• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AXTHEB: a taky vůbec původ.
    Když jsem dělala přijímačky na VŠ, mrzelo mě, že se známky z gymplu započítávají stejnou vahou jako známky z lehkých středních škol. Táta můj na to pravil: "Buď ráda, že se už neboduje třídní původ."
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MAR_TINA: A mít vhodný rodiče, což se dost obtížně ovlivňuje.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AUDIAC: myslím, že rozdíl je v jasně daných pravidlech, které lze dodržet a naplnit vyděláváním peněz, což je ohromně snadné oproti "neprotivit se, zapsat se včas, být členem, nebýt předběhnut v pořadníku, uplatit, udávat".
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    GECKO: Souhlasím, to ale neodporuje tomu, že mít vlastní bydlení pořád není samozřejmost :)
    GECKO
    GECKO --- ---
    AUDIAC: No.. změnilo... teď potřebuješ mít peníze a přístup k hypotéce.. tehdy si musel být prověřený kádr, tvoji rodiče museli být v léta v pořadníku a nemít žádný škraloup a nebo museli být součástí vládnoucí nomenklatury na dostatečně vysokým postu.... změnilo se to pravdu hodně.
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    TAMARIX: Aha, no ja strávil 15 minut rešerší, jak se pozná barevnej film vyvolanej čb chemií a jestli to vůbec jde...:)
    Nicméně ono se za posledních 33 let nějak změnilo, že mít vlastní bydlení je něco a že mladý páry radši nad lecčím přivřou oko? :)
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    AUDIAC: Nemyslel tím ERRTU spíš to, že i kdyby to bylo foceno barevně, že by to vyšlo nastejno? Jakože normalizační šeď těhlech sídlišť. Ty vzrostlý stromy tomu dávají strašně moc. Tehdá to byla strašná deprese, i když nepochybuju o tom, že tehdejší mladé rodiny to tak rozhodně nevnímaly. Mít vlastní byt bylo něco, natož na novém sídlišti.
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    WNCA: správně :)
    WNCA
    WNCA --- ---
    AUDIAC: to je beránek? :)
    TABBY
    TABBY --- ---
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    ERRTU: Jistě to nevím - když se to fotilo, tak jsem ve vedlejší místnosti pravděpodobně usilovně chcal do plíny... ale jestli ti jde o ten barevnej nádech a slabej kontrast, tak to bude spíš mým extra lowend scannerem, protože fotka jako taková vypadá trochu jinak a navíc nikdo z rodiny si nevyvolával fotky, ale vždycky se dávaly do foto labu, tam by to snad necrossli.
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    AUDIAC: bohuzel i ta prvni fotka je focena na barevny film...
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    1987, čerstvě postaveno a osídleno, vs. 2020

    SITH
    SITH --- ---
    V Troji už probíhá příprava na montáž druhé lávky přes Vltavu.
    Původní spadlá, montáž nové







    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    77WHITE: Jak uz jsem zminoval, normovej kubik sklepa stoji asi o tretinu min nez nadzemni podlazi. Ale co ja vim jak se v cesku pocita standard nadzemnich podlazi - treba dnes lidi bydlej ve sklepnim standardu, nedelaj nakladny povrchy, instalace, koupelny, kuchyne, nestavej okna a nevytapej ;)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    MAR_TINA: Tak myslenka sklepa mimo dum neni uplne tak originalni, viz treba moravske sklipky. Akorat tam opravdu naklady jsou pouze za ten sklep, kdyz jej stavis pod domem tak ta konstrukce zcasti je zaroven zakladem pro nadzemni budovu.
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    MAR_TINA: to jestli je to použitelné je z hlediska tématu tohoto klubu zcela irrelevantní, stfu.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    MAR_TINA: ten, v ktorom som bola ja stal 95k a zas tak maly nebol.
    Sklep Kellari 7 - plastový sklep pro zahrady a domácnost - Kolomaki s.r.o.
    https://kolomaki.com/vyrobek/sklep-kellari-7/
    PUBLICURINATION
    PUBLICURINATION --- ---
    MAR_TINA: Nebud slusna!
    KEL
    KEL --- ---
    MAR_TINA: Čísla! Jména!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam