• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    GECKO
    GECKO --- ---
    JONEZ1: No já to pochopil tak, že to klikatý je původní tok potoka a ten je teď zregulovanej v tom pásku co vede uprostřed a jsou v něm šipky...
    JASMINOVA
    JASMINOVA --- ---
    RCK: obávám se, že to bude meliorace někdy ze 60. let.

    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    RCK:
    JONEZ1: přeloženej do lichoběžníkovýho koryta. Dělali to jak komunisti, tak předtím v sudetech němci. Většinou spojené s dost brutální meliorací přilehlý nivy.
    JONEZ1
    JONEZ1 --- ---
    RCK:: nad tim jsem taky premyslel, ale vyschlej tak pred 100 lety, ne? :-)
    RCK
    RCK --- ---
    JONEZ1: to vypada jako vyschlej potok :D
    JONEZ1
    JONEZ1 --- ---
    PALEONTOLOG:: nemas k tomu prosim nejakou omacku? :-) Nebo aspon nazev mesta/vesnice? Dokazu si predstavit, ze ty pasy vznikly v ramci vyporadani nejakych druzstevniku pri zaniku druzstva, ktere melo ty pole ve vlastnictvi, ale unika mi, co predstavuje ta "zaklikacena nudle" skrz pole...
    AIJA
    AIJA --- ---
    JASMINOVA:
    Tohle bývá občas na Seznamu v tv. VIděla jsem asi tři díly a fakt je to hrozný všechno.-)
    JASMINOVA
    JASMINOVA --- ---
    Když jsme u těch zahrad...hledala jsem inspiraci a našla pravý britský kýč.

    Garden Rescue Series 5 - Episode 1 - Havant - May 12th, 2020 - 1080p
    https://www.youtube.com/watch?v=SL91ef9VSzg
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    BLOWUP: v mezich zakona je treba podotknout:)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MART1NKA: Jo, třeba můj muž. Nic co se nedá jíst na zahradu nesmí, místo ibišku bude asi líska (vím, ze Ibisek se jíst dá, leč manžel okru nemá rád) a o kus dál jabloň.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    SITH: Proti tezi, ze majitel muze volne a podle sveho uvazeni nakladat se svym majetkem se absolutne neda nic namitnout, dokonce ani tehdy ne pokud jsou jeho predstavy a idealy odlisne od tech vlastnich. Kdy presne jsi k tomuhle poznani dospel?
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    JAKE_UP: Niekto nechce iné ako ovocné stromy. Nie je z toho úžitok a zaberá to zbytočne miesto. Ktorý názor je správny?
    DREDKKA
    DREDKKA --- ---
    PALEONTOLOG: ja to dokonce studovala , bohuzel trend a lidi nepresvedcis.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SITH: jako reakce na podobný přístup vzniknul například studijní obor Krajinné inženýrství. ano, to jsou ti zlí levociví lidé, kteří říkají, proč jsou tujky špatné, proč je je potřeba krajinu spíš obohacovat než ochuzovat a že z toho máme profit všichni, protože žijem v jednom konečným prostoru, sdílíme jendu atmosféru, jednu hydrosféru, jednu biosféru a tak dále. takže ne.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    JAKE_UP: Dycky to můžeš nechat zkvasit a vypálit :))
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    před a po v jednom obrázku. aneb dělej si co chceš

    JAKE_UP
    JAKE_UP --- ---
    Hlavně ovocnej strom na zahradě fakt nechceš. Stejně to nikdo v takovým množství pořádně nechce žrát, takže to furt opadává a zasírá plochu pod ním a okolo něj, stahujou se k tomu ty bodavý kurvy, furt to musíš hrabat.
    SITH
    SITH --- ---
    ROTOPED485: promiň, ale já jsem už alergický na lidi, kteří říkají ostatním, jak má co vypadat a jak má co být. Jsou to většinou JEJICH zahrady a můžou si tam dělat co chtějí.

    Zahrada má vypadat tak, aby se líbila majitelům, a ne jinak.

    Doby, kdy každá zahrada byla jen užitková, protože jsi za a) stejně neměl na vybranou a za b) to byl jediný důvod jak se dostat k normální zelenině a ovoci. Dneska si to koupíš v obchodě, takže si už zahradu můžeš udělat podle svého. Ne každý chce trávit na zahradě celé víkendy, potit litry potu, mít špínu za nehty, ale ten čas třeba užít jinde, s rodinou nebo u koníčků. Takže si tu zahrada uděláš s minimum práce, aby se ti na ní hezky koukalo z verandy a prostě takovou, která se líbí tobě a ne těm expertům z internetů.
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    ILIEN: Anglicky park s orangerii, neasi! ;-)
    ILIEN
    ILIEN --- ---
    ROTOPED485: A jak by to mělo vypadat dle tebe správně?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam