• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    PŘED A PO


    DISKUZE URČENÁ POUZE PRO PŘÍSPĚVKY U KTERÝCH JE SKUTEČNĚ VIDĚT PŘED A PO
    (fotky, videa, gify, odkazy atd...)
    PRAVIDLA KLUBU:
    Komentáře k fotkám jsou povolený, ale jen v určité míře. Poznámky typu, super, skvělý, hnusný atd. vyjadřujte prosím jen svými palci. V případě, že chcete rozvinout debatu k danému příspěvku, okopírujte ho a využijte této spřízněné DISKUZE: [ PŘED A PO - debata a komentáře ]
    Vyřizování osobních účtu, nadávky a jiné podobné příspěvky jsou v klubu přísně zakázaný, budou okamžitě smazaný!
    rozbalit záhlaví
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    V__M: to jo, magie, tvl. Že tam chodíš fotit je hezky, ale dělat tam nechceš. Ta magie, ach, té tvoji magie máš plný brejle první tejden.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    V__M: Nj. Nicméně hutě jsou fascinující i zvenku. Třeba zrovna ty Vítkovice, továrna uprostřed města, neoddělená od běžného městského světa, to je fenomén sám o sobě. Já to už jako živou továrnu naplno nepamatuju, protože jsem byla malá a nedokážu se upamatovat na to, jak to kolem tehdy vypadalo. někdy bych to chtěla zazžít - jaké to bylo, když to jelo a okolo se normálně žilo.
    I dneska je to zvláštní pohled, já se na to nikdy nebudu moct vynadívat.
    V__M
    V__M --- ---
    BLONDYNKA: válcovna svitků! Jaký to krásný provoz! :) Fakt ale.
    Hutní průmysl je naprosto pohlcující svět. Škoda, že většina lidí ho vidí jen zvenčí v podobě šedivých továrních hal a tu magii, která se uvnitř odehrává, nemá šanci nikdy poznat.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    V__M: :-) Úplně mám z toho nostalgické pocity. Táta mě brával do hutí jako malé děcko, pak jsem tam chvíli pracovala. Vždycky jsem poprosila chlapy z provozu, aby mě vzali dovnitř a trávila jsem příjemná dopoledne sledováním válcovaných svitků :-) To rozžhavené železo je fascinující věc, což?
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    V__M: Skvělé, jsi dobrej a ty malby podle toho taky bomba. Fotils taky Vítkovice zevnitř, nebo třeba v Arcelor Mittal?
    V__M
    V__M --- ---
    Další obraz vytvořený podle mé fotografie.
    Ron Donoughe, olej na plátně, 2020
    Odpich vysoké pece, Kosaya Gora, Rusko, 2015

    Asi by z toho jednou byla zajímavá výstava.

    Všechny: https://www.industrialnifotografie.cz/blog/predloha-126.html

    MALATI
    MALATI --- ---
    Byla? :)

    TOULASE
    TOULASE --- ---
    PFAUST: tak to je naprosto boží:))))
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    APPU
    APPU --- ---
    Je sranda jak je na tom netu každej hned agresivní :) Ze všech stran :) Inu asi si doba žádá někde pohonit ego
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    kazdopadne tvuj jediny rádobyargument byl ze vsichni jsou poplatni tomu kdo jim posle penize. inu je vidět zes o grant zadal casto
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    KYSOUR: ti zas votrnulo koukam. o vede vis hovno, bez dal snupat a zit svoje zeitgeist konspirace
    KYSOUR
    KYSOUR --- ---
    VON_GILOTINE: Chodim na prednasky k tvoji mame.....kdyz nemas cim argumentovat k tematu, tak radsi mlc. Cus.

    MARASAN
    MARASAN --- ---
    LEENVECKA: neda, jak vidim v linku fbclid tak neklikam.
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    KYSOUR: zda se ze vis o vědě hodně, chodils na prednasky o vede na freeteknu, nebo jine univerzitě života?
    KYSOUR
    KYSOUR --- ---
    ALENNAI: Fascinujici.... tohle nejsou snimky realneho stavu permafrostu [to jaksi neni technicky mozne] je to pouze odhad pravdepodobne situace vzhledem k prihlednutim k mistnim faktorum a okolnostem.
    Vypracovano organizxaci, ktera je placena JEN A POUZE z grantu, ktery byl pridelen na zaklade obecne prijmaneho faktu, ze nastava globalni oteplovani. Tohle nema se serozni vedou nic spolecneho.
    Dokonce primo v clanku pisou, ze to nema zadnou realnou hodnotu, vzhledem ke kratkemu useku pozorovani a vlastnimu faktu, ze vlastne jen odhaduji.
    Sorry za OT, jen me proste dokaze nasrat tahle stadovost ktera se vyskytne vzdy v debatach o klimatu......

    Abych nebyl uplne OT, Aralske more a stav rozlohy jeho hladiny za poslednich par let.....zemedelska vyroba a s ni spojene odvadeni vody do poli.....

    TRAGED
    TRAGED --- ---
    LEENVECKA: Make Europe tropical heaven again!

    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    ALENNAI: nevim si se na tohle vubec da dat like ...
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    Picturing permafrost from space: maps, produced by @esaclimate, are providing new insights into thawing permafrost in the #Arctic. The maps cover the period 2003-17 at a spatial resolution of 1 km

    ESA - Picturing permafrost in the Arctic
    https://www.esa.int/...e_Arctic?fbclid=IwAR3pqtu1puIAWIU1SdcjZtlNIHtDV84S1cAlpcQOFrfvpiQ5mm5qN6KlHac

    MALATI
    MALATI --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam