• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BARBARDUCHAkeramika
    JESTERKA_NA_ZDI
    JESTERKA_NA_ZDI --- ---
    MSB: nepleteš, akorát raku je to obojí :)
    LEANKA:
    ROWAN: no to záleží jestli jde o americké (někdy také označované jako to "ošizené") raku: redukce v pilinách apod - vznikají pouze dekorativní předměty a nebo o japonské raku: redukce na vzduchu nebo ve vodě - možnost užitkových věcí

    ANGEE
    ANGEE --- ---
    Uf našla http://www.visacka.cz/cenik.html kdyby náhodou někdo měl podobný problém :D
    ANGEE
    ANGEE --- ---
    Poraďte, kde by mohli vyrobit na zakázku závěsné keramické destičky (velikost komplimentky) s firemním logem. Jelikož poptávka by byla kolem 1000 ks (do vánoc), tak asi nic ručního :D
    ROWAN
    ROWAN --- ---
    MSB: No tedy nevím, já o vodě také nikdy nečetla - všude se píše jen o pilinách, listí - šice řádně namočeném, ale přece..
    LEANKA
    LEANKA --- ---
    MSB: to nevim teda..já to našla na fotkách v knížkách, že se to hází do pilin..o vodě jsem nikdy neslyšela, ale je to možné.. :)
    MSB
    MSB --- ---
    LEANKA: Ale to není raku, raku se hází namísto do pilin do vody, nepletu-li se... Jestli jo, tak se ti omlouvám, ale nám ve škole vždycky říkali, že s těma pilinama děláme ošizený raku.
    LEANKA
    LEANKA --- ---
    tak jsem byla minulý týden na kurzu raku a bylo to fajn..můžu jen doporučit








    KULHY
    KULHY --- ---
    ahoj, je tu nekdo kdo ma pristup k hrncirskemu kruhu zaucil me trochu a nechal me to zkusit :) ? odmena samozrejmosti
    LEANKA
    LEANKA --- ---
    YENNEFER: tak to je burel, pač patina jde smýt úplně..no to je jedno..myslela jsem že někdo bude znát přesný poměr z čeho se to míchá-každopádně je to průhledka, burel a hlína..
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    LEANKA: měli jsme tam na to rozpis, ale nikdy jsem to nedělala, vymýt to jde, překvapivě nejhůř se to smývá z rukou :-)
    LEANKA
    LEANKA --- ---
    YENNEFER: a to jde umýt vodou? my řikáme burel burelu, ten když se umeje tak výrobek chytí jeho barvu..tohle je patina a stopro se míchá právě z burelu z hlíny a ještě z něčeho..což si nevzpomenu co je..každopádně jak to namíchat se učí na keramických kurzech třeba v kohoutově..a nedá se to nikde najít..
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    LEANKA: my tomu říkali burel
    LEANKA
    LEANKA --- ---
    BARBARDUCHA: no takovou černou vodu jakoby, která se míchá z hlíny, možná burelu a ještě něčeho..používá se hlavně do spár, když třeba na vázu něco vyreju tak tam a po zaschnutí se omyje to co přebývá a v tý spáře to zůstane..
    INSTINKKT
    INSTINKKT --- ---

    BARBARDUCHA: diky za info a trpelivost ;)
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    LEANKA: ? jakou patinu? vic info nemáš?
    LEANKA
    LEANKA --- ---
    ahoj, nevíte někdo jak namíchat patinu?
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    hele pro tvoji představu. cihly se pálej na 900 stupnů, nekterý i víc ale klasická cihla jo. a je neglazovaná. vim že toho zas tak moc nevydrzí protože tech 900 je normální teplota jen pro první výpal - přežah. ale tak málo zas taky nevydrží. tak by kousek obrousený glazury na tvym talíři v podstatě vubec nemělo vadit, normální keramika se páli na víc a používají se i neglazovaný konvičky na čaj
    INSTINKKT
    INSTINKKT --- ---
    aha ... no a bez toho se to nejak neochodi nebo nerozpusti?
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    ta vrstva je glazura, to se namáčí pred druhym pálením
    INSTINKKT
    INSTINKKT --- ---
    ja si prave rikal, ze ta povrchova vrstva, ktera to jakoby chrani, urcite vznikla palenim. No a tu sem prave tam zespoda na jednom miste osmirgloval....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam