• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    PŘED A PO


    DISKUZE URČENÁ POUZE PRO PŘÍSPĚVKY U KTERÝCH JE SKUTEČNĚ VIDĚT PŘED A PO
    (fotky, videa, gify, odkazy atd...)
    PRAVIDLA KLUBU:
    Komentáře k fotkám jsou povolený, ale jen v určité míře. Poznámky typu, super, skvělý, hnusný atd. vyjadřujte prosím jen svými palci. V případě, že chcete rozvinout debatu k danému příspěvku, okopírujte ho a využijte této spřízněné DISKUZE: [ PŘED A PO - debata a komentáře ]
    Vyřizování osobních účtu, nadávky a jiné podobné příspěvky jsou v klubu přísně zakázaný, budou okamžitě smazaný!
    rozbalit záhlaví
    PABLITOS
    PABLITOS --- ---
    DAVETESS: Koukám, že jsi mi to sežral i s navijákem.. Očividně tě vtip minul, ale to se stává občas i mně, nevadí. První polovina mého sdělení je vskutku o tom, ať si tam třeba rozestaví dotyčný po celé zahradě tucet sádrových trpaslíků, mě je to fuk, jeho věc. A druhá polovina je tak trochu sarkasmus a legrace v kontrastu s první větou, ale taky v ní odhaluji můj skromný vkus. Takže suma sumárum, dělejte si kurva co chcete, ale ruku na srdce- túje, dlažba a holý trávník... hnus. Ale vzhledem k tomu že pocházím z paneláku tak už mlčím. (balkón mám) Přeji hezký den
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VOLVER: jak tu padlo s tím porostem, je to vě vkusu. mě ale sere, že má někdo potřebu ten původní reliéf vyžehlit
    DAVETESS: s ohledem na terénní úpravy mám dojem, že majitel s tím nic dál dělat nebude. vlevo je vidět svahovanej zářez, aby sklon pozemku byl 0. to bych nikdy nechtěl, a je mi celkem jedno, jestli tam budou třeba tuje, rovina stojí za chuje.
    SULTHAN
    SULTHAN --- ---
    DAVETESS: zadrzovani vody v krajine, zabijeni hmyzu. Vsichni nadavaji na zemedelce, jak to delaji spatne, a pak si udelaji na zahrade plochy anglicky travnik.

    To neni novodoba doktrina. Novodoby je jen tento styl snadno udrzovatelne zahrady nezahrady. Nevim, jake mas zkusenosti, ale ja se podivam na zahrady 90% baraku u nas na vesnici a vidim anglicke travniky. A kazdy vikend je sousede muci sekackami a pak je zalevaji. To neni nic docasneho, takhle to proste chteji.
    JIMX
    JIMX --- ---
    DAVETESS: za kilinko, kilinko a půl zapomeň ... za 2 kilinka nám dělal zahradní architekt z horní dolni predzahradku
    DAVETESS
    DAVETESS --- ---
    PABLITOS: A to je nějaká novodobá doktrína "správné" zahrady? Kdo drží patent na to, jak to má "správně" být?
    Co je špatného na tom, když má někdo rád volnou zatravněnou plochu, trochu dlažby v rohu a tůje?
    Ze zkušeností s podobnými zahradami vím, že to, co vidíme na obrázku, je jen polotovar.
    Na jaře přijel bagr, na podzim má majitel tohle. Tím to ale zpravidla nekončí.
    Vsadím se, že kdyby sem autor za rok nahodil další fotku, budou už podél plotu nasázeny další rostliny a keře, možná se rozhodne pro nějaký ten ovocný strom, časem bude žena chtít pěstovat rajčata, a tak dále, a tak dále.
    Jasně, zahradní architekt z Prahéé by to za kilínko - kilínko a půl, udělal na klíč. Ale jak vidíme, majitel to tak nechce.
    Na závěr mě napadá malá parafráze: Ať si kažký koupí auto, jaké se mu líbí a s ohledem na to kam a jak často jezdí. Jenom proboha ne Fábii, nebo Oktávii Ftédéýčku...žeáno
    PEDROBEAR
    PEDROBEAR --- ---
    PABLITOS: malem sem ti naletel v prvni pulce
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Dnes by měl 112. narozeniny

    František Filipovský – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Franti%C5%A1ek_Filipovsk%C3%BD

    GREGI
    GREGI --- ---
    Akvarko 1 a 4 dny po zalozeni. Takovej rust hned ze zacatku sem necekal:)


    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    FILIPSZ: hele, ten nehraju, ale kopávali jsme na dlážděné části dvora. Mám tu trávník sekaný a čištěný od bodláků na cvičení pilates a jiné blbnutí, petangue se hrát dá, šipky házet taky. Kdyby přišel někdo, že chce další druh hry, místo se udělá.
    Neteřím budu na jaře kupovat trampolínu (a hlavně sobě :D), až budou větší, řeknou si, jestli chtějí kopat.
    FILIPSZ
    FILIPSZ --- ---
    MAR_TINA: mate nekde misto na fotbalek napr.?
    FILIPSZ
    FILIPSZ --- ---
    ATUARFIK: predpokladam ze te sousedi milujou..pokud teda nejaky mas..
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MADIETTA: To jako fakt hodnotíte zahradu z výseku 1 z rohů? ,-)
    PREVRACENY
    PREVRACENY --- ---
    MADIETTA: A co jako?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Před. Až bude sklizeno a zryto, dám po.

    PABLITOS
    PABLITOS --- ---
    Ať si každý udělá zahradu podle sebe, tak jak se mu líbí a s ohledem na to, kolik času jí chce věnovat...
    Jenom proboha ne dlažbu, túje a holý trávník.
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    VOLVER: Ještě že tam nemáš pro děti bazén, to bys to teprve slíznul od holek a kluků z panelákový 1+KK.
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    ATUARFIK: pics or didn...
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    MADIETTA: Jakožto majitel zahrady typu "všechno roste, jak se mu líbí, a já se dívám a sklízím" tu složitost údržby rozmanitější varianty rozporuji. Akorát teda když po dešti tráva povyroste, tak se v některých částech zaharady blbě hledají slepice, případně na člověka vyskakují neočekávaní ježci a ropuchy.
    JIMX
    JIMX --- ---
    a nejvíc tu o vzhledu zahrady mudruji obyvatelé paneláků ... bez balkonu :-)
    ASAFA
    ASAFA --- ---
    CPT_PLESARD: Nejlepší tráva je beton.
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    Tůje jsou náhodou skvělej psychologickej prvek v zahradách. Člověk si zvykne na hřbitovní scenérii a když se pak blíží konec, tak je víc smířenej, protože to pak pro něj není taková změna.
    GECKO
    GECKO --- ---
    GRANTORINO: Tak mě by třeba taky zajímalo, jak to vypadalo opravdu před, než se tam vlítlo bagrem a totalně všechno zplanýrovalo... osobně taky nejsem úplně příznivce těchto radikálních přeorání terénu a nasazení golfovýho trávníku a tůjí... Krom toho je zřejmý, že na hraně pozemku (nevím, čí to je..) vznikl poměrně výrazný a vysoký terénní zlom, což se možná do budoucna vymstí... předpokládám, že původně to tam takto nebylo.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MADIETTA: dovoluji si poznamenat, že pás (členitý pás) keřů kolkolem dá dlouhodobě méně práce než Wimbledon.
    CHANNAH
    CHANNAH --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam