• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    SAMOUT: Kontrolní otázka: kolik řidičů ví, že výjezd z obytné zóny je na stejné úrovni jako výjezd z místa mimo komunikaci? Takže jen tak to tam střihnout doleva je o hubu a o auto.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    DURDIN: Pac vyjizdi z obytny zony, ta velka modra cedule vedle nej.
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    Co mi uniká, proč se nedává přednost tomu protijedoucímu?

    Jak se zachováte na následující křižovatce jako řidič vozidla z výhledu, který odbočuje vlevo? Správná odpověď: Dám přednost v jízdě vozidlům na hlavní pozemní komunikaci a poté odbočím vlevo před protijedoucím modrým vozidlem
    SPM
    SPM --- ---
    VYWERN: asi mě to zase tolik nepřekvapuje, koneckonců v tom článku na autíčkáři, kde si dělali srandu ze stereotypů různých značek, upozorňovali na to, že na fórech žádné jiné značky neni tolik příspvěků typu: "podívejte se z čeho jsem vyvázl živý" a fotky rozšmelcovaných aut :-)) (a ostatně alespoň co jsem potkal lidi, pro které primární parametr při výběru auta byla jeho bezpečnost, tak obvykle patřili mezi ty, kteří by radši řídit neměli vůbec...)
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    Tak nejbezpecnejsi auta jsou na tom hur jak zavodnici silnic :)
    Viníci dopravních nehod podle značek 2021
    https://www.garaz.cz/clanek/servis-auto-cisla-statistiky-vinici-dopravnich-nehod-podle-tovarnich-znacek-2021-patnacti-nejvetsim-hrisnikum-kraluje-iveco-21007957
    RALI
    RALI --- ---
    GLOBETROTTER: to je pokus o vrazdu, teda pokud to nedotahnul do konce a uz to neni rovnou vrazda :)
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    TOOMIX: totální magor, ještě jak se rozběhne před ten náklaďák... Mě se minulý týden stalo něco podobného, ale naštěstí to byla stará babka kdo se takhle vydal na červenou, takže stihla zastavit a já se vyhnul, ale být to takový mladý hejsek tak ho mám pod kolama...
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    SAMOUT: Já jsem se přestěhoval. A když jsem přepisoval bydliště a zařizoval parkování, měl jsem mylný dojem, že se provedou všechny údaje. Ale dnes jsem musel podepsat souhlas se zpracováním osobních údajů, takže tím to.asi bylo:)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    FRK_R23: Pouzij emailovou notifikaci, Luku :-)). Ja bych na to jinak taky zapominal.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Tak jsem vyřešil tu záhadu pokuty za parkování v mé ulici. Ukázalo se, že mi skončila platnost parkování :)
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    MORIARTY: Jde-li o to "malou" křižovatku (Alšova - Na Čekané), tak to imho děláš správně. Když jedeš po Alšově, tak prostě dáváš přednost autům, co přijíždějí zprava z ulice Na Čekané. A značené je to dost mizerně: pokud tam zůstala ta cedule "dej přednost" v ulici Na Čekané, tak chybí označení hlavní silnice v Alšově...
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    ATOMIKS: Můžeš dát přesné souřadnice (té jedné stěžejní značky označující hlavní, tedy na té ulici, kde jsi vlevo)?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    OT pro dashcamery

    Risitas zjistil, že Brněnská odchytová plánuje dashcam sraz
    https://www.youtube.com/watch?v=wLFrzWOOZdU
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    MORIARTY: jj. teoreticky by ta hlavní mohla být schovaná v tom stromě u zastávky, ale spíš je to bordel ve značení.
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    ATOMIKS: Jezdím opačným směrem, z hospody domů. A tam pod sámoškou dávám přednost zprava a vždycky jsem se divil, že ostatní dávají přednost mě. A teď jsem si všimnul, že z jejich směru (v ulici "Na čekané") mají značku dej přednost v jízdě.
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    aha, tak já mluvím o křižovatce vedle .o) ...
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    Já teď koukám na tohle a podle toho platí, že ta hlavní silnice je jen pro tu velkou křižovatku u hospody, u té křižovatky Alšova Na čekané je přednost zprava.
    Hlavní platí, dokud není ukončena | Blog | BEPOR.eu
    https://www.bepor.eu/blog/hlavni-plati-dokud-neni-ukoncena
    To aby člověk jezdil s právníkem
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    možná jsem blbej já? nevím. z Alšovy ulice vidím toto.

    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    Ja se teda k tem vysmavanejm pripojim, protoze taky nechapu, kde tam to znaceni je. Bavime se o krizovatce Alsova x Na Cekane, jo? Tam vidim prednost z Na Cekane, ale nevidim vyznacenou hlavni v Alsove.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam