• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    HANZO
    HANZO --- ---
    SPM: ano, datovkou mi to chodí a mažu to stejně, jako házím do koše papírek od měšťáků. zatím úspěšně.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    SPM:
    HANZO:
    Jo, muj dotaz zni, jestli to resit na Policii ted behem te pardenni lhuty, nebo pockat na spravni rizeni. Datovkou mi prijde vyzva k uhrade pokuty, coz fakt platit nehodlam.
    SPM
    SPM --- ---
    HANZO: V Praze následně dostaneš datovkou (a pokud ji nemáš, tak předpokládám ekvivalent v poště) s žádostí o zaplacení výpalnýho...
    HANZO
    HANZO --- ---
    VECTOR: buď tam zajdi, jestli si myslíš, že jsi v právu, nebo to nech vyšumět, jestli si z prahy (jinde zkušenst nemám)
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Zdravim, dostal jsem listek za sterac s popisem jednani "B28", coz je podle googlu pokuta za parkovani na zakazu zastaveni. Problem je v tom, ze tam sice byla znacka zakaz zastaveni, ale s dodatkem ze "Uklid ulic" a datem 13.10. Jak se proti tomu branit? Je to asi moje druha pokuta v zivote, a prvni ktera je za neco co jsem nespachal, tak s tim nemam zkusenost. Mam jit na tu sluzebnu MP a tam jim to vysvetlit?
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    KRUPAN: say no more, šofér staršího BMW je všeříkající diagnóza
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    Vybržďovače soudí za manévr na dálnici D10, při nehodě zemřel kojenec - iDNES.cz
    https://praha.idnes.cz/...er-soud-smrt-dite-ppb-/praha-zpravy.aspx?c=A171010_131314_praha-zpravy_rsr

    zastřelit ho, mamrda
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    PHAILO: No tak to velkej dík. Jak budu mít chvilku času zajdu to pořádně nafotit a ozvu se ;)
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    PHAILO: presne, je jen reserve, ale symbol pro O 1 tam naprosto chybi
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    PNXNTDD: Ani ta značka sama není správně, je neplatná jakožto invalidní. Dalo by se toho najít víc. Když mi pošleš pořádnou fotodokumentaci do pošty, pomůžu ti s tím.
    SITH
    SITH --- ---
    PNXNTDD: to je vzdycky sranda kdyz je v jednom blbym panelaku vic invalidu nez v celem OC Metropole Zlicin
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    A nebo by to mělo v tom případě vypadat ještě takto.

    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    Pravděpodobně je špatně i ta svislá, mělo by na ní být číslo 2x A ne v dodatkové tabulce jenom čislo "2. " a spz vozidla - z té značky vyplývá - že je to jedno místo, na kterém mohou parkovat dvě auta vyznačených spz.
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    MVEK: Dobrej postřeh. Ukládám do složky "Argumenty" :)
    MVEK
    MVEK --- ---
    PNXNTDD: No ano, mně právě vrtá hlavou, jak je tato svislá značka vykládána. Jak bylo tady nebo vedle řečeno:
    1) Je to informace o jednom vyhrazeném místě pro dva invalidy, nebo o dvou místech pro dva invalidy?
    2) I pokud je správně druhá varianta, tak jak je dáno, kde ta místa jsou? Vodorovným značením? Ta jsou špatně. No ale i kdyby nebyla, jak by se toto řešilo za sněhu? Jak pak má řidič vědět, kde smí stát? Musí se podívat na okolní auta, jestli tam stojí dané SPZky, a když ne, tak tam místo nechat:-)?
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    Pokud to neprojde. Dám aspoň žádost na úpravu vodorovného značení toho místo do správné podoby, sklopím uši a pokutu zaplatím.
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    Shit. Stejně to ve správním zkusím udolat tím vším co jsem tu doložil níže a doufat, že ho nadřazenost svislých značek v té záplavě argumentů nenapadne :D
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    Mno... ale teď mě napadlo. Že svislá dopravní značka je nadřazena veodorovným. Kvůli sněhu apod, jak tu někdo psal. hmmm hmm. Sakra.

    jak z toho ven teď. To značení na zemi je ale stejně špatně a sníh na zemi nebyl.



    AMANT
    AMANT --- ---
    na streetview jsem nasel tu znacku jen s jednou RZ (a ma i jiny cislo), ale to misto uz bylo na zemi vyznaceny..to je nejaka gerontoguerilla
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    LOPIK: Díky... budu sem průběžně házet info. Ale může se to táhnout i několik měsíců. Zatím čekám na předvolání do správního.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    PNXNTDD: Aha tak tohodle jsem si nevšimnul.. tak to hodně štěstí..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam