• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    MONROE: jdi odvážná postovat sem kuchyň. Nebo se chceš dozvědět, co všechno je špatně? :D
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    2006 vs 2016 :(

    MONROE
    MONROE --- ---
    Neco ode me. :)

    BERRY
    BERRY --- ---
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    FRENNET: vapenec je sediment kterej se dostal do kontaktu s magmatem, ale samozrejme u muzes rajtovat nejaky termity kdyz ti to udela radost
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    MLIKARNA: Naprosto božská záležitost! :)
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    JONEZ1: ja to jen designoval a skladal dokupy, vyrobu sem mel zadanou. Material stoji drobny, hodinovka zamecniku je to co boli :) Cena kolem 1100 euro vcetne dopravy, jedna se o prototyp na eventuelne prodejnej produkt, takze me to ve finale vyslo velmi levne.
    P4WLY2K: neboj, je na rohu drobnej radius, tak to vyslovene netrha tricka :)
    Ten stul je mi trnem v oku uz spoustu let, je dalsi na rade...
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    BLOWUP: tak sediment nebo metamorfikum? Se rozhodni :)
    BLOWUP: tady ale vidim vetknuty uplne jiny profil, nez u tech schodu na rozhlednu. Jinak rozhledna pekna, libi se mi.
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    Woodturning walnut firewood into spectacular grain bowl
    https://www.youtube.com/watch?v=UAS5xtLnx2Y


    Snažím se to tu tím dřevem moc nespamovat ale tuhle proměnu ořešáku, co se tři roky válel sousedovi na zahradě mi nedá..

    JONEZ1
    JONEZ1 --- ---
    77WHITE:: moc pěkný. Smím se zeptat, na kolik tě to vyšlo v nákladech na materiál?
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    V3S:
    MATT
    MATT --- ---
    P4WLY2K
    P4WLY2K --- ---
    77WHITE: vypadá to pěkně, jen o ty rožky bych se určitě jebnul :) tak držim palce ať si šikovnější než já, btw pracovní stůl, soudě dle jeklů, je taky vlastní výroba, že?
    SULINAR
    SULINAR --- ---
    BLOWUP: jak píšeš, tak vápenec má oproti žule nebo dalším vyvřelým horninám problém ve více věcech. Má menší pevnost v ohybu, obecně menší pevnost v tlaku, je nasákavější a s vyšším obsahem pórové vody u něj více klesá pevnost a také není chemicky odolný vůči ovzduší. Zároveň jak píšeš je zvláštní použití kamenného zábradlí, které vytváří velké přitížení na konci každého stupně a stupně ani desky zábradlí nejsou vzájemně propojené.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    Domácí výrobní před/po

    TRAGED
    TRAGED --- ---
    GECKO
    GECKO --- ---
    BLOWUP: Hmm... zajímavým faktem bych viděl, že to jsou spodní patra na tý straně k lesu... Jestli to v tom hraje nějkaou roli nedokážu odhadnout, ale prší asi na všechno tak nějak plus mínus podobně... jen ta orientace a je to dole. Asi se mi moc nezdá, že by prasknutí jednoho z těch bloků nadělalo takovou paseku, pokud by ty okolo nebyly nějak podobně narušený taky.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    V3S: na tech balkonech to kamenny zabradli obcas k videni i bylo, hlavne u tech hodne starejch veci, pozdeji bejvalo spis litinovy. Ale jak uz jsem psal, ty konzole mely jinej format. No, oni to vsechno vysetrej, hlavne ze se nikomu nic nestalo. Osobne cekam ze to cely zbouraj.

    V3S
    V3S --- ---
    BLOWUP: v pohode, neni potreba spekulovat o mych dojmech a selskych rozumech .... zaroven ani na jednom z tech obrazku nevidim masivni kamenne zabradli, ktere muselo delat docela paku tj. dalsi zatez pro ten kamen
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    V3S: Hm, s tim "to se dalo cekat" bych asi nesouhlasil. Kdyz se podivas na historicky stavby, tak vykrakorcovany kamenny konzole jsou celkem beznej stavebni prvek, nejenom u schodu, ale treba i u balkonu ;-) Tam teda ty konzoly mivaly min agresivni pomer vysky k delce. Navic, viz moje prispevky nize, ty prvky nebejvaly alespon v nasich zemepisnejch sirkach z vapence ale typickej prazskej cinzak ma vykrakorcovany schody ze zuly. V Italii ten mramor videt bejva, ale i tam vetsinou brali neco vyvrelyho.

    Problem toho vapence je imho to, ze kdyz jeden ten schod prdne a spadne, tak to jako domino vezme i ty pod nim.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam