• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BARBARDUCHAkeramika
    ILIEN
    ILIEN --- ---
    MIST: Máš pravdu, dám si na tu tloušťku pozor

    ROZTE: Nemám, dobrá připomínka :)... a jo no, už jsem pochopila, ž i víčko se má točit.. přiště :)
    Můžu pak poreferovat, zatím už teď vím, že je špatně, protože je hubička moc nízko...
    ROZTE
    ROZTE --- ---
    ILIEN: máš u té konvičky vzdušník?(díra ve víčku) jinak bych doporučila víčko taky vytočit..pokud se ti to křiví při schnuti osvědčilo se mi sušit to v igelitaku tzn. pomalu. dej pak vědět jak leje..
    MIST
    MIST --- ---
    ILIEN: to vicko vypada, ze nemas stejnou tloustku, takze jedna strana schnula rychleji. Pokud neco potrebujes opravit a uz to hodne preschlo, tak nastrikat, dat na to vlhky hadr, pod igelit s tim.
    ILIEN
    ILIEN --- ---
    MIST: Tuhle fázi už mám snad doufám naštěstí za sebou :) ono je to tím, že člověk v tom vidí tu ideu, jak to mělo vypadat :)

    Zkusím to, dík :) hlavně ale nevím, jestli bych to zvládla nějak opravit.. točit nekřivě zatím neumím (a navíc se mi ta křivost u té konvičky líbila, ale víčko samo o sobě se skřivilo až při sušení, s tím si moc rady nevím) a když se něco snažím opravit, většinou to dopadne ještě hůř...
    MIST
    MIST --- ---
    ILIEN: vsak jo, ona ta kritika nejdriv zaboli, protoze si clovek mysli, ze to je skoro perfektni ;)

    Na fotce nejde o stiny a barvy, ale o nerovnosti. Plno maliru si za sebe dava zrcadlo, aby se do nej mohli podivat pro porovnani. Me se u keramiky osvedcila prave fotografie.
    ILIEN
    ILIEN --- ---
    MIST: Nemáto tak být... je to prostě první konvička co jsem točila, tak je to blbě :)
    Malý neasymetrický obličeje prostě zatím nezvládám, prsa se mi prostě tak líbí....

    Když já mám pocit, že na fotce to prostě vypadá jinak.. žejsou tam jinak barvy, stíny, zplacaťuje nebo já nevím co, prostě fotk lžou :).. ale můžeš mít samzřejmě pravdu :) zkusím to příště, děkuji za radu....

    A jkritiku naopak potřebuju, už jsem jednou udělala ruku obráceně a nevšimla si toho a tak :)
    MIST
    MIST --- ---
    ILIEN: tezko hodnotit, kdyz nevim, zda to mas udelane zamerne......ma ta konvicka mit krive vicko? je to vicko schvalne z kopce? Hubice z tohodle pohledu vypada krive.
    Panenka ma asymetricky oblicej? Prsa bych ji trochu nahore okrojila.

    Neber to jako osklivou kritiku, taky jsem se ptala a diky tomu nekomu jinemu padlo do oka, ze moje panenka mela jednu nohu kratsi ;)

    Co ted delam a hodne to pomaha - dej si vyrobek na tocici talir, toc a fot to v urovni oci a z nekolika uhlu. Pak opravuj podle fotek. Protoze kdyz se divas na vyrobek, tak nedostatky nevidis, na fotce to videt je.
    ILIEN
    ILIEN --- ---
    Tak... jdu s kůží na trh :) přivítám připomínky :)





    V__M
    V__M --- ---
    ROZTE: nemám tušení, 30.000,- ? Ale to je vážně orientačně, návrhům se nebráním.
    ROZTE
    ROZTE --- ---
    V__M: nadhodis prosím cenu?pro orientaci/pro predstavu..dik
    V__M
    V__M --- ---
    prodám elektrickou vypalovací pec, případný pronájem i s ateliérem možný a vítaný.
    Více info: http://stroje.bazos.cz/inzerat/55253881/Elektricka-vypalovaci-pec.php

    MGMBILL
    MGMBILL --- ---
    koupim , elektricky kruh shimpo, a veskere vybaveni do keramickeho atelieru
    JESTERKA_NA_ZDI
    JESTERKA_NA_ZDI --- ---
    DONSIALINA: no v tom případě jsou klasické glazury mimo hru(potřebují se slít s póry v nedopáleném střepu, aby se pak neodlupovaly), šly by myslím akorát nějaké barvy na třetí výpal ( na už vypálený střep) - ty bývají celkem drahé a s 50 cm deskou bude mít myslím rozměrově problém velká část hobby vypalovacích pecí. A nebo něco takového http://www.pebeohuja.cz/katalog/26/barvy-nevypalovaci-ceramic-pebeo/?TM=24-26 nebo takového http://www.glazurservis.cz/301.htm což v tomto rozměru bude taky dost mastné. záleží asi co je tvým záměrem - k čemu to bude sloužit...
    DONSIALINA
    DONSIALINA --- ---
    JESTERKA_NA_ZDI:
    Deska je hotová, v zásadě se používá jako stavební materiál pro vnitřky krbů, takže by mělo stačit ji natřít a strčit do trouby. Kdybys prosím měla možnosti pomoci s realizací bylo by to fajn.
    Děkuji O.
    JESTERKA_NA_ZDI
    JESTERKA_NA_ZDI --- ---
    DONSIALINA: a ta deska už je hotová, vypálená, nebo bys ji teprve dělal?
    DONSIALINA
    DONSIALINA --- ---
    Zdravím vespolek,

    rád bych zde, jakožto v diskuzi týkající se dané problematiky, na nyxu nejfundovanější, poprosil o radu.
    Potřeboval bych, je li to vůbec technologicky možné, opatřit glazurou a následně vypálit šamotovou desku o rozměrech 250x500x20 mm.
    Předem děkuji za informace.
    O.
    JESTERKA_NA_ZDI
    JESTERKA_NA_ZDI --- ---
    ILIEN: jak bylo řečeno. tady vizuálně ve 2:55 https://www.youtube.com/watch?v=yi43s7zsYJs
    ILIEN
    ILIEN --- ---
    MILANVASEK: Dobře :) nevěděla jsem, jestli při centrování nebo až když je věc vytočená. Děkuji
    MILANVASEK
    MILANVASEK --- ---
    ILIEN: no, proste prstem nekolikrat prejet po tom dne a pritlacit. ja to vetsinou delam jeste od kraje zpatky smerem ke stredu
    ILIEN
    ILIEN --- ---
    MILANVASEK: Děkuji :)
    Jak přesně ztlačit doporučuješ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam