• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BARBARDUCHAkeramika
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    JITKAFU: já viděla tu fotku :) možná ještě zkuste do toho hrnku udělat párkrát hodně hodně silnej černej čaj a nechte ho v něm stát klidne den aspon, pak normálne umej ne v mičce a nemusel by protejkat. a dobrý je mezi tema čajema ho nechat porádně zaschnout, jednou sem tak vyřešila protejkání u svojí konvice. taky se na takový protejkání používalo vodní sklo, ale nevim jak na hrnek na kafe. to spíš ten čaj.
    JITKAFU
    JITKAFU --- ---
    BARBARDUCHA: no, ten té kolegyně protéká okamžitě po zalití... a hodně...
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    od ty doby palim o sto stupnu vic, a uz jsem nikdy takovej problem nemela
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    ne na 800, ja palim na 900 prezah. kdyz jsem palila na 1050, tak hrnek když nebyl obtocenej a glazovanej i ze spod, tak taky protejkal, ale jen jemnounce, tak ze když kdysy kamarad zapomel hrnek s cajem na stole asi tri dny a pak mi teda hrozne nadával (stul byl starozitnej :( )
    JESTERKA_NA_ZDI
    JESTERKA_NA_ZDI --- ---
    WEKKYS: do 800? je to možné?dyk tak se pálí přežah (i víc).Tomu nerozumím, ještě jsem se nesetkala s hlínou, která by slinovala tak nízko, takže jedině snad, že to fakt tak šulej.....to se mi snad ani radši nechce věřit.
    JITKAFU
    JITKAFU --- ---
    WEKKYS: to jsem netušila :-O je to pro mě překvapení... No, aspoň vím, děkuju za názor
    JITKAFU
    JITKAFU --- ---
    BARBARDUCHA: za zkoušku to stojí... zkusíme to :-)
    WEKKYS
    WEKKYS --- ---
    JITKAFU: právě proto , že je to maříž. A maříž se pálí do nějakejch 800 stupňů.... proto je to nekvalitní.... nemá cenu s tim něco už dělat..........
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    může napomoct nějakej další teplotní šok, třeba po rychle vypitym kafy vypláchnout hrnek studenou vodou, nebo něco takovýho
    JITKAFU
    JITKAFU --- ---
    a je možný, že by se to projevilo až po několika letech...?
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    znova pálení se mi nikdy moc nevyplatilo u glazury.
    tohle vypadá jako že je spíš nedopálený a vyndaný rychle s pece při vyšší teplotě stačí třeba 150 a když je v místnosti chladno tak tam vznikaj takový trhlinky, nejsou vidět než se zanesou čajem nebo kafem. a jsou s obou stran i zvenku i zevnitř, a jak je ta hlína nedopálená tak propouští. slynutej střep ti to neudělá ani po letech
    JITKAFU
    JITKAFU --- ---
    myslíte, že je nějaké řešení? Např. naglazovat bezbarvou glazurou a znovu vypálit?
    Jo, z venku ta glazura popraskaná není
    JITKAFU
    JITKAFU --- ---
    a takto když je uvnitř káva - šlo to špatně vyfotit, mám po ruce jen mobil... Ty hnědé tečky - to je ono. Normálně ta káva protéká ven... Ale jakmile se hrnek utře hadříkem, po druhé už neprotýká

    JITKAFU
    JITKAFU --- ---
    takhle z venku

    JITKAFU
    JITKAFU --- ---
    takže, mám nafocený ten hrníček - je z Maříže. Takhle vypadá uvnitř - glazura je popraskaná, ale to třeba já mám u hodně hrníčků a není v tom žádný problém

    JITKAFU
    JITKAFU --- ---
    BARBARDUCHA: no, je... hlavně tolik let byl v pohodě... divný :-O:-D zkusim říct kolegyni, aby ho donesla a jestli to půjde nafotit, vložim to sem
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    to já taky ne. leda by ten venkovní nátěr nebyla glazura :D
    RAEL
    RAEL --- ---
    JITKAFU: V životě jsme o ničem takovym neslyšela :(
    JITKAFU
    JITKAFU --- ---
    měla bych na vás na někoho dotaz. Moje kolegyně má už několik let (asi 6) - keramický hrníček, který je z venkovní strany glazovaný hnědou barvou. Celé roky všechno v pořádku - až před 14 dni se jí při zalití horkou vodou (vařívá si do něj kávu) barví ruce glazurou...tak je to už pravidlem... Nevíte čím by to mohlo být? Když celou dobu barva držela... No, nevim, jestli to popisuju nějak srozumitelně... :-)
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    ROWAN: super :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam