• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    To je i treba na santorini
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    ULO: tak není to jen v Egyptě, tohle humus chování jsem viděla třeba i v Jordánsku nebo v Maroku. Speciálně k oslum a velbloudum. Psi a kočky jsou další kapitola. Vlastně všechna zvířata tam.
    A ne, žádná obhajoba pro to týrání zvířat fakt není, i kdyby ty lidi neměli co do huby
    ULO
    ULO --- ---
    CORNELA: to je masakr, měli b to vidět ti turisti co jezdí u pyramid. Mám z Egypta podobné fotky z velbloudiho trhu (naprosto neturisticka záležitost, na které jsem byla v rámci terénní praxe). Ale buhužel jen ty před, “po” se pro ně nekonalo. Fuj tajbl. Porážka byla jen milosrdná. Ale na obhajobu Rgyptanu musím říct, že oni také většinou žijí v totálně příšerných podmínkách, takže jim to tak nepřijde.
    CUKI
    CUKI --- ---
    CORNELA: Jasný já to tak neberu. On každý vidí jen to svoje a zároveň nechce vidět to svoje...

    Já ve stavebnictví začínal naivně třeba s "přírodními" materiály typu ovčí vlnou, než jsem zjistil jaké to má ve výsledku negativa. Ze zásady jsem trval na přírodních materiálech, než mě někdo takto nakopnul a donutil mě si to spočítat. Vše je strašně relativní.
    CUKI
    CUKI --- ---
    CORNELA: Hele, já se tě nechtěl nijak dotknout a neřeším tvoji stáj jako takovou. Ale sama píšeš dělají to tak všichni.

    Osobně moc doufám že takové zvěrstva nedělám, ale taky nejsem dokonalej, stále nacházím možnosti, kde mohu něco zlepšit, navíc technologie se vyvíjejí a někdy i tím správným směrem.
    Nejsem žádný extremista na vše se snažím dívat racionálně, ale tohle je za mě moc.
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    77WHITE: moje pointa je - bylo by to hezke, ale neda se to ocekavat, kdyz ta plosna zmena neni adekvatni. proc bychom zrovna tady meli pozadovat, aby vynakladali nasobne vic nez je potreba?

    a teda argument neplati, protoze jsem videl vyjimku je taky dobry...
    CORNELA
    CORNELA --- ---
    SAKALICEK: Vzhledem k tomu, co maj za sebou a v jakým stavu je ante finem vozej, tak prej defakto jen vděčný...
    SAKALICEK
    SAKALICEK --- ---
    CORNELA: To je hustý... Jak je na tom takovýto kůň s psychikou? Zlej nebo vdecnej?
    CORNELA
    CORNELA --- ---
    Tak tady máte ekobioraw Egypt a jejich záchranou stanici...

    77WHITE
    77WHITE --- ---
    WRIGLEY: nevim, auto nemam, dalsi.
    Muzes pouzivat argumenty ad absurdum, podstatu veci to nemeni.
    Sorry, zas je z toho debata o helme :)
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    77WHITE: jasny ze muzem, ale nez se nadejes, tak budou chtit, abys odchytaval konske prdiky a mezitim si kolem budou dal jezdit kazdy po jednom autem kazdy den...
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    WRIGLEY: nope, protoze pokud se ti to jako spotrebiteli nelibi, kup si telefon co je sourcovanej lip.
    Pokud se mi jako architektovi nelibi masivni uhlikova stopa betonu, navrhuju domy co ho pouzivaji jen nezbytne mnozstvi (napr na zaklady) ale zbytek konstrukci chci napriklad ze dreva. To stejny treba s polystyrenem, super zatepleni, suverenne nejlevnejsi, jednoduchy na praci, uplnej sen.

    Pokud vlastnim jizdarnu, muzu bejt zodpovednejsi a nemichat nakladaky hliny s nerozlozitelnym materialem, i kdyz je to ta nejlevnejsi varianta na trhu.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ULO: to je pak jasna diagnoza, stado chrani osobni odpovednost.
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    77WHITE: spis je to jak rikat, ze Samsung galaxy 7C (vymyslim si) nici planetu a mel by se prestat vyrabet a neresit vsechny ostatni telefony...
    co treba ty silnice, sportovni kurty, ...
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    CORNELA: Supr argument,"kdyz je neco jinyho spatny, tak ja si v tom mojem oboru muzu preci taky delat prasarny".
    Cukiho forma nebejva vzdycky nejlepsi, ale v tomhle ma pravdu.
    ULO
    ULO --- ---
    CORNELA: pro pohybový aparát možná, ale on ty mikroplasty potom žere a pije.

    And I’m off
    ULO
    ULO --- ---
    CORNELA: když to vidíš takhle, tak diskuze nemá smysl. Já se snažím sama z sebe, protože nikdo jiný to za mě neudělá, já chci mít své svědomí co nejčistší. To, že něco dělají všichni z toho dobrou věc neudělá.
    ULO
    ULO --- ---
    CORNELA: já vím, že ty tomu rozumíš a já ne, pochopila jsem to tak, že ten rošt tvoří tu pevnou vrstvu, na které je už jen písek. Proste něco co pomůže kopýtkům bez vzniku těch mikročástic, protože ty jsou všude a nejde se jich zbavit.
    ULO
    ULO --- ---
    CORNELA: to, že malá skupina lidí chce po šlechtěných koních sportovní výkony a ničí proto životní prostředí pro všechny ostatní, není šťastný argument.
    Ale jo, jízdárna je pěkně upravená. Koním se bude dobře klusat, ale řešení v jízdárně BLOWUPovy dcery mi přijde lepší. Tak snad za deset let nebo příští povodni!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam