• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BARBARDUCHAkeramika
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    jestli je to zespoda tak je to skoro jedno. ale asi bych to přetřela nějakym epoxidem nejlip 1200 je myslim i vhodná na nádobí kdyz se to po zaschnutí převaří, je to sice lepidlo ale urcite s tim udelas i jemnou jakoby lakovou vrstvu
    INSTINKKT
    INSTINKKT --- ---
    mam dotaz. Odstranovali sme napis na keramickym taliri, co na nem byl zezadu napsanej. Vzal sem to smirglem a odstranil sem i takovou tu vrchni vrstvicku. Tedka, kdyz se namoci, tak nasane vodu dovnitr. Je mozny to necim pretrit nebo upravit? Diky moc
    VANOCKA
    VANOCKA --- ---
    vodní sklo na používanej hrníček rozhodně ne
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    JITKAFU: já viděla tu fotku :) možná ještě zkuste do toho hrnku udělat párkrát hodně hodně silnej černej čaj a nechte ho v něm stát klidne den aspon, pak normálne umej ne v mičce a nemusel by protejkat. a dobrý je mezi tema čajema ho nechat porádně zaschnout, jednou sem tak vyřešila protejkání u svojí konvice. taky se na takový protejkání používalo vodní sklo, ale nevim jak na hrnek na kafe. to spíš ten čaj.
    JITKAFU
    JITKAFU --- ---
    BARBARDUCHA: no, ten té kolegyně protéká okamžitě po zalití... a hodně...
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    od ty doby palim o sto stupnu vic, a uz jsem nikdy takovej problem nemela
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    ne na 800, ja palim na 900 prezah. kdyz jsem palila na 1050, tak hrnek když nebyl obtocenej a glazovanej i ze spod, tak taky protejkal, ale jen jemnounce, tak ze když kdysy kamarad zapomel hrnek s cajem na stole asi tri dny a pak mi teda hrozne nadával (stul byl starozitnej :( )
    JESTERKA_NA_ZDI
    JESTERKA_NA_ZDI --- ---
    WEKKYS: do 800? je to možné?dyk tak se pálí přežah (i víc).Tomu nerozumím, ještě jsem se nesetkala s hlínou, která by slinovala tak nízko, takže jedině snad, že to fakt tak šulej.....to se mi snad ani radši nechce věřit.
    JITKAFU
    JITKAFU --- ---
    WEKKYS: to jsem netušila :-O je to pro mě překvapení... No, aspoň vím, děkuju za názor
    JITKAFU
    JITKAFU --- ---
    BARBARDUCHA: za zkoušku to stojí... zkusíme to :-)
    WEKKYS
    WEKKYS --- ---
    JITKAFU: právě proto , že je to maříž. A maříž se pálí do nějakejch 800 stupňů.... proto je to nekvalitní.... nemá cenu s tim něco už dělat..........
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    může napomoct nějakej další teplotní šok, třeba po rychle vypitym kafy vypláchnout hrnek studenou vodou, nebo něco takovýho
    JITKAFU
    JITKAFU --- ---
    a je možný, že by se to projevilo až po několika letech...?
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    znova pálení se mi nikdy moc nevyplatilo u glazury.
    tohle vypadá jako že je spíš nedopálený a vyndaný rychle s pece při vyšší teplotě stačí třeba 150 a když je v místnosti chladno tak tam vznikaj takový trhlinky, nejsou vidět než se zanesou čajem nebo kafem. a jsou s obou stran i zvenku i zevnitř, a jak je ta hlína nedopálená tak propouští. slynutej střep ti to neudělá ani po letech
    JITKAFU
    JITKAFU --- ---
    myslíte, že je nějaké řešení? Např. naglazovat bezbarvou glazurou a znovu vypálit?
    Jo, z venku ta glazura popraskaná není
    JITKAFU
    JITKAFU --- ---
    a takto když je uvnitř káva - šlo to špatně vyfotit, mám po ruce jen mobil... Ty hnědé tečky - to je ono. Normálně ta káva protéká ven... Ale jakmile se hrnek utře hadříkem, po druhé už neprotýká

    JITKAFU
    JITKAFU --- ---
    takhle z venku

    JITKAFU
    JITKAFU --- ---
    takže, mám nafocený ten hrníček - je z Maříže. Takhle vypadá uvnitř - glazura je popraskaná, ale to třeba já mám u hodně hrníčků a není v tom žádný problém

    JITKAFU
    JITKAFU --- ---
    BARBARDUCHA: no, je... hlavně tolik let byl v pohodě... divný :-O:-D zkusim říct kolegyni, aby ho donesla a jestli to půjde nafotit, vložim to sem
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    to já taky ne. leda by ten venkovní nátěr nebyla glazura :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam