplněna svislou značkou IP 12 se symbolem postižené osoby.

    To vodorovné značení na zemi je paskvil. Rozhodně to není řádné vodorovoné značení podle normy V10F.

    Navíc jsem si ted byl na magistrátu vyžádat přímo plán vodorovného značení pro tuto ulici. Na tom plánu je klasické invalidní místo se symbolem uprostred. Takže to co tam nakreslili je úplně něco jiného. Takže to místo je špatně vyznačené tudíž neplatné.

    Stejně tak jsem zjistil, že obě parkovací místa pro invalidy, jsou legální. Pochybily tedy technické služby nebo někdo kdo to tam vyznačil.

    tudíž. Mám to v kapse :)

    Ono totiž je úplně jedno jestli je to vyznačeno nepřehlédnutelně nebo jakkoliv jinak. NENÍ TO PODLE NORMY - TUDÍŽ NEPLATNÉ PARKOVACÍ MÍSTO PRO INVALIDY.

    V10F - vzor správného vyznačení parkovacího místa pro invalidy.


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam