• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    VYWERN: Moje 105 užovka jezdila i 160!
    Aneb po překročení 110kmh se rozkmitala ručička tachometru. Že kmitala mezi 80-160 :)
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    TOMBRIDER: ale jak byl clovek nadseny, kdyz v te skudce dal na rovince kilo :))
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Tak stodváca byla i před těmi čtyřiceti lety papírová sračka. Tam na smrťák stačilo ve 40kmh potkat strom. Fávo to samé.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    VYWERN: nedá se než souhlasit, nicméně když člověk přejede třeba do rakouska tak to fakt není o moc lepší

    Kde se to fakt IMHO horší je řízení ve městech, v Praze mi přijde že za posledních 10 let to šlo hodně do kopru (ani předtím to nebylo zrovna růžový) - já se třeba snažím posední dobou používat auto v rámci města opravdu jen když je to nezbytně nutné a tohle je jeden z důvodů proč.
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    Co se tyce predjizdeni, tak jsou cesi fakt borci. Kazdy den potkam nekoho kdo predjizdi, i kdyz ma v protismeru auta a je jedno zda je tam plna, horizont, zatacka...
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Předjížděla autobus a narazila do Škody 120. Její řidič nepřežil - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/krimi-predjizdela-autobus-a-narazila-do-skody-120-jeji-ridic-neprezil-40430089#

    Vysvětleno, normální vymazaná píča.
    SPM
    SPM --- ---
    THE_MIRACLE: V obou pripadech deformacni zona od predniho narazniku po motor :-)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    RALI: "patrně přehlédla"

    Ona ho taky třeba vůbec přehlídnout nemusela ale hrozně spěchala a byla si jistá že její žihadlo dokáže akcelerovat takovým způsobem, že se stihne zařadit a ještě tím ukáže jasné fuck off všem okolo. Nebo si ho fakt nevšimla - protože její whatapp nemá funcki varování na vozidlo v protisměru.

    Jo je to ošklivej předpoklad ale už mě tyhle "neviděla jsem ho v protisměru na 2 km kurva rovný silnici za bílýho dne" nebo - oslnilo mě sluníčko, takže jsem nevěděl co jede zprava.... takže jsem tam logicky vjel" už začínaj bejt fakt vohraný
    RALI
    RALI --- ---
    THE_MIRACLE: je to masak, ikdyz po srazce to takhle rozebrany nebylo...
    Pisalek tvrdi neco o predjizdeni na plne care, no podle fotek a satelitu tam je prerusovana kam az oko dohledne. Ale jak se da prehlidnout protijedouci auto, jedine ze by tam vlitla primo pred nej...
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Rozdíl mezi 40 let starou Škodovkou a novějším autem. Bohužel to neodnesly jen plechy.



    Žena při předjíždění patrně přehlédla protijedoucí Škodu 120, její řidič zemřel - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/nehoda-celni-stret-skoda-120-smrt.A230428_075029_budejovice-zpravy_pkr
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    https://twitter.com/hasicipraha/status/1650517234274410498?s=46


    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RALI: Vono teda při nefunkční signalizaci by vlak *měl* jet max 10 km/h a houkat - jenže spolehnout se na to je taky zkratka do márnice.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    RALI: podle toho, jak volným krokem vylezl, než viděl ten kamion, bych řekla, že si možná chtěl něco podat? zakutálený pití někde u spolujezdce?
    TAX
    TAX --- ---
    THE_MIRACLE: a tahac dost mozna take zcela neposkozen. kamos delal par let dispecera spedicni firmy, nekteri ridici jsou proste strasne tupi. ale nemyslim, ze vetsina, proste obcas nekdo.
    RALI: jj, borec jasne ukazuje na svetla. blikani nam mozna zakryva slunecni clona?
    RALI
    RALI --- ---
    RALI: a mistni bocrec v osobaku to znal :)
    RALI
    RALI --- ---
    THE_MIRACLE: jo to bylo o fous. chvili mi prislo, ze ten z osobaku i ukazoval na svetla, ze svitej.
    A nebo je to tam jak v Bobulich, nebo vjakym filmu to bylo. Svitej, muzes, nesvitej, jede vlak... :)
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    THE_MIRACLE: To byla karma. Za to že se řidič snažil zabránit neštěstí. Ten kamion ho snad ani neškrábl, i když už stál vedle něj. :)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    RALI: Jako jo, říkám, mohl dělat kokotiny, psát SMSku, Bůh ví co. Ale on se tam vyloženě vplížil a ještě ze zatáčky. Ještě je tedy zvláštní to, že ten řidič auta vystoupil snad ještě před tím, než ten kamioňák najel na přejezd. A pak tedy jak si ho ta mašina stáhla zátky jako "pojď sem, kam jdeš" a to auto ten kamion těsně minul.
    RALI
    RALI --- ---
    THE_MIRACLE: ale taky jsem si dal jebou prejezdovej zkrat. V sadsky byla signalizace prejezdu mimo provoz. predtim obrovská zvýraznovací cedule, kde to psli, ze pozor nefunkci signalizace. Hned u prejezdu stopka se zvyraznenym pozadim aby to bilo do oci. k tomu prijedu, prectu to, beru na vedomi, kouknu na svetla, nesvitej, takze pohoda a valim skrz. Az na kolejich se mi to v hlave spojilo a ja se v tu chvili malem posral. nastesti nic nejelo ani jsem niko nevezl...
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    RALI: Už to taky čtu, tak v tom případě nechápu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam