• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BARBARDUCHAkeramika
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    RIVEEK: u nas se spis stava, ze puknou ty detske vytvory a znici to nam :-) ale ve vysledku to vyjde nastejno...
    BARKAA
    BARKAA --- ---
    BARBARDUCHA: diky za nabidku..:o) zajem bych nekdy mela, jen v jake casti prahy, ze jsem tak smela?
    RAEL
    RAEL --- ---
    MRWN: Jaj a zkoušels googlit? jestli poblíž v okrese není někdo? No asi zkoušel :(

    MRWN
    MRWN --- ---
    RAEL:
    jsem z Heřmanova Městce, to je cca 10 km od Chrudimi
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    :) kdyby chtel nekdo s necim poradit ci neco vypalit v praze. jsem k dispozici

    muzem se domluvit i na nejakej hodinach zakladu modelovani ci toceni
    RAEL
    RAEL --- ---
    MRWN: Ta druhá věta je na Tebe.
    RAEL
    RAEL --- ---
    RIVEEK: A co teprv kdyby se dal do pálení dřevem ;) To by bylo teprv něco. Hezky na zahrádce :)))

    Odkud jsi? Koukni na net, jestli někde poblíž nemáš nějaký keramiky, co bys je mohl trošku požádat o čas a nějaké rady.
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    MRWN: ou, to je špaténka - nám to vedla paní, která dělala nějakou keramickou školu a scházela se tam parta studentů, mladšího středu, starší rodiče od rodin a jedna paní důchodkyně, každý si dělal co ho zrovna bavilo a z materiálu bral co potřeboval. Velice přátelská a milá atmosféra, úžasná výměna a sdílení informací a zkušeností... ...a pak jsme si pořídili mimiňáka a na keramiku není čas :-o
    MRWN
    MRWN --- ---
    RIVEEK:
    - mas naprosotu pravdu a verim ti
    - ja pochazim z maleho mesta a je to trochu problem - ale rad ybch skusil nejaky krouzek - respektive - podivat se na techniku, nechat se poucit a delat si co chci ...(bohuzel to u nas vede pani, ktera je mi sympaticka jako kudla v zadech ...) a delat se vsema ozdoby na vanocni stromecky a pranicka k valentinu se mi fakt nechce
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    MRWN: máš to super pěkný, ale ten výpal tomu dá skutečně další rozměr, když si pak osvojíš práci s burelem, oxidy, glazurou a pod otevře se ti nový vesmír.
    Jednou mi i tak malou figurku, jak píšeš, odmítali pálit s tím, že když to pukne, zničí to děckám v peci jejich práce... Při menších věcech není vyložené dlabání nutné - často jsem jen vnitřek hustě rozpíchal špejlí, nechal uvniř zmuchlanou kouli novin a pod.
    Sakra, dyť já už dobře rok nebyl na keramice :´( Zkusím doma najít nějaké fotky, bo jsem většinu věcí rozdal
    MRWN
    MRWN --- ---
    GANDHI: RAEL:
    diky:)
    RAEL
    RAEL --- ---
    Taky s emi líbí způsob opracování. Možná bych to taky někdy zkusila. Vypadá to potom jako kámen.
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    MRWN: ty tvoje hlavicky me fakt bavej. Je to vizualne velmi hezky
    RAEL
    RAEL --- ---
    MRWN: Tahle vypadá skvěle. Škoda, že je tak malá. Jako domácí dekorace je dobrá. Zkus někdy výpal.
    MRWN
    MRWN --- ---
    RAEL:
    aha - tak to jsem nevedel ,,,
    - ja mam vypalenou zatim jen tuhle malou figurku a tam to bylo v klidu (ale je fakt ze ma jenom asi 5-6cm)
    - no, vzhledem k tomu, ze je to stejne jen domaci dekorace, neni vypal zase tak nutny, dlabani jsem se bal, protoze to prave uz pri tom dlabani praskalo a masiv ma lepsi stabilitu
    RAEL
    RAEL --- ---
    CRYYSTAL: Vypadá jako mozek!

    Tak snad se sem přesunem s nějakou další tvorbou. Keramika na výpal by IMHo měla být tenká, nikdy ne příliš masivní, jinak bude praskat a hroutit se. Proto doporučuju po mírném oschnutí hlavy sejmout z podstavce a vydlabat až se dostaneš k výpalům.
    CRYYSTAL
    CRYYSTAL --- ---
    sice to není keramika ale taková pěkná porculánová miska
    RAEL
    RAEL --- ---
    Tak konečně výstava probíhá. Přijďte se podívat. Vstupné dobrovolné.
    Öchutnávka třeba tady.
    RAEL
    RAEL --- ---
    NATHASA: Jedna v Dejvicích 200 za dvě hodiny a pak ještě zaplatíš cenu hlíny podle váhy...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam