• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    GLOBETROTTER: No a tady máš normální chování všech dementních řidičů celosvětově (jako že sem taky řidič :)
    https://twitter.com/harizek/status/1526929062622646272
    RALI
    RALI --- ---
    GLOBETROTTER: Jezdi tak spousta kolaru, ale ze si to takhle dava i kolem auta mestaku. Tam musi byt ta cyklonadrazenost asi chorobna :)
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    Cyklista v Brně nezvládl předjíždění. Policejní kamera zachytila náraz do auta - Novinky.cz
    Cyklista v Brně nezvládl předjíždění. Policejní kamera zachytila náraz do auta - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/krimi/clanek/cyklista-v-brne-nezvladl-predjizdeni-policejni-kamera-zachytila-naraz-do-auta-40397232
    Naprosto normální styl jízdy tak půlky pumpiček. Celosvětově. A Novinky z toho udělají článek! Holt nepočítal s tím, že tam budou parkovat auta.
    KELDA
    KELDA --- ---
    Musím se pochlubit. Včera při procházce s dcerou jsem viděl Scalu s kompletně otevřenými zadními okny. Zavolal sem městskou a ti mi poděkovali a vyslali hlídku na místo. Když jsem tam šel večer tak už tam auto nestalo.... No snad mám důvod mít z toho dobrý pocit.

    A ejhle při procházce ještě téhož dne k večeru jsem viděl dalšího co měl otevřené okno. Ten měl ale firemní polepené auto. Tak jsem vygooglil kontakty ve firmě, přes mapy cz jsem našel dům kde majitel se shodoval s kontaktem na stránkách společnosti a napsal jsem SMS. Překvapivě jsem se trefil napoprvé a majitel mi hned odpověděl že děkuje a že mě zve na pivo. .... Prostě příjemný pocit :)

    Snad se mi to někdy vrátí ....
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    karma tohle udelat pred svestkama :)

    Řidič kamionu na Českobudějovicku vytlačil kolegu mimo silnici a málem smetl hlídku - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/krimi/clanek/ridic-kamionu-na-ceskobudejovicku-vytlacil-kolegu-mimo-silnici-a-malem-smetl-hlidku-40397199
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    SAMOUT: Ve starým embéčku 100 jsem jezdil jako menší dítě :-) A Jak píše TOMBRIDER, rodiče mi poctivě aktivovali dětskou pojistku :-)
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    TRISSIE: Ona seděla v sedačce, já byl připoutaný (samozřejmě samonavíjecím pásem, který je v takové situaci poněkud k víš čemu). A blbě jsem počítal, byly jí maximálně dva, protože kdyby jí byly tři, tak neseděla uprostřed (tam by seděl její mladší bratr). Bylo to ve Fabii II, což není běžně velké auto :-) A nějak se natáhla, možná i s tou sedačkou a na tu kličku dosáhla.
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    SAMOUT: "Zlatý" časy :) Škoda 100.
    Vzadu nic. Přední sedačky dvoubod jak v letadle..
    To se to cestovalo. Dalo se ležet za jízdy a řádně odpočívat.
    Jinak hundrtka už měla v zámcích dětskou pojistku.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    TRISSIE: Tak nevime, kolik mu je, treba to bylo v roce 1983 ve starym Embecku. Nejsem si vedom existence autosedacek v CSSR ty doby :-).
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    GLOBETROTTER: a to ona seděla v autosedačce a ty jsi byl připoutaný?
    protože to si nějak u běžného tříletého dítěte nedovedu představit, že by bylo v běžně velkém autě vůbec možné.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    TOOMIX:
    RALI:
    Sám jsem tak málem vypadl. Seděl jsem vzadu a vedle mě na prostředním místě seděla moje tehdy maximálně tříletá dcera. V zatáčce se přes mě natáhla a otevřela kličku dveří. Já byl o ně opřený a v důsledku té zatáčky se dveře otevřely a já se naštěstí chytil opěradla a udržel jsem se.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Měl bych si dojít na oční, když jsem přehlédl zákaz zastavení na tomto místě?
    Street view (Bulovka, Praha)? Konkrétně jsem stál někde na pozůstatcích vodorovného značení až před těmi schody/chodníkem lemovanými modrým zábradlím z obou stran (přímo proti vchodu do pavilonu kožního). Tedy ani ne na tom P pro invalidy, ani už vůbec ne za svislou značkou zákazu zastavení.
    Navíc si myslím, že za ten půlrok letos v březnu to vodorovné značení bylo vidět ještě hůř než na fotce, ostatně si matně vzpomínám, že při nastupování a odjezdu jsem si nějakého zbytku čáry na zemi všiml.
    Podle výzvy jsem prý stál na místě se zákazem značkou B28 (což je svislý zákaz zastavení), a to navíc před budovou hlavní vrátnice, a ne tady.
    Ale nestojí mi to za ten čas se jít podívat na jejich dokumentaci, navíc jsem výzvu objevil až pár dní před koncem lhůty na zaplacení.
    SPM
    SPM --- ---
    TOOMIX: Alespoň to pochopil... já jednou takhle v podobné situaci troubil na taxikáře, když jsme čekli na 3. zelenou, která mu prostě do toho zakázaného směru nepadne, když je to na tom semaforu vypnuté. Stejně mu to nedošlo.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Čas 08:10, lol

    Vytlačení ze silnice, nepoučitelní cyklisté a důchodci za volantem - Mix 260.
    https://youtu.be/VcLjbVuX7L8?t=490


    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SPM: Namontoval sis tam zrcátko svépomocí, ýzypýzy ;)

    (jezdil jsem s dědovou 120L až někdy do roku 2006, a postupem let ta výbava prostě tak nějak přibývala)
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    SPM: driv si mel jeste poradny narazniky u vsech aut, takze se dalo couvat nadoraz :))
    SPM
    SPM --- ---
    RALI: jo, myslim že kromě toho, že to nemělo vzadu pásy, tak to nemělo (ani vepředu) hlavový opěrky a praví zrcátko. Tak trochu nechápu, jak se s tím vlastně dalo jezdit... (jasně, těch aut tenkrát tolik nebylo, ale bez zrcátka bych nechtěl ani couvat k baráku :-) ).
    RALI
    RALI --- ---
    TOOMIX: Nam takhle vypadla segra (asitak v 5 letech) ze skody 100, tam snad ani nebyly pasy a o pojistce dveri dost pochybuju.
    Ja si zase nedokazu predstavit, ze bych ji mel zapnutou (uz mam starsi deti 7 a 10)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Si nedovedu představit, že bych vzadu, když vezu děti, neměl aktivovanou dětskou pojistku ve dveřích

    Batole v zatáčce vypadlo z auta, patrně se samo odpoutalo ze sedačky - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/batole-nehoda-dite-auto-nehoda-policie.A220504_095551_hradec-zpravy_tuu
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Kamera natočila srážku kamionů, řidič nedával pozor a vyjel do protisměru - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/karlovy-vary/zpravy/dopravni-nehoda-kamiony-nakladni-vozy-palubni-kamera-video.A220428_083334_vary-zpravy_ba
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Tohle dělaj blbci nejenom na přechodu, zrovna v pondělí.

    Opravujou cestu a jako prvního mě zastaví maník s plácačkou.
    Po chvíli se zezadu přiřítí debil. V plný rychlosti kolem mě hodí myšku, na zuřivě mávajícího chlápka nemá čas reagovat, zarazí ho až auta co jedou proti němu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam