• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    77WHITE: jeste to mohli zaplnit skladkou a na vrsek do 0.5m vrstvy z nejake stavby dalnice vytezene hliny vysazet smrkovou monokulturu :))
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    Hrneček z Maříže - značně neumělý, ale můj

    DIVER
    DIVER --- ---
    BURAN: "Asi tezko se bude rekultivovat zatopenim tam, kde je voda nedostupna."

    možná se budeme všichni divit! :))

    "Moře od Kadaně po Teplice. To je provokativní vize moře na severu Čech. Její duchovní otcové tvrdí, že to myslí vážně. Stačí prý natáhnout trubky a slanou vodou z Baltu a zatopit krajinu, kde se odtěžilo uhlí."

    Moře od Kadaně po Ústí nad Labem, takový je kontroverzní nápad severočeské iniciativy | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/...kovy-je-kontroverzni-napad-severoceske-iniciativy_201209280053_imoravcova

    ale zase jako v zemi, která jednou jistojistě propojí kanálem Dunaj-Odra-Labe Evropu s Čínou, je možný všechno :)
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    MARASAN: Ono s obri dirou v zemi se toho o moc vic delat neda. Nicmene, ano.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    77WHITE: neni to levny, ve srovnani s vytvorenim kulturni krajiny je to porad levnejsi - jak na zdroje tak na cas. Ja proti jezeru nic nemam, naopak mi v CZ jezera chybi, takze jsem rad, ze podobny vznikaji. Tezba kazdopadne zpusobuje extremne drahy skody na ovzdusi, na krajine, na zdravi a vetsinu nakladu plati spolecnost, nikoliv tezari.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    MARASAN: Predstavujes si to moc jednoduse, rekultivace na jezeru neznamena, ze jen otevres kohoutek. Stoji to desnej balik. Musis sanovat znecistenou pudu, pracovat s okolni zeleni, planovat vyvoj uzemi na desetileti dopredu, delat neco s tou nove vzniklou vodni plochou... podivej se za severni hranice k nemcum, jak “jenom” zatopili uhelny povrchovy doly a kolik ta sranda stala.
    JAKE_UP
    JAKE_UP --- ---
    SULTHAN: To já ale vím. Stát tam taky nejvíc vytěžil, že. Jen jsem reagoval na zdejší příspěvek.
    SULTHAN
    SULTHAN --- ---
    JAKE_UP: Doporučuji si zjistit, kdo vlastně těch X miliard za rekultivace platí. Možná tě to překvapí, ale je to stát. Technicky vzato na to má speciální fond, který by se měl plnit z nějakých odvodů od těžebních společností, ale pokud se nemýlím, tak těch peněz tam tolik není.
    JAKE_UP
    JAKE_UP --- ---
    BURAN:
    ABE: Já jsem za tím cítil hlavně takové to, že je škoda, že to ty kurvy uhlobaronský nestálo mnohem víc peněz. Když to bylo nějakejch chabejch 5 mld., tak vůbec nemá smysl se nad tím rozplývat.
    BURAN
    BURAN --- ---
    ABE: asi zalezi na konkretni lokaci. Ten pisecak co popisuje DIVER se zatopil sam bez lidskeho pricineni (resp. pote, co lidska cinnost branici zatopeni ustala). Takze zatopeni jako rekultivaci zvolime tam, kde jsou k tomu podminky (spodni voda, prusaky, whatever). Asi tezko se bude rekultivovat zatopenim tam, kde je voda nedostupna.
    ABE
    ABE --- ---
    MARASAN: by mne zajimalo jak si k tomuhle argumentu prisel? Zrovna v dobe kdy se voda stava nedostupna. A zrejme znas i ty technologie a postupy a dokazes nam to spocitat jak tam takove mnozstvi vody levne dostat.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    zrovna rekultivace zatopenim je pro uhlobarony docela levna moznost.
    DIVER
    DIVER --- ---
    MARIPOSA: btw. zajímavý (a aktuální) je na tom to zalesnění i odlesnění v čase.
    DIVER
    DIVER --- ---
    MARIPOSA: ten hotel si nedovedu představit, ale kdyby ano, mohla by to být zajímavá atrakce.

    byl jsem se potápět v jedný pískovně v polsku. tam jednou takhle nezaplatili za elektriku, tak jim jí v pátek vypnuli, zastavily se čerpadla a v pondělí už nebylo kam jít do práce. teď je z toho vyhledávaný podvodní safari i s utopeným rypadlem, jeřábem, cyklistou, lidskou kostrou a takovejma blbostma...

    Strany potápěčské - Jaworzno - lom Gródek
    http://www.stranypotapecske.cz/lokality/lokaldet.asp?lok=135
    1MALALISTICKA
    1MALALISTICKA --- ---
    DIVER: Milada voda ti to najde taky. Prostě ne, fakt to není těžké zjistit když nevíš a chceš vědět. A to je moje googlefu opravdu prach bídné.
    DIVER
    DIVER --- ---
    MILIS: máš pravdu, není to třeba, klidně se smáznu. a i kvůli konotacím kolem mýho nicku mě to zajímalo. nebyl jsem tam ještě a je to zajímavej tip na výlet. když tam navíc rostou melouny! :)
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    Když už jsme u těch rekultivací:





    Více fotek zde: https://www.mesto-most.cz/vismo/gallery-viewer.asp?id_galerie=1364&width=412

    Zájemcům můžu doporučit Uhelné safari ;) http://www.uhelnesafari.cz/cz/#projekt-trasy

    No a z tohoto bude jednou možná horský hotel :D Zvažují, že to tam nechají a v rámci rekultivace přebudují na industriální hotel.

    MILIS
    MILIS --- ---
    DIVER: myslis, ze je potreba, to tu piplat? ...podivej se na xyz prispevku, co tu jsou bez popisu... kdyz te to zajima, dohledas si to.. nemluve o tom, ze tvuj nick se k jezeru hodi, asi tak.. konec ot
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam