• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    PŘED A PO


    DISKUZE URČENÁ POUZE PRO PŘÍSPĚVKY U KTERÝCH JE SKUTEČNĚ VIDĚT PŘED A PO
    (fotky, videa, gify, odkazy atd...)
    PRAVIDLA KLUBU:
    Komentáře k fotkám jsou povolený, ale jen v určité míře. Poznámky typu, super, skvělý, hnusný atd. vyjadřujte prosím jen svými palci. V případě, že chcete rozvinout debatu k danému příspěvku, okopírujte ho a využijte této spřízněné DISKUZE: [ PŘED A PO - debata a komentáře ]
    Vyřizování osobních účtu, nadávky a jiné podobné příspěvky jsou v klubu přísně zakázaný, budou okamžitě smazaný!
    rozbalit záhlaví
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KAIAFOX: říkal někdo dutá cihla na výšku?

    Naše neplánovaná rekonstrukce kuchyně, jen se vyměňovala elektrika, díra nebyla v programu.
    Elektrikáři mají asi ještě dneska mžitky, když si nás vzpomenou.

    Zhora dolů, před, při a po.

    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    JASMINOVA: Lol, ta naše, co dělila dva byty, byla z duťáků nastojáka. Do toho fakt stačilo kopnout nohou (hlavně máme nákresy od architekta).. tohle by mě varovalo už jenom rozměrem :D.
    JASMINOVA
    JASMINOVA --- ---
    Na příčky bacha, hlavně ty co mají cca 30cm a je nad nima hluchý 30 metrový prostor.

    DEVIL
    DEVIL --- ---
    DIVER: ja sem s jednim znamym rubal pricku, ale v drevenym baraku. on si pujcil takovy kovovy hydraulicky rozviraky/nohy a nez sme bourali pricku, tak sme to meli tema nohama podepreny. nic nespadlo, ale po vybourani pricky se tam musel dat tram jako podpora. u kamenyho baraku bych ty podpory pouzil urcite..
    on je mel pronajaty https://ellismanufacturing.com/collections/screw-jacks
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    DIVER: my radeji posouvani pricky resili s dvema statikami. Jeden si prijel poklepat, ale chtel abysme udelali sondy do stropu:
    - zrnitost betonu/skvarobetu
    - jeho tloustka betonove casti stropu
    - rozestup vyztuh a pritomnost nepritomnost kari site, tzn odsekavani hlubokych drazek do krize tak aby se nasly 2 vyztuhy (muzou byt od sebe i 1,5 metru, ale nekdy jdou najit od oka podle puklin v omitce)
    Druhy rozhodl od stolu o ocelovem prekladu, kdyz uz znal vsechny parametry.
    Vsechny ostatni pricky, ktere jsme bourali uz preklady meli a ty jsme taky museli zachovat.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    DIVER: jestli je má tý příčce něco nosného v tom případě zjistíš celkem snadno, stačí se podívat do stropu vedle. Pokud bude dostavovaná před 20 rokama, velmi pravděpodobně bude končit pod tou slámovou rohoží a mezi ní a podlahou bude mezera.
    DIVER
    DIVER --- ---
    GANBOY: já se do toho vůbec nebudu cpát, maximálně to dokážu zbourat kladivem a palicí. ale ani strop už pak nedokážu opravit. u mě vždycky musí být nějakej pan Lorenc :)
    DIVER
    DIVER --- ---
    je českej, v Praze, ale stavěný za první republiky. po devadesátkách tu měl předchozí majitel (už umřel) takovou malou výrobnu baterek do el. šroubováků a tak. já myslím, že to vzniklo právě v těch devadesátých jako blbá příčka, ale jistotu nemám. nahoře jsou navíc ještě ty slaměný stropy - s tím bude ještě pěknej vopruz.
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    DIVER: zrovna tobě bych doporučil si na to někoho pozvat, protože jedtli dáš na svoje dojmy, tak ti to spadne a pak tu s tebou nebude k vydržení protože všude budeš psát “spanul mi barák” :D
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    DIVER: Dej si jen bacha, je-lintostarej německej barák, i příčky můžou mít nějakou nosnou funkci...
    DIVER
    DIVER --- ---
    BOBES: SEJDA: tohle řeším taky - zbourání nesmyslný "příčky" a rozšíření pokoje. nejmíň 80 let starý dům bez jakýchkoli plánů.

    ona to asi bude jen příčka, je to jen na šířku cihly a na poklep to zní úplně jinak než nosný zdi. ale nechci, aby se mi zřítila půlka baráku, mám tam ještě patro.

    zvažoval jsem statika a nevím, co by udělal nebo podle čeho to hodnotil. ale mluvil jsem s bratrancem ze stavebnictví a říkal, že to vyřeší. navrtává se prý strop a zjišťuje se tak, kde jsou stropní trámy.

    ale rád se nechám poučit i varovat třeba od nějakýho toho statika.
    EGERIS
    EGERIS --- ---
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    Moje oblibenkyne

    Screenshot-20240507-204622-Instagram-Lite
    Screenshot-20240507-204628-Instagram-Lite
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    BOBES: jestli to byly plne cihly, tak to byla nosna stena a meli ste na to mit stavebni povoleni.
    My jsme pri posouvani kratke bodni pricky o 30 cm davali ocelovy preklad. Tak snad je nad vami jenom strecha.
    BOBES
    BOBES --- ---
    Za 3 dny je stěna pryč. Báli jsme se o nosnost, tak jsme dali překlad.

    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    Dvě na mostě po pětašedesáti letech | Vyšehradskej.cz - Vyšehradskej.cz
    https://vysehradskej.cz/dve-na-moste/

    MATHEA
    MATHEA --- ---
    VDFLAT: ale prosím, řeklo kouzelné vypalovátko, snažím se tím neúspěšně zaplavovat sítě mezi bizárem :)
    Mathea Art & Pyro
    https://facebook.com/MatheaArt
    Mathea art & pyro (@matheaart) • Instagram photos and videos
    https://instagram.com/matheaart
    A jsem i na Tiktoku (to je taky dobrý peklo, ale aspoň tam algoritmy fungujou o něco líp), @matheaart
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    MATHEA: Respekt! Mas k tomu nejaky Fejsbuky, kde se to da sledovat?
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    MATHEA: V tom případě potvrzuju, Arnošt se může klasifikovat jako zvořátlo.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    SALVATOR: jo a doufám, že ještě dlouho bude. Však mu je teprve 11, spoléhám na to, že tyhle malý prevíti jsou dost nezdolný :)

    DELIRIUM: Díky. S tímhle asi mám, oproti lidem, a především některým kolegům, rozhodně. On je to pro mě velkej relax, i když sem někdy na začátku v nervu, jestli zvládnu do toho pidiprostoru vměstnat všechny detaily, světla a stíny tak, jak maj bejt. Ale vypínám u toho všechno ostatní, což je strašně úlevný :)
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    MATHEA:
    Tyjo, krása. Musíš mit nezmernou trpělivost.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam