• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    LOJZEE: ten Zed má pohled fanatika i v civilu tvl:)
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    The 3 evil assholes (Zed, the Gimp and Maynard) from Pulp Fiction reunited...



    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    DEVIL: třeba kuprikol. Ale zkoušeli jsme i nějakou ekověc.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    Hm, tak ja sem zastipoval, listy otrhal, ustipnul vrcholek a stejne sem dostal tri cerveny ubozacky a zbytek zelenejch schnilo..
    Jakej postrik na plisne btw?
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    SITH: radonem...
    SITH
    SITH --- ---
    Děkuji všem za užitečné komentáře!
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    SITH: tak ze se leckdy lisi promo obrazky a realita je asi dost znamej fakt, ale zas takovej rozdil neni - taky si umim nasadit trenky tak, aby mi z nich lezly koule:p
    MALATI
    MALATI --- ---
    MAR_TINA: Cukety rozpulim, vydlabu demena, naplnim a zapejkám... nemaj chybu...
    CADDY
    CADDY --- ---
    PREVRACENY: imho je to PRED objednavkou a PO doruceni ;) Aneb aranzma s modelkou vs. bezna zena v realite :)
    PREVRACENY
    PREVRACENY --- ---
    SITH: To je fakt ona?
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Plastiky a photoshop udělaj fakt hodně.
    SITH
    SITH --- ---
    V3S
    V3S --- ---
    PFAUST: a je vubec nejaka z nich z rokuk 2019? ;)



    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    DEVIL: rajčata dostávají ke kořenům mykorhiza a v záhonu je kompost. Hnůj je na ně moc. Zálivka ke kořenům a v létě jsme letos dodávali železo na list. Důležité je zaštipovat a začli jsme otrhávat spodní listy, aby šlo na plody světlo. Ještě příště zaštípnu růstový vrchol na konci sprna, ať jde všechna síla do nasazených plodů a ne do dalších nových, které nedozrají.
    Jo a přiznávám chemický postřik na plísně.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ty obrovsky rajcata teda nepokryte zavidim! sem skoro jak ta baba z az kvizu... 'vyhral ste, ale ja vam to nepreju, vy ste si to naklikal' (to bude tim kompostem imho)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    AIJA: kuze z dyni se loupe tak, ze se ukroji potrebnej kus a da se do mikrovlnky, kde se tak 10+ minut zkrypli. ta kuze zacne mit takovy maly puchejrky a to je znamka punku na kterou cekate. pak se nozem docela prijemne orezava..
    veskery ostatni moreni je ztrata casu. pokud teda nemate japonskou dyni, ktera je do pohody i s kuzi
    AIJA
    AIJA --- ---
    MAR_TINA:
    Jsi statečná žena:-)
    A nebudeme tu porovnávat tvrdosti slupek všeho co jíme, že ne?
    SITH
    SITH --- ---
    tak pravda, že cukety tenhle rok šly naprosto vyýborně a bylo jich tolik, že jsme museli nabízet i sousedům a sousedům sousedů
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AIJA: já nechci jíst cukety. Teda chci jíst cukety, ale ty už došly a nevyfotila jsem je. ty sklízíme a jíme tak do 20 cm.
    Ale chci jíst i dýně a tykve. Ty nice tykve musím doporučit, pár jsme nechali dorůst do plné velikosti, tím je dána i plná zralost (do zaschlé stopky). Chci dělat kompot, máslo, pomazánky, prostě vše z dýní. Ostatní plody jsme trhali malé světle zelené, až do 30 cm, lze to grilovat smažit, užívat jako cuketu, ale to bez semínek a křupavější než culeta ve stejné velikosti.

    Nakrájet a obkrojit mi přijde běžný postup. Ještě lze ta kola upéci se šlupkou a loupat až měkké hotové.

    Meloun se taky blbě loupe a přesto si místo něj nedám cuketu.

    AIJA
    AIJA --- ---
    DRAGON:
    No teda, když už to rozebíráme tak důkladně...Škrabkou to nešlo, odlamovalo se to po kouskách a jiná technika než nakrájet to velkým pilkovým nožem na kolečka a pak každé ostrým nožíkem obkrojit, mě nenapadla. Docela nechápu takové to poměřování výpěstků, když je s tím pak složitější práce. Abych pak klátila obrpatizon se sekerou, to mě dost nebaví. Svoje výpěstky prot vždy urvu raději včas:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam