• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    Nějaké to domácí vinaření...

    Doufám, že se najde tolik erudovaných lidí na domácí vína (upřímně) jako na řešení jiných témat.



    Kvasinky Fermihill Buket, Fermihill Tropic, Fermihill Special, Fermihill chardonnay, Mangrove CL23.
    Recepty by Petr Moravcik, Tom Berešik a Boris Valenta.
    To růžové je obohacený o květy Ibišku.
    BOYLER
    BOYLER --- ---
    MALATI: Zajímalo by mě, jak bude to dřevo šlapat pod tou izolací. Jinak ve výsledku funkční a povedená přestavba//rekonstrukce//modernizace,)))
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    LUCIEN: již zítra !!!
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    DPMAN: Jahody trendujú :))

    SEDELAVLOKALE
    SEDELAVLOKALE --- ---
    Jo tak uz jsem se dopatrala k nejakymu nedostavenymu srubu. To nevim, co je horsi.
    SEDELAVLOKALE
    SEDELAVLOKALE --- ---
    CUKI: tohle neni novostavba? Kdyz jsem tam byla naposledy, byla jsem prekvapena, ze tam vubec neco stoji.
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    CUKI: Jo tohle je čistá ukázka vkusu a ohledu k místu. Prachy nesmrdí, lidí si zvyknou a co, párek jim prodáme
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    ENDER: určitě, zůstal bych ale venku - určitě tam bude někde trávník a nebo alespoň malej gabionek.
    ENDER
    ENDER --- ---
    A myslite ze vevnitř vytrhali parkety a dali tam plovoucí podlahu?
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    CUKI: já to místo bohužel znal už předtím, že si ho vnesl do diskuse
    CUKI
    CUKI --- ---
    OPERAHYPNO: Mám i lepší fotky, pro odvážné, kde je najediném záběru vidět před i po. Ale to až po desáté hodině a jen pro velmi silné žaludky. :-)
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    CUKI: nezlob se, souhlasím s těma tvrzeníma i když se rozcházíme nějak v té komunikaci a tomu co mi přijde a nepřijde moc, každopádně tohle místo které si postnul teď to je reálný očistec hell a všechno najednou v nekonečným loopu.
    CUKI
    CUKI --- ---
    OPERAHYPNO: A já snad píšu, že ji tam najdu? Já popisoval soušasný stav ochrany a výstavby podle historického rázu, ale zároveň by jsi podle toho nemohl postavit ani mnohem původnější stavby, které v té krajině byli třeba násobně déle.

    Proto mě tak neděsilo co vidím na fotce. Znám mnohem horší případy. Např. tohle: https://mapy.cz/turisticka?pano=1&pid=85561061&newest=1&yaw=4.252&fov=1.001&pitch=-0.102&x=14.5702664&y=50.4110462&z=19
    byla krásná roubenka teď na to nastříkali PU pěnu aby to zaizolovali vypadá to takto.
    ZETOR_13
    ZETOR_13 --- ---
    HARDCABB: no vlastnim na Sumave stredovekou tvrz, potazmo vesnici. Snazime se postupovat v souladu s mistnim koloritem a pamatkari. Ano trva to, ano stoji to prachy, ale ano stoji nam to za to...
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    No, nechci vám úplně rušit kruhy, ale třeba už se připravuje na přijatou směrnici EP (za nás Piráti + Niedermayer), která hovoří o energetické náročnosti budov. A pokud to opravdu bude platit, tak tak dopadne většina roubenek, hrázděných domů atd...
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    CUKI: řekl bych že v těch knihách nenajdeš nikde takhle zateplenou chalupu, jako je na fotce, většinou spíš dokumentaci architektury a estetiky lidového rázu (dá se tvrdit veskrze autentické), z let, kdy trend stavění a estetiky architektury byl uplně jinde.
    ARNIWUP
    ARNIWUP --- ---
    ADAMIRA, OPERAHYPNO: Máte můj obdiv, co všechno dokážete poznat z fotky baráku.
    CUKI
    CUKI --- ---
    OPERAHYPNO: Literatury o roubenkách (i těch podstvkových), mám poměrně dost. Co máš z této knihy konkrétně k tomu co jsem tu popisoval?
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    CUKI:

    📗 Lidová architektura | Václav Frolec 1983
    https://www.antikavion.cz/kniha/lidova-architektura-vaclav-frolec-1983-576976?gad=1

    si kup knihu o lidové architektuře a nemudruj
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CUKI: za sebe vidím dvě kategorie. Je to památkové zóně nebo vyšší zóně CHKO? Zachovat.
    Není? Ať si každý dělá, co chce. Já osobně, když budu upřímná, bych první možnost prodala, pokud by to šlo. A druhou v případě této konkrétní chalupy sejmula a na půdorysu postavila novostavbu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam