• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PALMEXSubaru forever a nikdy jinak, rady tipy, fotky, videa

    "in this car, you are watching where are you going.. through the side window"


    Na nástěnce nyxácký subaru vozový park.

    Manuály - Subaru: http://www.subaruclub.cz/manualy
    rozbalit záhlaví
    BISCUIT
    BISCUIT --- ---
    T_MAX: naftu na zimni popojizdeni v starym aute fakt ne. Proste z grenoblu nastoupam cca 1100m domu, takže váha auta se fakt nechá mnohokrát zaplatit. Koukám proto po autech jako Subaru Justy, Impreza, Suzuki Jimi, Baleno. Rozpocet tak 1500EUR
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    T_MAX: No tak si dá podložky nad tlumiče a kola z Forestra. :)
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    BISCUIT: Tak si kup naftu, ne? Zásadní je i to, že Rézu daleko dřív posadíš na břicho a pak je ti AWD k hovnu .. Já trávim na horách taky dost času a nepozoruju nějak extrémně zvýšení spotřeby (max 10-15%) .. Když jedeš dokopce, musíš taky někdy zkopce, ne? :))

    Nějak zásadně žral olej jenom 2,5i kvůli konstrukční vadě .. ostatní motory jsou bez problému. Stačí běžně kontrolovat.
    BISCUIT
    BISCUIT --- ---
    T_MAX: vaha je zasadni velicina. tady porad stoupas velky prevyseni. Forester by me sezral zaziva. Jaka je teda ta spotreba oleje u boxeru? Dik
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    BISCUIT: hlavně teda na hory bych si radši koupil forestera, nebo OTB, než rézu ..
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    BISCUIT: V zimě do toho v klidu nalej nějakej Mogul 10W40. Nebo Sunoco je docela dobrý a levný. Spotřeba 1.6 by měla bejt skoro stejná jako u 2.0, ale jede to mizerně. Do hor bych si vybral radši ten dvoulitr.
    Tipy na co si dát pozor moc nemám. Pokud chceš levnou, tak to už asi bude trochu rozkvetlý. Z motoru by se neměly ozývat žádný divný zvuky. Ložiska, kulový klouby, nápravy obecně. Jediná specialita u Subaru, co mě napadá, tak zkus někde na parkovišti dát plnej rejd a jezdit chvilku dokolečka. Mělo by to jet plynule a z převodovky by se neměly ozývat žádný divný zvuky, rány apod. Když zvedneš některý přední kolo na hever, tak s ním zkus otáčet. Mělo by to jít jenom pomalu a hodně ztuha. A jinak platí klasická zásada, že za ty prachy musíš mít z toho auta dobrej pocit. :)
    BISCUIT
    BISCUIT --- ---
    Ahoj, bydlim ted na horach a ceka me cca 5 mesicu snehu. Zvazuju nejakou levnou Imprezu. Mate nejaky tipy na co si dat pozor? A jak je to s olejem a boxerem? Kolik ho mizi a jakej tam lejete? A jak je to se spotrbou u 1.6 90hp. Diky!
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    TOMYK
    TOMYK --- ---
    LOST_DOG: tak to bys byl hodný! Díky! mail: tomas@mimatik.com
    LOST_DOG
    LOST_DOG --- ---
    TOMYK: jestli chceš tak ti ty stránky můžu naskenovat z mého českého
    LOST_DOG
    LOST_DOG --- ---
    jinak spotřeba po výměně oleje pěkných 8,7l/100km
    LOST_DOG
    LOST_DOG --- ---
    CROSS: jen tam v okýnku "K" jako kontrola, výměna určitě ne, ta je v těch 105 jak píšeš
    TOMYK
    TOMYK --- ---
    No, mám německý manuál, tak jestli to není v tomhle jiný, jelikož jsem auto kupoval v NE. Ale jak koukám, tak plán seervisní prohlídky není. Jen v servisce je udáno kdy má k servisu dojít. No, poslal jsem dotaz na awd, tak jsem zvědav.
    CROSS
    CROSS --- ---
    TOMYK: to je divný, já měl v manuálu tutově plán servisních prohlídek včetně rozpisu, co se při který dělá. (Mám to tam i u třetí generace, ale to bude asi trochu jiný, kromě toho od vydání manuálu změnilo Subaru servisní interval u mého stroje z 15 na 20 tisíc.)
    TOMYK
    TOMYK --- ---
    Tak ale v manuálu nic neni...
    TOMYK
    TOMYK --- ---
    CROSS: Díky. V manuálu? To me nenapadlo, mrknu. Koukal jsem jenom do servisky.
    CROSS
    CROSS --- ---
    Jestli se nepletu, rozvody se v SG 2.0 dělaj ve 105.
    LOST_DOG
    LOST_DOG --- ---
    TOMYK: Já jsem byl v neautorizovaném po 135k (mám 2006, 2.0X). Měnil se jen olej a olejový filtr. Zaplatil jsem málo. V manuálu je ještě kontrola brzd a vzduchových filtrů (jestli řemene to teď nevím). Já pak měnil brzdy a komplet tlumiče s pružinama, takže jsem tuhle servisku nějak moc neřešil.
    CROSS
    CROSS --- ---
    TOMYK: Já jsem byl s SG na 135k nebo ekvivalentu někdy v roce 2011, ale pak jsem ho prodal a faktury šly s tim. Takhle zpaměti to nebylo nic velkýho, rozhodně proti výměně zadních tlumičů, kterou jsem dělal asi 2 měsíce před tim, to byl pakatel. V manuálu se to píše, nezůstal ti od minulýho majitele?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    TOMYK: Po kratkem googleni bych rekl, ze na 135k se dela jen vymena oleje.
    TOMYK
    TOMYK --- ---
    forester SG. 2007 2,0 AT.
    TOMYK
    TOMYK --- ---
    FAKT nikdo nebyl na servisce ve 135K a nemá výpis, co se dělal? PLease, chci to vědět. Díky!!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam