• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    RALI: nejspis si to myslel i tem borec zrovna dnes u Kralup...ze ma sofistikovany stroj, co zvladne ledacos...
    RALI
    RALI --- ---
    PISKVOR: chapu ze nejaky strop byt musi, zase na druhou stranu ty nakladaky taky uz nejsou vychrchlany liazky, ale sofistikovany stroje, co dokazou i nalozeny zastavit velice rychle (bohuzel ne vsechny) A nemyslim si ze by stav ceskych dalnic byl nejak extremne spatnej (ve zuzeni je to beztak vetsinou omezeny na 80)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RALI: Tohle nemá strop, vždycky můžeš říct "a ještě! A ještě!" - ale vem si stav těch silnic, fakt to umožňuje, aby se tam hrnuly kamióny 120? Nemyslím si.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    RALI: nebo taky ne... driv nebo pozdejc otupis, a je fuk zda je rec o 80 nebo 120... v tom druhym pripade ma ten stereotyp v pripade selhani fatalnejsi nasledky, zeano...
    RALI
    RALI --- ---
    DANYSEK: zase kdyby mohli jet svizneji, asi by i vic sledovali co se kolem deje,takhle tam maj 90 a usinaj u toho...
    FELCARKILLER
    FELCARKILLER --- ---
    PNXNTDD: Je to tak, az na to ze teda ty kamiony tam dojedes v kopcich do kterejch stoupaji dost pomalu.

    Ale souhlasim, ze to s tema kamionama tam funguje ocividne lip, jenom je treba si priznat ze ty silnice a dalnice jsou tak nejak jinak dimenzovany.
    SPM
    SPM --- ---
    DANYSEK: Kdyby jenom D1... D11 na začátku směr Hradec má ten pravý pruh široký jako kráva. A stejně tam 90% kamionů jede při středové čáře toho pruhu nebo ještě líp ho přejíždí...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    PNXNTDD: srovnavat rovny americky dalnice s nasi klikatou D1 urcite nechces :-) Zvlast na zuzenich na D1 je bezne videt, ze spousta kamionaku ma problem udrzet pruh i v tech 80... a zapomels taky dodat, ze v americe se hodne lita mezi mesty, pac ty vzdalenosti jsou proste takovy, ze tam autem moc lidi nejede ;-) Kdyz uz chces srovnavat s amerikou. Porovnavas neporovnatelny.
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    DANYSEK: V usa kamiony žádnej omezovač nemaj a normálně to funguje... Když jedeš po americké dálnici konstantně třeba 110 - 120 tak pomalu ani žádnej kamion nedojedeš protože tak jedou prostě všichni...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    DANYSEK: Pokud místo 80 pojede 120, poněkud dvojnásobná O_O Teda auto taky, ale dvojnásobek tří tun nebo dvojnásobek 40 tun...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    PNXNTDD: kineticka energie kamionu a z toho odvozena jeho brzdna draha je ponekud vetsi... takze zas takova picovina to neni. Pruser jsou spis borci, co s kamionem jezdi stejne, jako by to byl osobak.
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    Největší pičovina podle mě je, že maj omezenou rychlost, kdyby všichni jeli 110, 120 tak ani spousta lidí v osobácích je nebude předjíždět...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    SPM: v Nemecku, Dansku, Svedsku muzou urcite taky... a praktikujou to tam :)
    SPM
    SPM --- ---
    Hele trochu k tématu - zdá se mi nebo jsme poslední země v Evropě, kde kamiony ještě můžou předjíždět? Před pár týdny jsem projel okruh přes Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Maďarsko, Slovensko a zpátky. Upřímně jsem za celou dobu nikde nejel za kamionem. Ale jak jsme na D2 za Bratislavou přejeli hranice, tak jsem imrvére brzdil za předjíždějícím kamionem...
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    Myslím, že tohle je celkem přínosný video pro všechny.

    PŘEDJÍŽDĚNÍ KAMIONŮ
    https://www.youtube.com/watch?v=w3YMCXJK6ak
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    SPIKE411: spechal... neresil :)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    PISKVOR: Ty vidím, ale stejně... To mu nepřijde divný, že ve městě najíždí na trávu?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SPIKE411: Z druhýho konce, jsou tam stopy ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam