• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    WRNQ
    WRNQ --- ---
    Závěrečná scéna z filmu Černý Petr, který se celý natáčel v Kolíně a zrovna tohle je u našeho domu. Někdy si všimněte, až pojedete vlakem ;)

    (Jen ten přesnej spot mi moc nevyšel)

    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Proč tohle někdo dělá? (to zaprvé)
    A to je pořád plastická chirurgie tak v plenkách (to zadruhé - předpokládám, že tahle má peníze na toho nejlepšího a i tak to tak mizerně dopadne)
    NJAL
    NJAL --- ---
    Smrt ji slusi ;-)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    RADUZA: au
    RADUZA
    RADUZA --- ---
    Grammy 2015 a 2023

    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    GRANTORINO:
    Zničená slavná mešita v iráckém Mosulu. V červnu 2017 ji do povětří vyhodili radikálové z teroristické organizace Islámský stát. (6. prosince 2018)

    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    A co taková mešitě v Mosulu
    Začala obnova slavné mešity v Mosulu, kterou zničili islamisté. Potrvá pět let - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/mesita-mosul-rekonstrukce-obnova-is.A181217_201014_zahranicni_zaz

    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    NIKDAS: plus, ale ne plus no... :(
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    SITH: Jen doplním, že je to hrad z 3.-5. století.
    Tady je zničená Turecká mešita v Malatya z 18. století

    SITH
    SITH --- ---
    Hrad Gaziantep, Turecko

    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    GECKO: Bohužel neumím říct přesně. Má to separé kohoutek, používáme na pití a vaření, do kávovaru. Roční spotřeba je zhruba 130 kubíků. Tak desetina?
    GECKO
    GECKO --- ---
    R_U_SIRIOUS: Kolik vody pře sto proteklo? U mě by to bylo asi 250 kubíků za tu dobu... trocha železa a minerálů. Žádný drama...
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    KONOPKA: Právě. Když jsem zjistil, jak vypadala ta vložka po 10 letech u konce životnosti, tak jsem to vyměnil teď po doporučené době 2 roky.
    Ale tohle je fotka vnějšího pláště filtru, ta voda protéká přes další vrstvy dovnitř, ven teče až vnitřkem. Ta stěna je asi 4 cm tlustá.
    Prostě je vidět to, co nepijeme.
    KONOPKA
    KONOPKA --- ---
    HOWKING: Taky to nemusí být zachycena necistota, ale vypestovany rasy. Otázka je, zda je smysluplný mít takhle znecistenej filtr 10 let, když už po 2 letech je spinavej…? zda to neudělá víc škody.

    Silným proudem teple vody se dá vyčistit za par vteřin.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    HOWKING: právě, po měsíci by to bylo normální, po 10 letech, neuvěřitelný.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    XBAHNO: Já bych řekl že čistou. Takhle to normálně může vypadat po měsíci, ne po roce.
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    XBAHNO: Bahno! :)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    R_U_SIRIOUS: neskutečně čistou vodu ve vodovodu máte! Tiše závidím.
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    Vodní filtr vody z běžného vodovodu.
    Nový - po 2 letech:
    A po 10 letech...

    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Není moje, staženo s FB, ale je to hezký. Za sebe můžu potvrdit, že i v létě to má své. Pamatuji si jedno léto, v Čechách bylo celý den přes 35°C a v noci, když jsme dojeli do Chorvatska místo tropické noci 13°C. Pak se projel Sveti rok a 24°C...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam