• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    PHAILO: Přesně...v reálu to většinou bývá, že všechny 3 pruhy na spojce blokuje hradba tří bílejch dodávek jedoucí stejnou rychlostí.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    FELCARKILLER: Krásná utopie, wtz.
    FELCARKILLER
    FELCARKILLER --- ---
    KORKMAZ: zbylejm ridicum by stacilo vysvetlit aby neblokovali rychlejsi, i kdyz si mysli ze jedou podle predpisu, thats all, kdyz je nekdo rychlejsi -> uhni :-)

    pro me za me at si klidne jedou 65 na 90, ale at mi umozni predjeti a nesnazi se me skolit :D
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    FELCARKILLER: Tak a teď už to jen vysvětlit manželce a 80% zbylejch řidičů...každopádně díky za referenci
    BLAF
    BLAF --- ---
    FORTRESS: Vida, jsem poucen :)
    FELCARKILLER
    FELCARKILLER --- ---
    KORKMAZ: Moje zkusenost je, alespon po praze, ze berou az kdyz jedes realne vic jak 10 kmh nad. Coz kdyz vis o kolik ti keca tacho v aute tak si muzes dovolit jet i o tech 15kmh tacho vic.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    FELCARKILLER: Ano, šlo mi o to kolik na tacháči ještě neskončí jako pokuta. Jet 15 víc bych si asi netroufnul, ale těch 10 mi přijde rozumný
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    KORKMAZ: Tolerance je minimálně +/- 3 km/h do 100 km/h, nad 100 km/h 3 %. V praxi obvykle bývá tolerance nastavena na vyšší, tohle je minimum. Ale vyšší tolerance není nikde zakotvena, takže to záleží čistě na provozovateli měřicího zařízení. Výjimkou není tolerance 10 - 15 km/h.
    FELCARKILLER
    FELCARKILLER --- ---
    FELCARKILLER: tzn asi 95 tacho
    FELCARKILLER
    FELCARKILLER --- ---
    KORKMAZ: uplne nerozumim, ale na na 80 jezdim bez problemu 89-90 (dle gps) a zadny predvolani / pokuty mi nechodi
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Možná trochu zcestnej dotaz, ale jakou mají toleranci radary na měření, dejme tomu ty pevné a hlavně úsekové? Zaslechl jsem nějakých +4km/h. Když vezmu, že tacháč mi proměřuje o 5km/h a přičtu toleranci toho radaru, tak vlastně můžu jet s klidem 75 na 80ce nebo hraničně i 79.

    PS: Rychlost, byť záměrně zkreslenou, mi ukazují velké číslice na palubáku, takže nemusím odvádět pozornost zkoumáním přesné polohy rafičky.
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    BLAF: Tak je to myslím v Rakousku nebo kde. Mně právník řekl že je to neprůchozí a policajt mě uzemnil tím že jeli 110 takže jsem je neměl co na okresce předjíždět.

    Při předjíždění raději dvakrát měř | Motoporadna
    http://www.rozhlas.cz/zelenavlna/motoporadna/_zprava/957466

    Tady se k tomu taky vyjadřují. Třeba to půjde vyargumentovat pokud bys to měl na kameře a odvrátil bys tím nějakou hrozící srážku atp.
    BLAF
    BLAF --- ---
    FORTRESS: Neni to tak, ze clovek muze prekrocit maximalni rychlost, je-li to nezbytne nutne pro bezpecne dokonceni manevru?
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    DANYSEK: docela bych tomu věřil, já to vidím i na sobě. Jak střídám auta s parkovacíma senzorama a bez, tak už jsem párkrát málem bezsenzorové auto odřel o sloup, "protože to přece nepípalo" ;) holt na lepší si člověk rychle zvykne.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    MUADDIB: bohuzel cilovka, co to cetla byla mala... :-) A nedelam si iluze, ze ted to bude lepsi... ridici vymiraji, kroutici volantem prevladaji.
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    DANYSEK: njn... to jsem psal tak před 11-12 lety :D
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    "Dvouletý výzkum olomouckých psychologů ukázal, že čeští řidiči mnohdy netuší, co v autě mají a co asistenti umí."
    Napr. plyn, blinkry, volant atd. :)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Psychologové proto natočili klipy, vypracovali informační brožury pro výrobce, prodejce i autoškoly. Právě Josef Lakomý jednu takovou má a speciální proškolení u psychologů se mu velmi zamlouvalo. „Čerpám z toho doteď a jsem nadšený. Například jsem se dozvěděl, že adaptivní tempomat může také selhat a překvapit řidiče.“

    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    Moderní technologie v autech můžou zhoršit řidičské dovednosti, varují psychologové | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/...ologie-v-autech-muzou-zhorsit-ridicske-dovednosti-zjistili_1802031349_jra
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    KORKMAZ: technicky vzato... nikdo není uvedeno, že "smíš", ale zase... z hlediska přestupkového či trestního jednání a nutnosti naplnit "oba znaky"... teoreticky (přiměřeně) ject rychlejc můžeš...
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    Nesmí. Někde to tak platí ale ne u nás. Jednou jsem takhle předjel skrytej dohled, byla to celkem lapálie.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam