• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    PŘED A PO


    DISKUZE URČENÁ POUZE PRO PŘÍSPĚVKY U KTERÝCH JE SKUTEČNĚ VIDĚT PŘED A PO
    (fotky, videa, gify, odkazy atd...)
    PRAVIDLA KLUBU:
    Komentáře k fotkám jsou povolený, ale jen v určité míře. Poznámky typu, super, skvělý, hnusný atd. vyjadřujte prosím jen svými palci. V případě, že chcete rozvinout debatu k danému příspěvku, okopírujte ho a využijte této spřízněné DISKUZE: [ PŘED A PO - debata a komentáře ]
    Vyřizování osobních účtu, nadávky a jiné podobné příspěvky jsou v klubu přísně zakázaný, budou okamžitě smazaný!
    rozbalit záhlaví
    JAKE_UP
    JAKE_UP --- ---
    BURAN:
    ABE: Já jsem za tím cítil hlavně takové to, že je škoda, že to ty kurvy uhlobaronský nestálo mnohem víc peněz. Když to bylo nějakejch chabejch 5 mld., tak vůbec nemá smysl se nad tím rozplývat.
    BURAN
    BURAN --- ---
    ABE: asi zalezi na konkretni lokaci. Ten pisecak co popisuje DIVER se zatopil sam bez lidskeho pricineni (resp. pote, co lidska cinnost branici zatopeni ustala). Takze zatopeni jako rekultivaci zvolime tam, kde jsou k tomu podminky (spodni voda, prusaky, whatever). Asi tezko se bude rekultivovat zatopenim tam, kde je voda nedostupna.
    ABE
    ABE --- ---
    MARASAN: by mne zajimalo jak si k tomuhle argumentu prisel? Zrovna v dobe kdy se voda stava nedostupna. A zrejme znas i ty technologie a postupy a dokazes nam to spocitat jak tam takove mnozstvi vody levne dostat.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    zrovna rekultivace zatopenim je pro uhlobarony docela levna moznost.
    DIVER
    DIVER --- ---
    MARIPOSA: btw. zajímavý (a aktuální) je na tom to zalesnění i odlesnění v čase.
    DIVER
    DIVER --- ---
    MARIPOSA: ten hotel si nedovedu představit, ale kdyby ano, mohla by to být zajímavá atrakce.

    byl jsem se potápět v jedný pískovně v polsku. tam jednou takhle nezaplatili za elektriku, tak jim jí v pátek vypnuli, zastavily se čerpadla a v pondělí už nebylo kam jít do práce. teď je z toho vyhledávaný podvodní safari i s utopeným rypadlem, jeřábem, cyklistou, lidskou kostrou a takovejma blbostma...

    Strany potápěčské - Jaworzno - lom Gródek
    http://www.stranypotapecske.cz/lokality/lokaldet.asp?lok=135
    1MALALISTICKA
    1MALALISTICKA --- ---
    DIVER: Milada voda ti to najde taky. Prostě ne, fakt to není těžké zjistit když nevíš a chceš vědět. A to je moje googlefu opravdu prach bídné.
    DIVER
    DIVER --- ---
    MILIS: máš pravdu, není to třeba, klidně se smáznu. a i kvůli konotacím kolem mýho nicku mě to zajímalo. nebyl jsem tam ještě a je to zajímavej tip na výlet. když tam navíc rostou melouny! :)
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    Když už jsme u těch rekultivací:





    Více fotek zde: https://www.mesto-most.cz/vismo/gallery-viewer.asp?id_galerie=1364&width=412

    Zájemcům můžu doporučit Uhelné safari ;) http://www.uhelnesafari.cz/cz/#projekt-trasy

    No a z tohoto bude jednou možná horský hotel :D Zvažují, že to tam nechají a v rámci rekultivace přebudují na industriální hotel.

    MILIS
    MILIS --- ---
    DIVER: myslis, ze je potreba, to tu piplat? ...podivej se na xyz prispevku, co tu jsou bez popisu... kdyz te to zajima, dohledas si to.. nemluve o tom, ze tvuj nick se k jezeru hodi, asi tak.. konec ot
    ALLEERA
    ALLEERA --- ---
    MILIS: počkej, až mi konečně vrátí notebook, hodím fotku s kaktusy v prokopáku :-)
    DIVER
    DIVER --- ---
    1MALALISTICKA: ano, "hodí ti to první odkaz". jinými slovy - musíš hledat odkaz. navíc odkaz "jezero milada", jinak mě to na prvních místech odkazuje na film, bistro a barák.

    nic, v poho, jen jsem chtěl trapně popražácku upozornit, že za Holešovicema už to moc neznáme :) ale obávám se, že jezero Milada by na slepý mapě republiky ukázali nejspíš jen jen Ústečáci a Tepličáci... a navíc zrovna fakt, že meloun vyrostl v severních Čechách, je v tomhle případě docela podstatnej.

    tak jsme si to už řekli a kašlem na to :)

    1MALALISTICKA
    1MALALISTICKA --- ---
    DIVER: dobře, to chápu. Ale hodí ti to první odkaz, když to hledáš a jen sem se pozastavila nad poznámkou, že pragocentristy by vůbec mohlo napadnout, že se jedná o Miladu pražskou.
    A je toho zajímavého dost, třeba projekt Fakulty stavební ČVUT.
    DIVER
    DIVER --- ---
    1MALALISTICKA: ale jo, ok, to je jasný i pražákovi :) já jen, že když už někdo (sry MILIS::) někam hází místo, kde v česku překvapivě vyrostl u vody meloun, měl by to upřesnit trochu jinak než "milada". sám jsem si to musel dohledat, nesedím u nyxu s encyklopedií v ruce :)

    notabene, když se každej, komu jen na třicet, o tom jezeru v zeměpise ani učit nemohl! :) přitom je zajímavější (opět sry MILIS: :) než ten meloun*:

    "Náklady na rekultivační práce dosáhly 5 miliard korun. Toto jezero bude po dobu cca 1. poloviny 21. století druhým největším severočeským jezerem (po jezeru Most) a třetím největším v Česku vůbec (po jezeru Medard). Jezero Milada je první velkou vodohospodářskou rekultivací v Česku – jako takové se tudíž stalo vzorem i pro další obdobné projekty v severozápadních Čechách (Ústeckém a Karlovarském kraji), kde je krajina silně narušena povrchovou těžbou uhlí a je tu do budoucna (kolem pol. 21. století) plánováno vytvoření dalších velkých jezer v jamách po bývalých dolech."

    (*byl dobrej?:)
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    RANDOM_NIGHT: Chvilku jsem premyslel, co dela agent Cooper vedle Old Shatterhanda....
    1MALALISTICKA
    1MALALISTICKA --- ---
    DIVER: z té fotky není úplně těžké poznat, že to není Pražská Milada...
    DIVER
    DIVER --- ---
    MILIS: slušný. ale "milada" je pro pragocentristy úplně jinde a něco jinýho :)

    upřesňoval bych to: https://cs.wikipedia.org/wiki/Milada_(jezero)
    MILIS
    MILIS --- ---
    kdyz se jih posouva na sever... // milada

    TEKKANNE
    TEKKANNE --- ---
    PFAUST: to je skvělý!!!! :-D
    PFAUST
    PFAUST --- ---
    RADENA
    RADENA --- ---
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam