• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    DANYSEK: JFM:? Jsi mdlého rozumu? Neřešíme zda lze zaparkovat kdekoliv u nákupáku či jak je to obtížné. Diskuze byla o tom proč někdo zabírá místo, URČENÉ pro někoho jiného! (o koze a o voze)

    JFM: tady jsi se projevil jako idiot. Gratuluji.
    SPM: Přesně. Jde safra o nějakou morální hodnotu. Taky to nepíchnu na vozíčkáře jen proto že to je někde úzký na zaparkování. Tak proč bych parkoval na místě vyhrazeném pro rodinu když sedím v autě bez dětí.
    GRANTORINO: Přesně. Vůbec nejlepší by bylo kdyby každý měl felicii. Větší auta by se měla zakázat. A vůbec, o něco menší je favorit! A třeba se škodou 100 jsme jeli celá rodina do tater několikrát. Nechápu proč musí existovat něco jiného.
    DANYSEK: Jasně a co tě jinak zachrání před kamionem, felicie,okávka jinej kamion? Geniální úvaha. Btw v téhle konkrétní nehodě to auto vypadá komplet nezdeformovaně, víš na co konkrétně ti lidé opravdu zemřeli když je zezadu nabral kamion?Měli pásy?
    GRANTORINO: Ty asi netušíš nic o deformačních zónách...
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    DANYSEK: jo a to mimochodem, jak nas nabral bavorak v renaultu tenkrat, my meli jen pomackany trochu zadek a vysypany sklo, bavorak byl na odpis, mel ofdelanej predek. Ne vsecko, co se trpyti, je fakt bezpecny...
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    PISKVOR: ne nema, bud ti to dojde nebo ne :)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    VYWERN: a vazne te SUV ochrani pred nakladakem...?
    Při nehodě nákladního a osobního auta na Mělnicku zemřeli dva lidé – Novinky.cz
    https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=436670&sId=&mId=
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    VYWERN: to jako ze felicie nema vyssi rychlost nebo co? Bezne jezdim spis sedmdesatky, tady v modranskych sedmdesatkach, po okruhu, kde se da,.. Padesatky tak 50/50.. A ted te prekvapim, dokonce tim jezdim i mimo Prahu!
    Ne, kdyz dojizdim na krizovatku, zasadne sleduju i provoz za mnou a pribrzduju plynule s dojezdem, to znamena, nikdy to nezapichnu na miste, takze tam necham takovej usek, kdy uz to auto za mnou brzdi a nenabere mne. Tukl me jednou za deset let, ja tukla pri couvani jedno auto.

    Kdysi mne s mamou nabral zezadu bavorak takhle na krizovatce. V renaultu, takze to znam, proste tomu predchazim stylem rizeni.

    Jinak sorry, rikam, ze nemam problemy s parkovanim, tak me tvoje mantra nepresvedci ;).
    BLAF
    BLAF --- ---
    GRANTORINO: Jsa zatim bezdetnym, nemam s parkovanim problem :) To jen spis k te otazce, proc si nekdo porizuje velka auta.
    Nez to nekoho napadne, neni v tom ani kompenzacni duvod, dickpic s pravitkem mozno poslat na vyzadani do posty...
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    DANYSEK: GRANTORINO: po cele Praze se vsude jezdi jen 50? A asi vas nikdy nenabral nakladak zezadu, protoze nejak prehlidl, ze ma bzrdit na cervenou. A takovych situaci je.

    Staci se podivat na ta parkoviste a zase tech obr aut tam tolik neni. Snazim se ti rict, ze mas problem zaparkovat i s blbym golfem, octavkou atd.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PISKVOR: (Nebo jinak: pokud má provozovatel nákupáku pocit, že místa pro rodiny s dětmi nebo pro červený auta nebo pro velbloudy dvouhrbý mu víc lidí přitáhne než jich odradí, co je za problém? Jistěže to není nárokový.)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    BLAF: no, to si asi musis vybrat, bud pohodli nebo pohodlne parkovani :) ja jelikoz nejcastejc popojizdim po centru a parkuju, tak uprednostnuju prijemnejsi parkovani..
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Jinak jo, vetsina lidi v mem okoli ma dve auta. Jedno vylozene do mesta a druhe na to cestovani.
    BLAF
    BLAF --- ---
    GRANTORINO: Hele ja si treba ve vetsim aute pripadam pohodlnejc a vic v pohode. Zena ma fabii, a jako jezdi to v pohode, ale ja se v tom nejak necejtim...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    VYWERN: TANSTAAFL, pochopitelně. A má to ještě nějaký pokračování, nebo to je celej ten objev?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    VYWERN: ve meste...? s hustou dopravou... v tech rychlostech pro mesto obvyklych? :-) zas tak bidne na tom ta felda taky neni...
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    VYWERN: No kdyz nejezdis jako idiot a predvidas situaci, tak treba nenabouras ;)? A jinak si myslim, ze hodne lidi coaji rodinu, ma dve auta, ano, kdyz ziju ve meste, tak si nebudu porizovat obr auto, ktery pak dam jeste blbe ridici manzelce na nakupy. Ne, s felicii ti rikam, ze v 98% pripadu vzdycky najdu parkovaci misto bez problemu. Ovsem ja taky nejsem otrok nakupnich center. Mozna to bude spis celkove zivotnim stylem. Ale pak fakt nechapu ty narky. On nekdo nekoho nuti mit na mestsky zivot obr auto?
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    PISKVOR: ja ano, na invalidech. Takova ta klasika, ze jeden invalida tam parkuje pravidelne a pak mu tam stoupne jiny :) pisi to ale obecne. Prijde mi, ze skupiny lidi, kteri maji nejake vyhody je berou automaticky. Ne nejsou automaticke a jsou vzdy na ukor jinych skupin lidi.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    VYWERN: Já teda žádný vynucování nevidím, zato spoustu "ale proč mají výhodu zrovna voni a já ne!? Ať jim ta koza chcípne!"
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    GRANTORINO: tak on by ti zase mohl nekdo rict, ze vozit deti ve felde je hazardovanim s jejich zivotem :)
    Kazdopadne oni lidi vetsinou neporizuji 2-3 auta, jedno do mesta, druhe mimo mesto, treti pro srandu. Nebo ty to tak mas? Normalne si clovek koupi nizsi stredni nebo stredni tridu a do ni nacpe deti jak na dovolenou k mori, tak na chatu v lete nebo hory v zime. Proto maji vetsi auta a ne feldy :) A jestli jsi si nevsimla, tak na nekterych parkovistich mas problem zaparkovat s cimkoliv, krome miniauta.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    DANYSEK: to me taky fascinuje, jak hromada lidi v tech autech ani neumi ridit a presne neznaji parametry sveho vozu. A jeste jsou schopny jezdit pomalu a priposrane, nedavaj blinkry.. Protoze co by se obtezovali, u nich je to prece jasny...
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    mimochodem zvlast ty zadni dvete u berlinga se pohodlne soupnou na stranu zejo, takze problem vyresen...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    GRANTORINO: je to cool & in ... a ta maminka v tom tanku (ktery casto ani neumi poradne ridit, nevi jak to ma siroky atd) ma asi vetsi pocit bezpeci :-)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Fascinuje me tahle cela debata. Se trema detma a mrnavou felicii nemusim koukam resit tyhle kulervouci problemy :D
    Fakt jsem netusila, ze to je tema na diskuzi.
    Vzdycky si ovsem klepu na celo, proc si nekdo porizuje do mesta obrovsky auto, ktery pak nema kam zaparkovat, chudacek... Zatimco moje felda se da zaparkovat prakticky vsude. Na co si ty obrovsky kraksny porizujete? Kdyz se to pak nikam nevejde ausite zabrat dve mista na parking a nemuzete otevrit dvere? I pitomy berlingo zvladne nabrat sest lidi a hromady veci a vejde se vsude.


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam