• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    SPIKE411: spechal... neresil :)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    PISKVOR: Ty vidím, ale stejně... To mu nepřijde divný, že ve městě najíždí na trávu?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SPIKE411: Z druhýho konce, jsou tam stopy ;)
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    njn, ja takhle jednou pred par lety videl borce co vjel uz do pripojovaku (v takovem tom "Y") do protismeru a tam kdyz na nej troubila auta, ktera chtela odbocit a nemohla tak se teda odhodlal vyjet, ale misto toho aby mu doslo ze je neco spatne se nejak proklickoval do protismeru a pokracoval tam cca rychlosti 30km/h proti autum co mu uhybaly... nevim kde a jestli to pak otocil, ale nechtel bych ho teda potkat proti sobe jak v tom videu...
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    PISKVOR: Ne ne, ta je jen po Turnov, dal je to I/35.
    WYMA: Navazuje, nicmene tohle je uz od ni dost daleko, nejakych 13 km :-). Znam to tam dobre, jezdim do Luzickych hor.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SAMOUT: Ne? Já myslel, že D10 je až do Liberce...ale teď koukám, že není.
    WYMA
    WYMA --- ---
    SAMOUT: je to najezd na rychlostku z jablonce smer na liberec, na d10 to "navazuje".
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    PISKVOR: Sice nadpis je naprosta blbost (o D10 se, opravdu, ale opravdu nejedna), ale jinak slusnej kreten, no.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MVEK: Vpravo od silnice, tj. platí na tu vlevo; plus samodomo malůvka s významem stejným jako "Servít je vůl" ;)

    Jinak veselá ranní příhoda ze severu:

    Policie ČR: Automobil v protisměru - D10
    https://www.youtube.com/watch?v=nSzlbFJHHOU


    MVEK
    MVEK --- ---
    Zajímavá značka, fakt nevím, jak si lidovou tvořivost vyložit:
    https://en.mapy.cz/....4578868&y=49.8990747&z=17&pano=1&pid=60981227&yaw=6.104&fov=0.607&pitch=0.032

    Ale kamion se z naší kolony objíždějící nehodu odpojil a jel doprava, což asi bylo správně, předpokládám, že tou šipkou na zákazové značce někdo myslel, kudy mají těžší vozidla jet.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MVEK: Poručíme větru dešti. Pramen jen tak nezastavíš...ale nějak to svést ke straně a nenechat to téct po silnici by asi chtělo. Jenže na to zas nebude rezerva v průjezdným profilu.
    SPM
    SPM --- ---
    MVEK: asi normál, už jsem to taky dostal (než mě někdo ominusuje, já tam to auto nepostavil). Co mě na tom ale vytáčí je to, že parkování na modrý zóně bez zaplacení je asi za 5 nebo 6 stovek. Takže když někdo zaparkuje auto prakticky tak, jak by měl, aniž by někde překážel a nezaplatí za parkování, tak dostane dvojnásobnou pokutu, než když to postaví jak kokot na chodník (a to ještě teď pominu ten aspekt, že s rozšířením parkovacích zón, jejich zdražením a značné přidání na provozní době je kolikrát i levnější to za 3 kila pokuty postavit na chodník, než to parkovný platit)
    MVEK
    MVEK --- ---
    KRUPAN: Medonosy nejsou kokořínské údolí, to je o pár kilometrů vedle souběžné, už jsem se divil, že by v údolí měli kameru, i když radar tam v obci Kokořín - Důl je. Ale chápu, že pro projíždějícího člověka je to takové nejbližší označení.


    Ale taky nevím, jestli 300 Kč za parkování na chodníku v Praze je málo nebo normál (od městských, na zavolání, vypsali celou ulici, protože se tu prostě kolem na chodníku stojí vždycky z nedostatku míst).
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    KRUPAN: a nebo to tam prekracuje kazdej a je to schvalne tak malo, aby nejak obec nezbohatla a nekdo jim nezatrh tipec ;)
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    SPM: tohle prislo z melnika, prekroceni v obci medonosy v kokorinskym udoli. trema kilama naplnej leda velky kulovy :))
    SPM
    SPM --- ---
    KRUPAN: tak ono taky když od úřadu přijde papír, kde je na rovinu napsáno "zaplaťte nám sem nějaký peníze a nás nebude vůbec zajímal kdo jak a proč to řídil," tak je jasný, že účelem je naplnit kasu a ne něco vychovávat :-) Ale 3 kila jsou dobrý, v Praze chtěj 6 (ale zase mají faktury i s QR kódem :-D)
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    SPM: ok. je to prijemny prekvapeni docela. tri kila je tak max vychovnej pohlavek, cekal jsem vic a cekal jsem body dolu...
    SPM
    SPM --- ---
    KRUPAN: provozovatel o ně nikdy přijít nemůže... Pokud řidiče neztotožní, tak pak můžou za to popotahovat provozovatele, nicméně ten už vždycky dostane jenom pokutu. (Pokud se nezaplatí tohle a budou to řešit dál, tak pokutu větší, ale pořád bez bodů).
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    PNXNTDD: uz na nic, vyreseno. zaplati se pokuta v terminu a zadny body se nebudou odecitat. zajimalo mne, kdyz je neztotozneny ridic, kdo by mel teoreticky prijit o body. provozovatel vozidla? ale uz to neni aktualni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam