• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    V__M: to jo, magie, tvl. Že tam chodíš fotit je hezky, ale dělat tam nechceš. Ta magie, ach, té tvoji magie máš plný brejle první tejden.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    V3S: další blbec, který cítí potřebu něco přidat? Takže akorát přispěje k dalším OT? Ale to puzení poučovat se prostě nedá zvládnout, viď.
    V3S
    V3S --- ---
    BLONDYNKA: a nechces tuhle skvelou radu primarne aplikovat na sebe?
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    ROLEX: Jsi OT, běž s tím do pošty (nebo do řiti).
    ROLEX
    ROLEX --- ---
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    FAITH: na předměstí Clevelandu, tuším že ve východní části, je naprosto nádherný opuštěný průmyslový areál odhaduju z počátku 19.století. Resp. býval před 20 lety, snad to nezmizelo. Doslova muzeum průmyslové architektury, čistá britská koloniální krása z červených cihel.
    FAITH
    FAITH --- ---
    V__M: Ked budes niekedy znovu fotit v USA, tak tato je moje oblubena v Pensylvanii, vzdy ked tam som, tak sa tam musim ist pozriet. Uz nefunkcna, je z nej urobene muzeum, alebo ako to nazvat.
    Bethlehem Steel - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Bethlehem_Steel
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    ROLEX: Se neposer.
    ROLEX
    ROLEX --- ---
    V_m zajdi si s blondynkou na kafe, budete si rozumet. Nebo to alespon presunte do posty;)
    V__M
    V__M --- ---
    BLONDYNKA: Taky už jich mám pár doma. S autorskou slevou. ;)
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    V__M: Desítky tisíc nejsou u obrazu zas extrém, kór ty, cos ukazoval, vypadají aspoň takto jako slušná díla.
    Díky.
    V__M
    V__M --- ---
    BLONDYNKA: Ano, v desítkách tisíc řádově.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    V__M: Nevím, jestli se tam v té době vyskytnu, ale dík za tip, budu mít na paměti :-) Mmch ty obrazy, to budou všechno ceny v astronomických výších, co?
    V__M
    V__M --- ---
    BLONDYNKA: V polovině května budu mít na ostravských haldách takovou netradiční open-air výstavu v rámci festivalu Pestré vrstvy - https://www.pestrevrstvy.cz/. Těžce-industriální výhledy i záběry garantovány, tak kdyby byl zájem.. ;)
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    V__M: Nj. Nicméně hutě jsou fascinující i zvenku. Třeba zrovna ty Vítkovice, továrna uprostřed města, neoddělená od běžného městského světa, to je fenomén sám o sobě. Já to už jako živou továrnu naplno nepamatuju, protože jsem byla malá a nedokážu se upamatovat na to, jak to kolem tehdy vypadalo. někdy bych to chtěla zazžít - jaké to bylo, když to jelo a okolo se normálně žilo.
    I dneska je to zvláštní pohled, já se na to nikdy nebudu moct vynadívat.
    V__M
    V__M --- ---
    BLONDYNKA: válcovna svitků! Jaký to krásný provoz! :) Fakt ale.
    Hutní průmysl je naprosto pohlcující svět. Škoda, že většina lidí ho vidí jen zvenčí v podobě šedivých továrních hal a tu magii, která se uvnitř odehrává, nemá šanci nikdy poznat.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    V__M: :-) Úplně mám z toho nostalgické pocity. Táta mě brával do hutí jako malé děcko, pak jsem tam chvíli pracovala. Vždycky jsem poprosila chlapy z provozu, aby mě vzali dovnitř a trávila jsem příjemná dopoledne sledováním válcovaných svitků :-) To rozžhavené železo je fascinující věc, což?
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    V__M: Skvělé, jsi dobrej a ty malby podle toho taky bomba. Fotils taky Vítkovice zevnitř, nebo třeba v Arcelor Mittal?
    V__M
    V__M --- ---
    Další obraz vytvořený podle mé fotografie.
    Ron Donoughe, olej na plátně, 2020
    Odpich vysoké pece, Kosaya Gora, Rusko, 2015

    Asi by z toho jednou byla zajímavá výstava.

    Všechny: https://www.industrialnifotografie.cz/blog/predloha-126.html

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam