• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    NYX před pozvánkami:
    Lidé kultivovaně diskutují.

    NYX po pozvánkách:
    Piča vedle piče.

    MALATI
    MALATI --- ---
    Z velmi vzdálené vlastní zahrádky....



    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    TOM_TOM: kdyby ten objekt stál někde solitérně tak fajn, ale sem se fakt nehodil a klidně zde uvítám další generickej skleněnej kancl...
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KOUDY: Slušná, srovnatelná s klasickým kartáčkem, mám nějaké z biooo a z DM. Jen jsou zvláštně ostřejší, než klasické, což nemusí lidem s náchylnějšími dásněmi vyhovovat.
    GIINGGER
    GIINGGER --- ---
    TOM_TOM: Takova skoda :/ hlavne s ohledem na to, ze tam nejspis bude dalsi generickej sklenenej kancl...
    AMANT
    AMANT --- ---
    MAR_TINA: no jasne, SPOjene KARtacovny
    TOM_TOM
    TOM_TOM --- ---
    uz je skoro pryc, fotka po ze 4.9.



    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CHOCHA: máme na zahradě bambus, můžeš si přijít vyřezat.

    Není spokar česká firma?
    CHOCHA
    CHOCHA --- ---
    87HIGHFLYER:
    KAKIHARA:
    O tom zadna. Udělalo by mi větší radost kdyby to byl místní kartáček a bude mi vlastně jedno z čeho :) . Prostě není eco všechno co se tak tváří. Ale nejsem chemik ani ekomaniak tak je mi to vlastně buřt.
    SEDELAVLOKALE
    SEDELAVLOKALE --- ---
    KOUDY: jestli ti vadí poctivé boar hair, můžeš si vybrat ty z bambusové celulózy, kde je jenom maličko biodegradabilního nylonu 4 ;)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    SEDELAVLOKALE: jojo...tohle musi bejt chutovka :D "handle and bristles made from boar hair"
    SEDELAVLOKALE
    SEDELAVLOKALE --- ---
    tady tady pančelko ... druhů bambusových kartáčků už je tři prdele a dají se sehnat i ty s biodegradabilními štětinami ...
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    CHOCHA: Pokud ho nekoupím, tam kde se běžně vyrábí...a takovej Colgate svý kartáčky (eco neeco) vyrábí stejne v Číně. Takže jestli každej jeden bambusovej neposílají Gulfstreamem, tak je to imo úplně fuk.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    VYHULENY_UFO: to nevyvracim:)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    87HIGHFLYER: bambusovej kartacek? to spis patri do diskuse o hipsterech, nez sem, ne?
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    CHOCHA: já tu nechci moc obhajovat nějaký bambusový kartáčky nicméně...ten tvůj plastovej taky patrně nevyrostl v místní drogerii ale někde v číně...
    SITH
    SITH --- ---
    CHOCHA
    CHOCHA --- ---
    SITH: pokud ho nekoupím tam kde běžně nakupuju a musím si ho nechat poslat přes půl planety je to super eco :)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    SITH: Google mi prave cenu nevyhodi - https://www.google.com/...wjMxfrCp8bkAhUMExoKHdjFCOkQ_AUIEygC&cshid=1568120605880593&biw=891&bih=505

    nasel jsem jen tohle.

    Is Bamboo Really Eco-Friendly?
    When choosing a toothbrush material, consider how bamboo differs from plastic and wood. Bamboo plants grow quickly, need little care and may thrive without fertilizer or pesticides.

    When used in its raw form, such as in the shape of a toothbrush handle, bamboo does have a considerably smaller ecological footprint compared to plastic. This is because bamboo is biodegradable. You can compost the handles of bamboo toothbrushes if you first remove the nylon bristles. You can also find ways to creatively reuse the toothbrush handles, such as turning them into plant markers for your garden. However, if bamboo toothbrushes end up in the trash, they aren't significantly more environmentally friendly than their plastic cousins.

    If you want a fully biodegradable toothbrush, choose one with a bamboo handle and bristles made from boar hair. Keep in mind that boar hair bristles tend to be rougher than nylon ones, and hard bristles can cause wear on your enamel and contribute toreceding gums.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam