• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    CUSTOM1
    CUSTOM1 --- ---
    OLIII: Zas až tak do toho nevidím, nicméně by bylo fajn, kdyby to tak fungovalo i u nás.
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    OLIII
    OLIII --- ---
    CUSTOM1: V Holandsku jsou řidiči ohleduplní a pouští cyklisty z vícero důvodů, ale ten co uvádíš to teda fakt není. Většina z řidičů jsou taky cyklisti, v autoškole se na dopravní soužití s cyklistama dost dbá (duh!) a v neposlední řadě když se něco stane, tak auto má jako silnější účastník provozu automaticky minimálně poloviční vinu (stejně jako když třeba dospělej cyklista srazí dítě-cyklistu). Naopak když si přivezu do Čech svoje holandský cyklozvyky, někteří řídiči mají tendenci si se mnou povídat, většinou je to něco ve stylu "co si myslíš, krávo".
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    Před: jsem v klubu, kde se řeší, proč dal někomu někdo mínus. Znechuceně odcházím, klikám na své oblíbené Před a po.
    Po: a jsem zase v klubu, kde se řeší, proč dal někomu někdo mínus.

    PAJAOVA
    PAJAOVA --- ---
    CUSTOM1: Po silnicich jezdim minimalne, ale jizda vedle sebe je naopak obcas docela prakticka. Nemuze se tak stat, ze ti par cm od riditek profrci nejaky idiot, co nemohl pockat, az prejede auto v protismeru. Coz pro cyklistu muze byt dost o hubu, zvlast kdyz jde o nejakw vetsi auto nebo nakladak.
    CUSTOM1
    CUSTOM1 --- ---
    LUCIEN: Však jo. Když jsem jezdil na kole, choval jsem se tak, abych co nejméně otravoval okolí a zároveň neohrožoval sebe. Jsem si totiž moc dobře vědom toho, že i malá chyba může být fatální.
    V dnešní době mi přijde, že si cyklisté myslí, že cesta patří jim (proto jezdí vedle sebe) a pravidla silničního provozu pro ně neplatí. A řidiče to samozřejmě sere. Pak už je jen kousek k tomu, že se nějaký řidič rozhodne nějakého darebáka "vyškolit" a to pak většinou končí špatně...
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    CUSTOM1: Krásně jsi popsal co je tady špatně. Bohužel ale asi nevědomky. Dokud si tady budeme říkat vzájemně kolomrdi a podobně, nezmění se nic. Nejlepší je začít u sebe než radit druhým jak se mají chovat.
    CUSTOM1
    CUSTOM1 --- ---
    Je super, jak mi tady přibývají mínuska. Předpokládám, že mi je dávají ti, kteří jezdí na kole jak se jim zachce, nějaká pravidla silničního provozu mají u prdele a když je řidiči nepustí na přechodu, jsou strašně pohoršení.
    Naopak v Holandsku (nebo Belgii - mám zkušenost) se cyklisté umí chovat a proto jsou k nim řidiči ohleduplní, pouští je a nikdo nemá problém.
    Myslím, že by se kolomrdi z České Republiky měli zamyslet a začít se chovat normálně, pak se i řidiči začnou k nim chovat jinak...
    CUSTOM1
    CUSTOM1 --- ---
    MARASAN: Tam totiž ti cyklisti umí jezdit a nemotají se tak, jako u nás...
    ASAFA
    ASAFA --- ---
    HWLLFFRDD: Nádhera, klasika Holandsko. Vysazet stromy, zúžit silnici a i z města se muže stát prijemne místo pro život.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    MARASAN: No a nejlepsi na tom je, ze je to stale dvouprouda silnice (jen trochu zuzena) ;) Jen de videt jak se zmenily priority, najednout se vsechno nepodrizuje autodoprave.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    HWLLFFRDD: Takovy ustupovani cyklistum, mazec, to by se v nasem Brne nestalo! :-(
    NOXIUS
    NOXIUS --- ---
    HWLLFFRDD: ta holka snad neni jedna a ta ista? :D
    DASHA
    DASHA --- ---
    GEISHA: aha, ja jsem doufala, ze se nasdili odkaz primo na fotku z toho clanku, pardon =P
    HWLLFFRDD
    HWLLFFRDD --- ---
    Utrecht

    MARASAN
    MARASAN --- ---
    GEISHA: sefuje mu prece Babis.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    GEISHA: Ostrava je drsny mesto:D
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    MISSDNB
    MISSDNB --- ---
    LENCADLO: Střih na druhý fotce ti dodává šmrnc. Myslím, že nějaký ledový odstín světle hnědé by byl úplně dokonalej :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam