• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    Tak to by mělo být samozřejmé, už kvůli vozidlům IZS :)
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    Když vstuouju do silnice, tak se rozhlížím i když mám zelenou.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    BINARY_PARANOIC: každému podle jeho svědomí :-)

    já to teda znám i z té druhé strany, aka z pozice sraženého chodce, v situaci, kdy za to nemohl pravděpodobně nikdo (já VÍM, že jsem měla zelenou, řidič to tvrdil taky, a protože šlo o křižovatku čerstvě nahozenou z manuálního řízení na světelné, tak nám ve finále na policii řekli, že... naběhnout by měla celá červená, ale bohužel občas to škytne a hodí to zelenou v jednom místě i chodcům i řidičům, a tohle asi byl ten případ). A taky to nebylo příjemné ani pro jednu stranu.
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    TRISSIE: no, já teda po nich koukám hlavně proto, že nechci nikoho zabít. Na papírování u toho fakt nemyslím :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    LAZARIUS: tak ono kolem sraženého chodce je strašně moc papírování, i kdyby to bylo v situaci, kdy tam absolutně nemá co dělat (jako třeba ten, co jsem ho v noci potkala přebíhat Jižní spojku), takže holt řidič po nich musí koukat a předvídat jejich chování furt.
    LAZARIUS
    LAZARIUS --- ---
    GUMBA: souhlasím, že by to bez upozornění být nemělo (zatím jsem se s tím setkal vždy s oranžovým upozorněním a vlastně vždy při odbočení doprava, doleva měli z mé zkušenosti vždy chodci červenou). Píšu to jen aby někdo neměl dojem, že má při zelené šipce přednost před chodci na přechodu.
    HANZO
    HANZO --- ---
    SITH: ale to přeci neznamená, že ne koukáš před sebe
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    HANZO: to je snad jen měsíc zpátky, co skoro v tom samém místě jel někdo v protisměru, jen na druhé straně. jinak, já nevím, buď sebevražedkyně nebo totálně vypnuto. vyjet z benzínky a jet 1 km v protisměru.
    jel jsem tama o dvě hodiny dřív...
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    LAZARIUS: To máš pravdu, ale § 70 2c se vztahuje k situaci, kdy svítí normální zelená (plné světlo). Podle mě, jakmile je tam ta zelená ve tvaru šipky (§ 70 2e), tak by chodci mít zelenou neměli. A pokud ano (u nějakých složitějších křižovatek), tak tam bude blikat nějaký ten oranžový panák (§ 70 2f).
    LAZARIUS
    LAZARIUS --- ---
    GUMBA: to ruší přednost útvaru chodců v protějším směru, při příkazu volno podle par.70 ods. 2 c může odbočit vpravo nebo vlevo, přičemž musí dát přednost chodcům přecházejícím ve volném směru po přechodu pro chodce a cyklistům přejíždějícím ve volném směru po přejezdu pro cyklisty
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    SITH: Já už ho potkal 2x, takže čekám. .-)
    SITH
    SITH --- ---
    HANZO: tak 99% z nás auto v prostiměru na dálnici fakt nečeká
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    HANZO: No on ani ten, co to natáčel se nesnažil brzdit dřív. To, že kouká kamera, neznamená, že kouká řidič.
    HANZO
    HANZO --- ---
    Nechápu, že se ta dodávka nepokusila ani vyhnout
    Za smrt na D8 může jízda v protisměru, ukazuje video tragického střetu - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...vy/nehoda-dalnice-d8-lukavec-seniorka-video.A201119_130753_usti-zpravy_mendl
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Kamion vjel na cyklostezku, po dvou kilometrech uvázl při cestě pod most - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...ravy/kamion-cyklostezka-uviznuti-most-adamov.A201119_082112_brno-zpravy_mos1
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    baf tyvole!
    Polský zemědělec vjel na silnici s „neviditelným“ pluhem, ale chybu neuznal | Mistři volantu | Televize Seznam
    https://www.televizeseznam.cz/...ec-vjel-na-silnici-s-neviditelnym-pluhem-ale-chybu-neuznal-64111262
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Aho.. to mění situaci :-)) sorry
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    LOPIK: Tady se ale popisuje situace, kdy odbočuje doleva, takže pokud mají auta zelenou se směrovou šipkou (S2), tak tam chodci nemohou mít zelenou taky (to by byla špatně seřízená křižovatka), protože ta auta mají přednost:
    Směřuje-li zelená šipka vlevo, neplatí pro odbočování vlevo povinnost dát přednost v jízdě protijedoucím motorovým i nemotorovým vozidlům, jezdcům na zvířeti, protijdoucím organizovaným útvarům chodců a průvodcům hnaných zvířat se zvířaty, tramvajím jedoucím v obou směrech a vozidlům jedoucím ve vyhrazeném jízdním pruhu, pro něž je tento jízdní pruh vyhrazen.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    GLOBETROTTER: Nevím jak přímo Křemyslová, ale po Praze je dost křižovatek, kdy to chodcům pustí zelenou spolu s autama co odbočujou doprava přes ten jejich přechod, mohli mít klidně zelenou stejně jako ty. Zelená šipka je zelená šipka, ale v tomhle případě mají chodci pořád přednost..
    Tak jako tak, troubit na chodce je trochu demence mezi náma..
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    tvl, rano jeste psali o nehode a ridici ktery od nehody ujel..

    Přejetý cyklista na Vsetínsku byl zavražděn. Srazil ho známý, a ještě ho pobodal - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...sta-na-vsetinsku-byl-zavrazden-srazil-ho-znamy-a-jeste-ho-pobodal-40342540
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam