• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    TRAUMA: Anebo jsi pankáč jako jeden můj pacient, kterej si všech svých šest léků vyloupal z platíček a dal dohromady do jedný skleničky :D.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    SULTHAN: Ani ne, jediný, kde dostáváš léky na počet, jsou léky psané magistraliter, například NaCl kapsle, napíšu na recept 60 kusů a pacient dostane 60 kusů. Jinak vše v originálním balení, leč mnoho léků ma logická baleí, například některá ATB mají třeba 14ks, protože se bere 1tbl po 12 hodinách, tak aby vystačily přesně na týden apod.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ALARIK: Vetsi baleni a vetsi tabletky te udelaji zdravejsim :)!
    KATIA
    KATIA --- ---
    MONIOUS: problém je primárně jednorázové použití, ne? tak se můžou třeba dělat pevnější a čistit se, kovová se třeba dělají rovná i zahnutá. ale chápu, že zda by teda mohla výjimka.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    BURAN: Ilumináti potvrzují, že to je jeden z důvodů.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    MONIOUS: Mně to neříkej, opravdu si nemyslím, že bychom efektivně pomohli planetě tím, že brčka přestanou existovat.
    BURAN
    BURAN --- ---
    BLONDYNKA: ze by vyrobci brcek a uchostouru nebyli na rozdil od farmaceutickych firem propojene se zakonodarci?
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    BLONDYNKA: zrovna s tema brckama je trochu problem. protoze ohejbatelny brcka byly vymysleny pro pouziti v nemocnicich, pro pacienty, ktery nejsou schopny se zvednout a napit primo ze sklenice..
    GECKO
    GECKO --- ---
    TAPINA: Kup si v DMku balení těch papírovejch a vyzkoušej. Zjistíš, že pevný jsou dostatečně, nelámou se (resp. maximálně se ohnou, ale nerozlomí se na dvě půlky), popisovaný problém nehrozí.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MAR_TINA: To se bude lámat a zůstávat jim to uvnitř těch uší :D
    (v tomhle konkrétním případě je ten plast fakt dost nenahraditelný - pružný, pevný, vydrží i lítý souboj a nikoho nezraní)
    MONOTYPEK
    MONOTYPEK --- ---
















    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    TAPINA: jojo. V US dostaneš recept na přesný počet tablet a v lékárně ti jich vydají právě jen tolik.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BLONDYNKA: a do hry vstupují jeste plastové dozicky s leky, kde si na vicku muzes nastavit den, kdy sis prášek vzala.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TAPINA: klid, už roky používáme ušítka s tyčkou z lisovaného papíru
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    SULTHAN: U veterináře jsem to zažila, u humánního doktora nikdy. Krom toho ten argument nelze akceptovat, protože spousta léků se stále v těch lahvičkách dodává a prodává. Jestliže to tedy u některých jde, beru jakékoli zdůvodňování existence pitomých platíček jako samoúčelné.
    TRAUMA
    TRAUMA --- ---
    SULTHAN: že u spousty bych neřekla. kromě těch antibiotik se zas tolik léků nepředepisuje na stejný počet dní v různých případech, aby podle toho byla vyráběná plata. a i ty antibiotika jsem v poslední době dostala s upozorněním, že mi zbydou.
    Platíčka mají ale od sklenic výhodu, že když člověk něco bere déle, zapomíná jestli si už vzal nebo ne a může si to odpočítat. A když člověk něco na předpis bere dlouhodobě, lehce pohledem spočítá kolik jich má a kdy mu má doktor dát recept, aniž by je musel vysypávat a počítat po jednom.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    SULTHAN: lékárna nesmí porušit balení
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    VXP: No, vony se taky používaly i smysluplně. Už se těším, až budu brát stěry z uší nějakým speciálním zdravotnickým materiálem, co bude stát 5 Kč/kus.
    VXP
    VXP --- ---
    BLONDYNKA: to že se zakazují vatičky "do uší" je v pořádku... aspoň si to tam žádní pitomci nebudou strkat :P
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SULTHAN: U nás se balení nedělí, ne? O tom jsem slyšela jenom ze zahraničí, kde právě člověk dostane odsypaný patřičný počet tablet do skleničky, u nás se v lékárnách vydávají vždycky celá balení.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam