• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BARBARDUCHAkeramika
    LEANKA
    LEANKA --- ---
    zvu všechny příznivce keramiky na předvánoční výstavu, která se koná 30.11. a 1.12. v České hospodě v Hlásné Třebani od 11hod do 22hod(so), 18hod(ne)
    možnost zakoupit keramické výrobky, adventní věnce, či jiné ozdoby..
    http://www.keramickakocka.cz/
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    nebo u mě taky :)
    LEANKA
    LEANKA --- ---
    kdyby měl někdo z vás zájem si vyrobit dárky k vánocům, zde je možnost..Praha
    http://www.kc12.cz/...nky/Jovkova/%D8%EDjen%202013%20zad%E1no/letak%20Keramicke%20tvoreni%20KC12.pdf
    NIKOOTIN
    NIKOOTIN --- ---
    hledám keramikáře, který by mi zhotovil dárek k vánocům - kachli velikosti max. A4, kde by byl zpodobený dům, více v poště, díky!
    SNOWING
    SNOWING --- ---
    je o ně bohužel opravdu docela nouze:(...
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    bohužel výbornej pecař co tu u nás byl kousek už umřel
    SNOWING
    SNOWING --- ---
    nemáte někdo tip na dobrého pecaře v Praze a okolí? potřebuju dát dohromady laboratorní pícku
    IFKA
    IFKA --- ---
    MILANVASEK: tuhle barvu mam moc rada
    MILANVASEK
    MILANVASEK --- ---
    na delsi dobu posledni konvicka. je relativne velka (asi kolem 0.5l) a glazura je koupena (tusim Welte)

    KITIARA
    KITIARA --- ---
    Shanim sikovneho keramika, na zakazku sosky (mozna sosek). Na cene se urcite domluvime, termin je cca mesic. Prosim posta
    MILANVASEK
    MILANVASEK --- ---
    zkousel jsem poprve talir a taky tuto techniku. obrazek podle nejake prilby ze 7. stoleti... jsem fakt zvedavy, jak to prezije vypal :)

    AGOG
    AGOG --- ---
    LINKOS: Já to chtěl na tavící pícku na kov, ale bohužel prodávají pouze role okolo 14m.
    Teplotní odolnost 1250 a druhý okolo 1400 st.C Osobní zkušenost nemám, ale dávají to i do plynových kalících pecí atd. Neměl by v tom být žádný problém.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Byl mi doporučen na homemade pec materiál jménem sibral. Známý z toho měl dokonce udělanou rozložitelnou pec, protože to bral na různé akce a tak, pálil v tom plynem. Používáte to někdo?
    ONDRAMATIS
    ONDRAMATIS --- ---
    BARBARDUCHA: v pohode vyprdni se na to...ja sem myslel jestli treba nema stranky

    číslo nescháněj, ale děkuji za ochotu...

    zajímaj mě věci ohledně vypalování obří soch viz.

    http://www.youtube.com/watch?v=JXmYJMRJGps

    případně bych se časem pustil do výroby vlastní pece na dřevo...tak potřebuju nasát nějaké informace zkušenosti zkušených...
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    hledám, hledám a nemůžu najít. chodila jsem tam v devadesátejch letech. našla jsem jen že firma byla dána do likvidace. ještě zkusim se zeptat jinde

    ty bych chtěl něco takhle velikýho vypálit? odkud jsi? at neschánim něco na druhý straně republiky
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    ty jo zkusim najít kontakt
    ONDRAMATIS
    ONDRAMATIS --- ---
    BARBARDUCHA: tak to je pořádná pec...nemas na ni kontakt nebo ma internet stránky?
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    ONDRAMATIS: existujou, šéfová s praxe měla pec do který se dalo normálně vlést, pálila v tom tašky na střechu rozměr cca 2x2x2metry
    ONDRAMATIS
    ONDRAMATIS --- ---
    Zajímá mě jaké jsou maximalní možnosti rozměrů výpalu keramiky v kuse...Snažil jsem se proklikat k nějakým obřím keramickým sochách nádobám....

    Nic moc velkého jsem nenašel...existují vůbec nějaké obří super pece..které zvládnou třeba 2 metrové sochy..

    dík za radu případně odkazy

    MILANVASEK
    MILANVASEK --- ---
    par novych konvicek
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam