• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    SARGO
    SARGO --- ---
    KASPAREK: Nejde mi o parkování, ale to minimum lidí :-)) Taky tam měli svoje nevycházecí období.
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    PPNEKK: já jsem vegan
    PPNEKK
    PPNEKK --- ---
    STARE_CASY: jojo Lisabon parada akorat asi nejvic špinavý město,který jsem letos pri cestě okolo Pyrenejského poloostrova navštívil.V zadu u toho mostu to suprove smrdelo chcankama 😂
    JONY
    JONY --- ---
    SWITCHMAN
    SWITCHMAN --- ---
    ALTOR: nerozebíral, je to čištěné jen z vnější strany přímo na autě.
    TOMBRIDER: ..když to vydrží přes zimu, budu spokojený :)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    HAR4NT: 400 je uplná lahoda za tohle
    KASPAREK
    KASPAREK --- ---
    SARGO: a v Tokiu byla olympiada a v Suezu se zasekla lod. Neparkuje se tam uz hodne dlouho.
    SARGO
    SARGO --- ---
    VON_GILOTINE: A hlavně, 21... nebyl to covid?
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    STARE_CASY: dekuji za korekci! cim vic info tim lip
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    VON_GILOTINE: z téhle jedné fotky bych Lisabon fakt radši neposuzoval. Tohle náměstí je úžasné, kromě dvou hodně rušných silnic po okraji, je opravdu volné a kolem něj spousta pěších zón. Ale je to jako Staromák s okolím u nás. Jinak je dopravně Lisabon solidní peklo, jezdí se tam všude, i v uličkách, kde bych to nečekal, parkuje se ještě hůř než u nás. Portugalci jsou ale zase tolerantnější a jezdilo se mi tam vlastně líp než v Praze. Každopádně auta jsou i v uličkách, kde bych to nečekal, k tomu mnohem hustší tramvajový provoz. Pro cyklo tam je infrastruktura celkem bídná, horší než u nás - v historické části není prakticky nic, lepší to je v novějších čtvrtích (a je pravda, že tam to zase staví strašně rychle a dobře). Ale na kole tam i v historickém centru jezdilo víc lidí než u nás - přeci jen to počasí je příjemnější a s elektrokolem jsou kopce úplně jedno.

    Trochu mne mrzelo, že jak je Lisabon fotogenický a člověk z něj zná hlavně fotky podobné jako ta tvoje, třeba tohle:


    ... tak osobně to vidí spíše takhle syrově jako na streetview:
    Mapy Google
    https://www.google.com/maps/@38.7072562,-9.1428506,3a,75y,240.6h,100.01t/data=!3m6!1e1!3m4!1spcg2MzVk9UilMnQ0yjk0gg!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu

    Ale stejně město, kam se budu strašně rád vracet. Vlastně celá země. Jediná cizí země, kde, i když jsem nerozuměl ani slovo, tak jsem se od začátku cítil jako doma. Portugalci jsou skvělí pohodáři a to jídlo!
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    HAR4NT:plast zvenku nastříkat wd40 olejem a do půl minuty mas nové svetla
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    Nejen ze tam maj kopce, jeste jim zakazou auta, centrum.uplne umrelo...rip

    img-1-1700603227234
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    MAWERICK: Jj do půl roka je to zpět. Možná i dřív pokud to aspoň nezavoskoval.. :)
    HAR4NT: Kup sadu, tam je aspoň něco na ošetření plastu po vyleštění/broušení..
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    SWITCHMAN: wow, diky za tip, chtel jsem na to koupit nakou "specialni sadu" za asi 2 kila:))) a pred minulou technickou jsem za to rozlesteni dal v autoservisu 400
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SALVATOR: čtení pod škrábanci. velký vrypy jsem nedoufal, ale ty chomáče se rozlěstit trochu povedlo
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    PALEONTOLOG: A co si čekal? Vyšší bitrate?
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    SALVATOR: "funguje"... teoreticky "funguje" jakekoliv abrazivo.
    Trabl je ze kdyz se to pak neosteri necim dalsim tak ten plast rychle degraduje vic nez predtim. nehlede na to ze efktivne ho vrstvu urousis pryc takze je to tenci a snaz to praska atd...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SALVATOR: prej zubní pasta s burákovým máslem dokáže leštit starý cédéčka. zkoušel jsem to, efekt to mělo, ale žádnej zázrak se nestal
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    SWITCHMAN: Prej funguje i zubní pasta.
    ALTOR
    ALTOR --- ---
    SWITCHMAN: Slo jen o povrchove cisteni nebo jsi to musel rozebrat?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam