• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    CORNELA
    CORNELA --- ---
    GRANTORINO: Tak jestli ti její chování přijde společensky únosný
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    CORNELA: jak koho, mě ty jejich kuličky z kokosu a salka pohoršujou :D
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    TRISSIE: nekrmit po půlnoci, nezalévat vodou... jak kdyby to ti majitelé nevěděli...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KID_MCHUTT: a to ten výraz je nic proti téhle kočce!
    [TRISSIE @ PŘED A PO ]
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    TRISSIE: tak to pak máš šanci dožít se rána, to jo :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KID_MCHUTT: není moje, já jen používám před a po fotky umytých zvířátek jako pokus o návrat k tématu klubu :-)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    TRISSIE: nebudeš se teď doma bát? :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    CAROLIAN: Binární opozice mezi "starými strukturami" a "moderním uměním" je podle mě ale konstitutivní pro západní umění jako takové. Tvoje existence je podmínkou pro existenci moderního umění vůbec, kdyby byli všichni progresivní, úplně by umění ztratilo to napětí mezi starým a novým, které v sobě má. Takže svým způsobem každý, kdo Kateřinu Olivovou odmítá uznat za umělkyni, potvrzuje a zvýrazňuje to, proč to dělá a způsob, jakým to dělá. A debata tady potvrzuje, že to dělá dobře. Kdyby to dělala špatně, všichni bychom jen pokrčili rameny a šli bychom dál a nekonaly by se žádné emoce, ani pozitivní, ani negativní.

    A podle silných reakcí se podle mě pozná dobré umění. I když nám třeba subjektivně nesedí. Dole jsem zmiňovala Hirsta, Gilotina zmiňoval Pollocka, oba mi subjektivně nesedí a nešla bych na výstavu ani jednoho z nich, ale nepopírám, že to, co dělají, je umění, a že to dělají dobře.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    CAROLIAN: není nahodou docela hloupé mít názor na něco, o čem vůbec nic nevím? Asking for a friend

    CORNELA: a co jako? Mě se taky nikdo neptá jestli chci potkat venku demonstraci Vlastenců nebo průvod Hare Krišna....
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    Kdyz nejsi schopnej pochopit ze to neni nazor ale jen zcestny dojem opreny o irelevantni postoje vychazejici z ignorance hhh
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    Proste pro vetsinu konci umeni duchampem v lepsim pripade opt-artem a tecka. Pollock si na ne neprijde, zabare.
    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    GRANTORINO: jenom taková otázka - a je to o tom, že nemusím mít názor, nebo NESMÍM mít názor??? Asking for a friend....
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    CAROLIAN: no vidíš, tak prostě nepůjdeš na vystoupení Káči Olivové a to je všechno :)
    Není třeba mít na všechno názor a všemu rozumět.
    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    GRANTORINO: nešla bych tam....
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    CAROLIAN: zajímalo by mne, co bys dělala na performancích vídeňských akcionistů :))
    " Součástí performancí skupiny bylo pití vlastní moči, masturbace či zvracení na veřejnosti, rituální zabíjení zvířat a orgie v jejich vnitřnostech apod."
    FATTY
    FATTY --- ---
    VON_GILOTINE: omyl, lidstvo kraci vytrvale stale dal.. Jen tech blbu je cim dal tim vic, resp. jsou i vice videt, dosahnou na normalni lidi snaz. Take proto, ze celi novym vyzvam, kterym blbove v minulosti celit nemuseli v takove mire. Nekdy si ukroci bokem, ale optimisticky verim, ze byt chytri maji stale vice zacloneny vyzor odpadem, stejne tu karu tahnou dal a dal za svetlymi zitrky, ktere tam jini nevidi! :)
    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    GRANTORINO: nevím, mě je jí spíš líto..... přijde mi ponižující, že někdo na vystoupení "zametá prsama" a chrochtá... ale uznávám, jsem stará struktura, možná nerozumím modernímu umění....
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Ačkoliv nejsem příznivcem umění performance ani Káči Olivové, ani její výstupy neznám, se přiznám, pouze zdálky a okrajově, přesto si nemyslím, že tady máte právo ji urážet.
    Ovšem myslím, že je evidentně úspěšná v tom, že vás to nenechalo v klidu :)
    A začíná se to tu zvrhávat v jakési hodnocení něčeho, čemu teda nerozumíte, tak to upalíte... Hon na čarodějnice znovu?
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    CAROLIAN: ano lidstvo nepokroci nikdy, dukazem budiz neustaly vyskyt slaboduchych jedincu tveho malomestackeho typu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam