• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BARBARDUCHAkeramika
    rozbalit záhlaví
    TAEMA
    TAEMA --- ---
    LINKOS: pokud ji chceš funkční tak určo ne...jako dekoraci, navíc poměrně křehkou...možná snad...
    RAEL
    RAEL --- ---
    LINKOS: Neznám :(
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Chtěl sem se zeptat na samotvrdnoucí keramickou hlínu. Zajímalo by mě jak to funguje?? Tedy jestli to je jen speciální hlína, nebo jestli obsahuje nějaké chemikálie... Resp. jestli nebude vadit když se z ní udělá dýmka...
    TWILIGHTZONE
    TWILIGHTZONE --- ---
    Maly spam pro milovniky mozaik poradame vikendovy workshop. Veskere info viz letak nebo id SKA:



    bohuzel tu neni samostatny klub na mozaiky tak vyuzivame co se da ;))
    ANNA
    ANNA --- ---
    CHRONOS: na Štkaní jsem koukala, ale pro mě je to asi dost z ruky a navíc zatím nevím, jestli budu mít čas. ale docela mě to láká.


    BARBARDUCHA: taky Praha.

    díky za info,)
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    ANNA: odkud jsi? já dystak s prahy, pec mám, kruh mám. a keramiku moc nedelam. dělám to tak kdyz chce nekdo neco delat u me a i neco naucit, necham nejcasteji koupit treba nejaky material nebo tak něco :)
    CHRONOS
    CHRONOS --- ---
    ANNA: hoj, napadají me jedine workshopy, společná setkání nadšencu/ keramiku jak na vice profi urovni tak nekde v dilne nebo venku u nekoho. Nebo setkání jako je např. "Štkaní", probíhající v léte.

    Ja už chci treba nejakou dobu postavit nekde na zahrade polni pec a pokusit se neco vypalit.. ale sama se do toho nejak nemam.

    ANNA
    ANNA --- ---
    zdravím.
    ráda bych se zeptala, jestli existuje nějaká možnost, jak dělat keramiku, když člověk není profesionál, ale úplně mu asi nevyhovuje možnost chodit na nějaké kurzy/hodiny keramiky.
    od kurzů/hodin mě odrazuje, že je předem vymezená nějaká omezená doba na tvorbu, do které by se měl člověk vejít + další související podmínky. i když mám s keramikou nějakou zkušenost, mnohem víc toho nevím, než vím, a finance na vlastní pec atd. nemám,)
    CHRONOS
    CHRONOS --- ---
    RAEL:..to me těší:) Tohle už není, byla to serie na objednávku, ale mam pripraveno dalších par koleček ještě nenamalovaných nevypečených i jiných tvarů, takže je možný udelat podobný, jen to nebude hned. Posílam jeste par fotek
    Image Hosted by ImageShack.us

    Image Hosted by ImageShack.us

    Kdyžtak bližší domluva v poště
    RAEL
    RAEL --- ---
    CHRONOS: Moc semi líbí to kolečko dole. červeno šedo bílé... Je na prodej?
    CHRONOS
    CHRONOS --- ---
    BARBARDUCHA:
    RAEL: Diky moc, koupila jsem bílou engobu tusím DUnkel, proste už namíchanou, a michala s barvitky ruzných barev na různé odstíny, fatk dobrý:!)
    RAEL
    RAEL --- ---
    CHRONOS: Týjo :) Moc povedený.
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    :) moc pěkný
    CHRONOS
    CHRONOS --- ---
    zdravím. Hotovo! zde neco z výsledků meho snažení:
    Image Hosted by ImageShack.us

    Image Hosted by ImageShack.us
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    potřebují to do konce říjná.
    RAEL
    RAEL --- ---
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    neni zac, jen je to trochu zmateny jak preposilam casti diskuze. nemam funkcni klavesnici jen se k ni dostanu obcas pres den.
    CHRONOS
    CHRONOS --- ---

    BARBARDUCHA: Za každý příspěvek jedno díky! zkusim
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    K burelu: jestli se jí burel maže a zůstává černý, pálí fakt hodně nízko. Vypálený burel mi vychází spíš tmavohnědý, kde je ho víc, tak se nataví a leskne se.

    Burel pod bezbarvou glazurou se mi taky vždycky ztratil. Bezbarvá glazura jde burelem obarvit na průhlednou hnědou. Používám P048, ale musí se tam toho burelu dát fakt hodně. Sníží se tím teplota výpalu glazury, tahle moje míchaná se okolo 1100 začíná vařit (dělá bubliny).

    Na samotné malování bez glazury mi dobře vycházela engoba z burelky RB smíchaná s burelem, používala jsem to např. na oči u těchto ptáčků. Výsledek je hnědočerný lesklý, při výpalu na 1160.
    Paya | 28.08.2009 - 11:17
    barbarducho,psala, že se jí vypařuje,to je divnéa když se maže, je to na málo, to máš pravdu
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    Burel-neboli-oxid manganičitý by se "vypařit" neměl, pokud uděláš hustší kašičku(stačí s vodou). Já jsem ho míchala někdy do glazury a nebo do hlíny.

    Podle mě když ho chceš, ale použít jako engobu ( hlínu na hlínu), tak je dobré ho přimíchat do kašičky z hlíny-řídké- a pak nanášet. A také pisatelka nepíše, na jakou teplotu pálí, při vyšší teplotě, má kovový lesk, protože se taví.

    Možná ti ostatní děvčata řeknou víc hezký den Pavla
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    a vlez na fleru do tohodle klubu. je tu docela hodne lidi co dost umej a vedi :)
    http://www.fler.cz/fler-kluby?action=detail&id=16
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    CHRONOS: tak burelu kdyz se ti maze po vypalu pouzivas moc a pálíš ho na málo.
    kdyz se burel jen zatíra do strepu, tak ho zamivam houbickou. a kdyz se dáva ve vetsi vrstve tak se pali na víc, ma pak takovy kovový lesklý povrh.
    s podglazurníma barvama budes mit problém ze jich davas málo, ale zas kdyz sem jich davala vic tak mi trochu pod glazurou tekly
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam