• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    MORGYSZ: jednoduse, lidi tolik nelpeli na konich, stejne jako na detech
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    CORNELA: já to zažil jenom u kovbojů v Yellowstonu, tam ten kulaté výcvikovej plácek denně někdo akorát uplacal, a před sezónou to shrnuli bagrem a nasypali tam novej písek. Ale teda měli asi 30km2 louk kolem, kde ty koně zbytek dne vegetovali.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    MORGYSZ: vysypals to pískem a nahnals dvakrát do roka podkoní s masivníma lopatama, aby to přesypali. Ale IMHO spíš kvůli smradu, než čemukoliv jinýmu.
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    CORNELA: Ze zvědavosti - a jak se to dělalo dřív, dokud prostě nebyly geotextilie? Jen ty piliny, nebo nějaká jiná vychytávka? Na koních nejezdím, tož nevím.
    MATT
    MATT --- ---
    CORNELA: co piliny?
    ALTOR
    ALTOR --- ---
    SEJDA: tak jestli zmena fotaku udelala takovou zmenu, tak se urcite vyplatil
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    pred rokem jsem fotil 4:3, ted fotim 16:9 :)

    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    BARTOK
    BARTOK --- ---
    Omluvte mne, zabloudil jsem teď do auditka: Co vás sere??
    ULO
    ULO --- ---
    CORNELA: ano, my jsme o hodně lepší. A ne, nechovají, jak dlouho a kde jsi žila?
    ULO
    ULO --- ---
    VERCA_ZABA: ale oni taky umírají na ulici, bydlí jich v dvoupokojovém bytě 15 a to to byla rodina s vlastním krejčovským salonem, takže žádní chudáci. Oni jsou sami zanedbání, takže zanedbání péče jim tak nepřijde. Sami mají parazity, vykrivené kyčle a trpí podvýživou. Vyložené týrání ve smyslu záměrné krutosti není tolik, si myslím. Egypt je specifický svým složením a hustotou obyvatelstva.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    To je i treba na santorini
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    ULO: tak není to jen v Egyptě, tohle humus chování jsem viděla třeba i v Jordánsku nebo v Maroku. Speciálně k oslum a velbloudum. Psi a kočky jsou další kapitola. Vlastně všechna zvířata tam.
    A ne, žádná obhajoba pro to týrání zvířat fakt není, i kdyby ty lidi neměli co do huby
    ULO
    ULO --- ---
    CORNELA: to je masakr, měli b to vidět ti turisti co jezdí u pyramid. Mám z Egypta podobné fotky z velbloudiho trhu (naprosto neturisticka záležitost, na které jsem byla v rámci terénní praxe). Ale buhužel jen ty před, “po” se pro ně nekonalo. Fuj tajbl. Porážka byla jen milosrdná. Ale na obhajobu Rgyptanu musím říct, že oni také většinou žijí v totálně příšerných podmínkách, takže jim to tak nepřijde.
    CUKI
    CUKI --- ---
    CORNELA: Jasný já to tak neberu. On každý vidí jen to svoje a zároveň nechce vidět to svoje...

    Já ve stavebnictví začínal naivně třeba s "přírodními" materiály typu ovčí vlnou, než jsem zjistil jaké to má ve výsledku negativa. Ze zásady jsem trval na přírodních materiálech, než mě někdo takto nakopnul a donutil mě si to spočítat. Vše je strašně relativní.
    CUKI
    CUKI --- ---
    CORNELA: Hele, já se tě nechtěl nijak dotknout a neřeším tvoji stáj jako takovou. Ale sama píšeš dělají to tak všichni.

    Osobně moc doufám že takové zvěrstva nedělám, ale taky nejsem dokonalej, stále nacházím možnosti, kde mohu něco zlepšit, navíc technologie se vyvíjejí a někdy i tím správným směrem.
    Nejsem žádný extremista na vše se snažím dívat racionálně, ale tohle je za mě moc.
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    77WHITE: moje pointa je - bylo by to hezke, ale neda se to ocekavat, kdyz ta plosna zmena neni adekvatni. proc bychom zrovna tady meli pozadovat, aby vynakladali nasobne vic nez je potreba?

    a teda argument neplati, protoze jsem videl vyjimku je taky dobry...
    CORNELA
    CORNELA --- ---
    SAKALICEK: Vzhledem k tomu, co maj za sebou a v jakým stavu je ante finem vozej, tak prej defakto jen vděčný...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam