• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    DANYSEK: Ale ano. Pokud způsobil nehodu, má nést následky. To je zcela v souladu s tím, co jsem napsal.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    PHAILO: nikoliv... svuj postoj netrestat ty, co jezdi jako hovado ciste jen proto, ze se nahodou nic nestalo jsi tu exponoval v mnoha prispevcich nazpet :)
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    DANYSEK: Asi sis to špatně přečetl.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    SPM: no... me takhle borec kdysi od nehody ujel... policajt sam rek, ze by bylo lepsi nechat do sebe napalit, nez se snazit zabranit prime kolizi dvou aut a odrit svodidla... :-) No kde to jsme... ale s ohledem na exoty typu PHAILO se uz ted nedivim, ze ten policajt tak reagoval.
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    Njn. Když už rozvádíme ty veselé příklady, tak mířit na někoho pistolí nebo mu šermovat před očima nožem je očividně taky pohoda, vždyť mu nic nedělám...
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    DIVA: Však já taky nikoho nenahlašuju, to mě ani nenapadlo. Postěžovat si snad ještě můžu, hmm?
    DIVA
    DIVA --- ---
    PHAILO: a co potom to klickovani mezi carama? Dokud neprejizdim do vedlejsiho pruhu a jedu rychlosti auta prede mnou v dostatecnem odstupu, vnimam to jako stejne neskodne. Nekoho to muze znervoznit, verim, ale to neni zadna zapocitatelna ujma. Princip je stejny.
    KIE
    KIE --- ---
    SPM: on by šlo postihovat i tohle, protože při účasti na provozu na pozemních komunikacích je každý povinen chovat se ohleduplně a ukázněně, aby svým jednáním neohrožoval život, zdraví nebo majetek jiných osob ani svůj vlastní (a porušení brát jako přestupek dle §125 1k) 361/2000 tj. Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v provozu na pozemních komunikacích jiným jednáním, než které je uvedeno pod písmeny a) až j), nesplní nebo poruší povinnost stanovenou v hlavě II tohoto zákona.

    (to je takové gumové ustanovení kam se dá dát porušení v zásadě čehokoliv, krom věcí co mají vlastní "skutkovou" podstatu /tj. a-j/.

    Jenže sankce je tam minimální 1500-2500 , v bloku (přikazu) do 2000.

    A krom toho tohle se zrovna dost špatně prokazuje, ale netvrdím, že např. záznamem z kamery by to prokázat nešlo, ale těžko se s tím někdo bude zdržovat....
    SPM
    SPM --- ---
    fajn, já možná příště teda radši brzdit nebudu, nechám se nějakym nafetovanym psychopatem nabourat a přizabít, aby se konečně dostal do blázince, kam patří... pač když se budou všichni té nehodě snažit zabránit, tak je to vlastně úplně v pořádku a nikdo není ničím ohrožen a může si tam každý jezdit jak chce, žejo...
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    ADMIX: No a já jsem zastánce laissez faire ;-)
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    Mimochodem právě dnes definitivně vyřešen další přestupek +40 v obci. Bylo to samotu uprostřed polí, ale to je klasika :)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    PHAILO: Ja jsem holt systemovej konformista, pro me lidi, ktery nemaj mentalni kapacitu ani na toceni kolem, aniz by ohrozovali okoli, proste nemaj na silnici co delat :D
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    ADMIX: Musím říct, že to je poměrně hraniční případ, kde jsem na vážkách.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    SPM: Souhlas, dokud nic neudělal, ať jezdí.
    SPM
    SPM --- ---
    PHAILO: tak to bysme asi měli za tím volantem tolerovat i chlast a drogy, ne? Proč pokutovat někoho za to, že jede vožralej a zfetovanej, když ještě nikoho nezabil...
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    PHAILO: Takze vybrzdeni kamionu, ktery kamionak nejakym zazrakem ubrzdi, by se postihovat nemelo?
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    SPM: Překročení rychlosti samo o sobě nebezpečné není. To ostatní je ryze subjektivní a ano, mělo by se to postihovat až v případě, že tím je způsoben negativní následek.

    Hlásíš všechny přestupky, co na silnici vidíš? Hlásíš i sám sebe?
    SPM
    SPM --- ---
    PHAILO: asi stejná jako u těch kamioňáků, co je někdo vybrzdil a oni to ubrzdili. Taky je to v pohodě, když se vlastně nic nestalo?

    PHAILO: překročení rychlosti v obci o více než 40km/h, nedodržení bezpečného odstupu, ohrožení ostatních účastníků provozu. Tam by toho šlo napasovat, jéje...
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    ADMIX: U nás takový přestupek není.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    SPM: Dobře. Takže se nic nestalo. Jaká je tedy motivace někoho nahlásit?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam