• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BARBARDUCHAkeramika
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    tady je návod jak na klasickou šlemovku
    JanaMatiscik » Príprava šlemovej glazúry
    http://janamatiscik.com/?p=332&lang=sk
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    mám pec
    jsem s prahy
    řiká se tomu šlemovka na googlu najdeš jak na ní :)
    KUURA
    KUURA --- ---
    BARBARDUCHA: šlemovka?:) má to nějakej ofiko název, co bych našla? Jinak já si nejsem jistá, ale nejsi to ty, kdo mi odpovídal, když jsem se tu před nějakou dobou ptala na to, jestli má pec a jestli by byla k dispozici? Já nevím, jestli to zkusit v tý zemi nebo hledat "pekárnu":)
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    pokud se ti to podaří vypálit na dost vysokou teplotu, tak to glazuru mít nemusí ani ven
    nic se nestane kdzž neuděláš přežah když nechceš glazovat. zkus nějakou šlemovku, dává se na ještě dost mokrej střep tim pádem nepotřebuje přežah
    KUURA
    KUURA --- ---
    Ahoj, chci se zeptat, máte někdo zkušenosti s pálením v zemi nebo v koksáku? A co se stane, když prostě neudělám přežah, ale vypálim to najednou? Je nutný používat glazuru? A když jí nepoužiju, můžu i tak nechat tu kerymiku venku? Díky:D vyčerpávající:)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    BARBARDUCHA: zajímavé, díky moc
    AGOG
    AGOG --- ---
    BARBARDUCHA: Skvělý tip, děkuju!
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    AGOG: no nejvíc železa by mělo být v červenici.


    LINKOS: http://www.drevopalici.net/ třeba tam najdeš co hledáš, a když nenajdeš zkus se zeptat, myslim že nekoušou :)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Ahoj, nevíte někdo jak na vypalování keramiky bez elektrický pece?? Krom toho způsobu, jak se postaví ohrada z cihel a do toho se naskládaj výrobky zasypaná pilinama?
    AGOG
    AGOG --- ---
    Ahoj lidi, poradili byste mi kde sehnat hlínu bohatou na železo? Asi by to mělo mít něco společného s tímto oborem.
    MSB
    MSB --- ---
    ZELENY_CAJ: Interierove plastiky pro potechu oka! Jinak nejspis ne, je to takova zbytecna vec, na kterou se bude prasit ;-)
    RAEL: Ano, je to inspirovano praci jap.keramika Togeiho Harady (nevim, jestli to sklonuju spravne), kazdopadne se tady nekde ten odkaz nachazi.
    RAEL
    RAEL --- ---
    MSB: Připomíná mi to práci takového zvláštního asiata... Někde jsme to viděla... neni to ono?
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    MSB: vypada to dobre, ma to nejakou funkci, teda krome te vizualni?:)
    MSB
    MSB --- ---
    SKAL3NA: Hodonin
    SKAL3NA
    SKAL3NA --- ---
    MSB: sorry za OT, kam chodis na skolu ?
    MSB
    MSB --- ---
    Omlouvam se za nekvalitni fotku, mam k dispozici jenom mobil a ten prece jen nefoti tak dobre. Kazdopadne - maturitni prace inspirovana videem, ktere se nekde tady urcite nachazi :-) Hnedocervena kamenina, zemite glazury - kombinace matne cerne a matne bile. 29.dubna jim popreju hodne stesti, at prezijou svatak a vydrzi az do obhajob!

    maturita01.jpg (728984 B)
    HUMIK
    HUMIK --- ---
    Hledám někoho z oboru dějiny umění, estetika či přímo keramika, kdo je schopen napsat do soboty 16.4. esej/úvahu - srovnání dvou českých nebo zahraničních keramiků. Neřešit životopis, pouze srovnat formu - materiál, tvar, barva, struktura... Rozsah textu min. 4 strany. K tomu obrazová příloha dokumentující díla, která se v textu rozebírají. Musí to být odborné, přemýšlivé, tedy na pomezí eseje a úvahy (zadavatel je filozofující umělec, velice vzdělaný a nepřiměřeně si na tom zakládá). Důvody a detaily vysvětlím v poště, na ceně se domluvíme. Andrea
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    dalsi obrazek tady:
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Zdravim, byl by tady nekdo schopen udelat hrnec na tajine? (marocka kuchyne)..
    Pripadne kolik by to stalo, kdybych si chtel nechat vyrobit takovy hrnec?

    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    čus všem, tak chodím na keramiku (do Karlínského Spektra) a občas nevím co bych...
    tak mě napadlo, že když mě nic nenapadne, inspirace se dá hledat zde.)
    Keramika | Fler.cz
    http://www.fler.cz/zbozi/keramika?page=1
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam