• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    EXAGE: *Mně
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    Tak ten precrash v XC40 by to zaflekoval taky to nemusí bejt autonomní auto.
    SPM
    SPM --- ---
    EXAGE: Zahamtlo by brzdy a narvalo to do kamionu...
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    TOMBRIDER: Mě to ze záběrů toho co to točil z druhý strany, byť byly mizerný, přišlo jako nějaká XC60, ale nevím...


    JOPS: Ano, ale upřímně si myslím, že je to spíš náhoda, instinkt že to strhl a náhoda, že netrefil toho proti. Co mě spíš vyvstává na mysl je to, jak by tohle vyřešilo autonomní řízení.
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    JOPS: Hergot v čem to jel že to bravurně zvládlo losí test?!
    JOPS
    JOPS --- ---
    tomuhle ridici metal za uhybny manevr

    VIDEO: Znovu jsem se narodil. Řidič ukázal záběry, jak se vyhnul kamionu - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...-u-jablonce-nad-nisou-manevr-ridic-kamera.A190318_092513_liberec-zpravy_jape
    BIO23
    BIO23 --- ---
    Dechová zkouška před každou jízdou? Evropský parlament schválil povinný alkoholový zámek - Autobible.cz
    https://autobible.euro.cz/...alkoholovy-zamek/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    Starosta tedy občana uklidnil s tím, "že je rád, že jej po dvou letech slyší, popřel jakoukoli participaci na zjevně koordinované akci, odsoudil vandaly, ujistil občana, že v křišťálové kouli na stole vidí, že jeho autovrak zatím nevzlétl, a přislíbil, že modlitbou k bůžkům létajících autovraků se pomodlí, aby byl tento do 20. 3. ušetřen, a občan za to slíbil si ho odvézt!"

    :D
    DANKLAR
    DANKLAR --- ---
    SAMOUT: hmm, obcházení zákona, pěkné
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Levitující autovraky aneb Řeporyje plné záhad. Starosta Novotný ukázal, jak se maká pro lidi | ČtiDoma.cz
    https://www.ctidoma.cz/...ovotny-ukazal-jak-se?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
    SPM
    SPM --- ---
    Ono při těch 1,6mm už nefungujou ani moc ty letní... kola bych jednou ročně přehodil už asi z principu, že když se na to příliš dlouho nesahá, tak to pak přirezne diskem k náboji tak hezky, že při sundávání (třeba když to člověk píchne a potřebuje nasadit rezervu) člověk zažije spoustu horkých chvil :-) (ikdyž dnes je módní nemít ani dojezdovku, takže je to asi taky jedno...)
    RALI
    RALI --- ---
    VYWERN: musim mrknout do garaze, z hlavy to nedam :)
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    RALI: a jake jsi mel?
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    FAT: http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-Auto-Bild-All-Season-Tyre-Test.htm

    Najezd je vzdy individualni. Znam lidi co na stejnem aute a stejnych pneu najedu 2x tolik, co jini.
    Kazdopadne, pokud celorok vydrzi cca 45-50tkm, tak do 4mm se dostanes za cca polovinu. Kdyz si to vypocitas tak, ze budes na 4mm nebo lehce nad pred zimou, tak ti to vyjde na zimu a cele leto jeste. Jinak u celoroku pocitej, ze min jednou za zivotnost je prehodit musis, jedna naprava se sjizdi vzdy vice.

    Ja to mam u tech Conti vypocitane, ze by to melo vydrzet 25-30tkm do 4mm. Coz u mestskeho auta, co najede 9tis rocne...
    RALI
    RALI --- ---
    FAT: celosezony jsem mel na oktavce, na snehu to bylo uplne desny, ted je pouzivam jako letakyana zimu prezouvam...
    FAT
    FAT --- ---
    VYWERN: Taky by mě zajímal nájezd, protože by odpadla jedna starost. Ale zase jen do té doby, než by se to sjelo pod 4mm a nemohl by s tím člověk vyjet v zimě.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    VYWERN: dej pak vědět. já chci koupit universály na Pandu. Jezdím s ní jen Prahu a okolí, takže letos jsem to odjezdil ilegálně na zimácích 3 mm.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    VYWERN: Záleží kde. Pokud jezdíš v nížinách nebo po městě, tak je to celkem v pohodě. V tomhle případě bych prostě řekl, že poměr ekologie/bezpečnost mluví pro ekologii.
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    THE_MIRACLE: 1,6mm uz moc nefunguje. Dal bych to tak na 3mm v zime.
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    FAT: Celosezoni pneumatiku muzes pouzit v zime, protoze ma zimni znaceni a uzpusobeny dezen a smes. Predpisy jen resi znaceni a hloubku dezenu. Tzn. zimni musi mit vlocku a do 4mm.

    Doma jsme vzali na test AllSeason Continental. Hodili to na Yarise a funguje to uplne v pohode. V zime se s tim daly i hory, letosni snezeni 10-20cm na silnici, to zvladlo taky v pohode. Jen trochu vic huci (drapak) a samozrejme na limitu to muze byt horsi o par procent, ale srovnatelne nebo lepsi jak budget znacky. Proto jsme to dali na auto co jezdi hl. mesto s obcasnym vyletem. Ted planuji premerit vzorek, abych vedel, jaky to ma najezd, nez se to bude muset prehodit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam