• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ULO: to je pak jasna diagnoza, stado chrani osobni odpovednost.
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    77WHITE: spis je to jak rikat, ze Samsung galaxy 7C (vymyslim si) nici planetu a mel by se prestat vyrabet a neresit vsechny ostatni telefony...
    co treba ty silnice, sportovni kurty, ...
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    CORNELA: Supr argument,"kdyz je neco jinyho spatny, tak ja si v tom mojem oboru muzu preci taky delat prasarny".
    Cukiho forma nebejva vzdycky nejlepsi, ale v tomhle ma pravdu.
    ULO
    ULO --- ---
    CORNELA: pro pohybový aparát možná, ale on ty mikroplasty potom žere a pije.

    And I’m off
    ULO
    ULO --- ---
    CORNELA: když to vidíš takhle, tak diskuze nemá smysl. Já se snažím sama z sebe, protože nikdo jiný to za mě neudělá, já chci mít své svědomí co nejčistší. To, že něco dělají všichni z toho dobrou věc neudělá.
    ULO
    ULO --- ---
    CORNELA: já vím, že ty tomu rozumíš a já ne, pochopila jsem to tak, že ten rošt tvoří tu pevnou vrstvu, na které je už jen písek. Proste něco co pomůže kopýtkům bez vzniku těch mikročástic, protože ty jsou všude a nejde se jich zbavit.
    ULO
    ULO --- ---
    CORNELA: to, že malá skupina lidí chce po šlechtěných koních sportovní výkony a ničí proto životní prostředí pro všechny ostatní, není šťastný argument.
    Ale jo, jízdárna je pěkně upravená. Koním se bude dobře klusat, ale řešení v jízdárně BLOWUPovy dcery mi přijde lepší. Tak snad za deset let nebo příští povodni!
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Bože, proč jsem celou tu debatu pročetl?
    ZCR
    ZCR --- ---
    Vnímavější jedinci již tuší, že se vlastně dostáváme k takovému krásnému PŘED-PO
    PŘED: koně vyvedeme na dostihový trávník, po závodu vytřeme a odvedeme zpátky do stáje.
    PO: koně podkovaného 3D-tištěnými podkovami z nejmodernějšího metalokompozitu na bázi Ti-Sc-Mg/nanoC opatrně pomocí nákladního dronu přepravíme na nejmodernější povrch z fullerenové S/Se-vulkanizované pryže s výtažkem z pavoučích vláken... po závodu jej osušíme mikrovláknovými osuškami a zbavíme nečistot omytím superkritickým CO2 a po impregnaci přírodní kosmetikou na bázi syntetického kamzičího lanolinu se zvýšeným obsahem vitaminu D5 a uložíme zpátky do hypostázového boxu s nucenou cirkulací horského vzduchu dovezeného z Alp.
    A tak je to s moderním sportem tak nějak celé.
    (Ano, je to rádobyvtipná nadsázka, ale třeba se nad tím i někdo zamyslí.)
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    PALEONTOLOG: ja ti nevim, skoly na to nemam, ale to co fotila cornela nevypada jako drcena guma... z ceho to je ale netusim a hledat to nebudu. Jsem spokojen s tim, ze je to dlouhodobe reseni s ocekavanou zivotnosti nekolika let a dokonce jsme zjistili, ze odpad z predchozi varky je druhotne vyuzit, nikoli jen vyhozen.
    Byt brazilsky udrzitelny katolicky kaucovnik, tak z toho mam asi orgasmus...
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    CUKI: je to stejny jako silnice - predpoklada se vetsi opotrebeni povrchu, tak se tam da specialni, aby to vydrzelo s chtenymi vlastnostmi.
    Kdyz bys totez zkousel na louce, tak z toho za chvili budes mit oranici, ktera se neda vyuzit.
    CUKI
    CUKI --- ---
    PALEONTOLOG: Já myslel to dát pod ten písek. Ale jak jsem psal jen nápad který nemám jak ověřit. Šlo mi jen o to tu pružící vrstvu dát někam kde zůstane v celku, když už to musí bejt takovej sajrajt.

    Obecně nechápu proč tam nemůže být něco přírodního, kde tohle řešit netřeba. Tím bych začal...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    WRIGLEY: jo oni maj vyvonenou drt z produktu udrzitelnych brazilskych kaucukovniku, sbiranejch katolickym seminarem pri nedelnim navratu z kostela.
    no obavam se, ze ta drt se vyrabi jen z jednoho druhu recyklovany surovimy.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CUKI: ja se obavam, ze pobyt gumove drti v pisku se diky pohybu kopyt da prirovnat k pobytu v kulovymu mlynu.

    CORNELA: see ya later with more disturbing facts
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    CUKI: a tyhle informace a srovnani mas nejak nastudovane, kdyz jsi jeste dneska ani nevedel, ze to existuje, a nebo si to cucas z prstu, abys mel co rict?
    Ja mam svuj tip, ale necham si ho pro sebe ;-)
    CUKI
    CUKI --- ---
    WRIGLEY: Kdyby jsi si všiml, tak já to nepropagoval, jsem jsem podotknul, že je to pořád lepší než tohle.

    A ty pneu recykláty ty těžké kovy a jiné srajdy v sobě sice stále mají, ale nijak se to z nich díl ve větší míře nedostává pryč. Protože pryč se dostane jen malá část z povrchu už při výrobě. Pod tím pískem by nedocházelo k opotřebení (rozdrcení) a včas by se to dalo komplet zase odvést k dalšímu zpracování.

    Pokud by se to nadrtilo, tak by to bylo zbytečné zaměňovat, ale nemyslím si, že by to v celku nemuselo fungovat.
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    PALEONTOLOG: nastesti oni tam tyhle prasarny z pneumatik, co navrhoval Cuki, nedavaji ;-)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CORNELA: toby se ti libilo:D
    zverejnit prasarnu z bezne praxe podkonich a pri hejtu zdrhnout!
    napisu to na plnou hubu, je to prasarna. ulomky nejsou extra vytridene od mikrometrove frakce a v exterieru se na slunci dal rozpadaji a uvolnujou dlouhy organicky retezce. plnivem do pneumatik je popilek z elektraren, plnej tezkych kovu, kterej se pri rozpadu dostava do interakce s prostredim. to je fakticky me gusta. asi ani takovou koninu bych zrat nechtel.
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    CUKI: dokud ses proste ptal, co to je geotextil, tak v poho. potom jsi ale zacal zachranovat svet a to uz sem imho nepatri (btw stejne tohle cele brzo spravci smazou jako offtopic).
    Pokud se skutecne ptas jen jakym zpusobem muzes kdekoli rozpoutat diskuzi o ekologii, tak odpoved je nemuzes.
    Zkus jit treba na koncert a uprostred se zvedni a zacni tam rozkrikovat tyhle nazory, uvidis jak dopadnes.
    Jsou mista a casy, kam se to hodi a urcite jsou i konkretni cinnosti, ktere budou mit vetsi dopad nez trolleni v diskuzi na nyxu - bez treba uklidit nejaky park.
    CUKI
    CUKI --- ---
    PALEONTOLOG:
    Který zvíře? To co to tam sype nebo pro které se to sype? :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam