• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    ZCR
    ZCR --- ---
    no, zhruba takhle vznikají ty ekologické zátěže, se kterými si pak po dalších padesáti sto letech nikdo neví rady - až se ukáže, že to fakt nebyl dobrý nápad... plasty obecně degradují a křehnou, a hrozně bych se nasmál, kdyby se časem zjistilo, že napříkad tyhle vláknité materiály v dlouhodobém horizontu tvoří krátké fragmenty podobně dráždivé jako azbest - až to tu ještě trochu vyschne, bude to parádní součást polétavého prachu. Nu, budoucnost bude díky mikroplastům nejspíš plná překvapení.
    (Ostatně kdo chce vidět, jakou rotyku dokáží napáchat úplně obyčejné kusy makroplastů typu igelitový pytlík nebo obruba z čepice, má příležitost: https://www.youtube.com/c/OceanConservationNamibia

    (A imho to není potřeba brát osobně - chápání plastů holt musí projít určitou paradigmatickou proměnou; a už vůbec není potřeba trousit idiotské ad hominem invektivy.)
    CUKI
    CUKI --- ---
    CORNELA: Já ti nechci hanit nově vytvořený povrch, je to pěkné o tom žádná, ale z tohohle bych neměl vůbec lehké spaní. Jen prostě takové zamyšlení. Dál to tu rozebírat nechci na to jsou asi jiné kluby. Já tam před vidím o cca 6 m3 velmi těžko recyklovatelného odpadu méně. Je to jen o úhlu pohledu.

    CORNELA: Právě že ty to dělat nebudeš a kdo tedy?


    WRIGLEY: Škoda že nevím co jsi mi tím chtěl sdělit.
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    CUKI: ekologicka katastrofa jsi spis ty, podle tech reci, how dare you.
    nechces nam ukazat jaky je rozdil ve zjevu pred a po tom, co jsi se dal/a na ekologii?
    CORNELA
    CORNELA --- ---
    Jinak pro info - je to standardní povrch jízdáren a jezdeckých hal v celým světě X let, delaj to profi firmy, fakt to není nic tajnyho ve smyslu nahazime sem bordel z fabriky. Variant je samozřejmě mnoho, cenově od 27kc/kg po bioeko plně vstrebatelny materiál za 230kc/kg... Nicméně já měla radost z nového povrchu, nic víc.
    CUKI
    CUKI --- ---
    CORNELA: No a jak to z toho tedy nakonec "vypreparuješ"?
    Podle mě je to ekologická katastrofa.

    Jaký je rozdíl jestli to hodíš třeba z náklaďáku do řeky?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CUKI: taky na tu geošku fascinovaně koukám
    CUKI
    CUKI --- ---
    CORNELA: A odtama se to vybere a roztřídí z té země jak? Nebo to už bude trvalý kolorit této plochy? Jen se ptám...
    CUKI
    CUKI --- ---
    MATT: a Mě teďka paní na vodoprávním úřadu "vyhrožovala" že domácí ČOV fakt nee, protože z praní se do vody dostávají mikroplasty. wtf?

    Jestli je ještě něco horšího než to přimíchat do písku a nechat rozdupat, tak ještě do toho přimíchávat bavlnu.

    PP i PES je surovina, stejně jako balna. Dohromady rozcupované v písku, je to tragický odpad. Navíc evidentně stačí trocha deště a je to kdoví kde.

    "Navíc po roce používání, GEOTEXTILIE z povrchu jízdárny “zmizela“. Kam to nikdo neví." tohle mluví za vše.
    MATT
    MATT --- ---
    CUKI
    CUKI --- ---
    CORNELA: No a jak se to po tom vyplavení recyklovalo? Je to PP nebo PES, který evidentně bude po použití pěkně na drobno a v neskutečně ohromném množství.
    CUKI
    CUKI --- ---
    CORNELA: Aha ona není v kuse ale je rozcupovaná? Jaký to má smysl a jak se to pak recykluje?
    CORNELA
    CORNELA --- ---
    CUKI: Geotextilie
    CUKI
    CUKI --- ---
    CORNELA: A co je to modrý?
    CORNELA
    CORNELA --- ---
    HUGH_BOYLAN: No jo, to jsem zaváhala...
    JASMINOVA
    JASMINOVA --- ---
    CORNELA:
    HUGH_BOYLAN: Souhlasím, ještě s koníky prosím :)
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    CORNELA: Těšil jsem se při scrollování na foto koníků při projíždce na novém povrchu a jsem zklamán.
    CORNELA
    CORNELA --- ---
    HNILOB: Řeka není, ale máme sprchu :D
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    CORNELA: doufam ze mate pobliz nejakou reku kde se daji splavit ti vasi konici. Moji cokli milujou jit se ochladit do more :)
    CORNELA
    CORNELA --- ---
    HNILOB: Pevnej a zároveň pruznej stabilní povrch a hlavně to drží vlhkost
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    CORNELA: proc se tam dava ten geotextil?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam